9mm Luger

Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

9mm Luger

Príspevok od používateľa JaBr »

Nedávno som si prebil na skúšku pár lugerov. Prach Lovex D032 nová neotvorená krabica / navážka 3.9-4.1gr / 29,6 na FMJ 124 . Zarazilo ma že to dymilo skoro ako keby som strielaľ čiernym prachom. Je možne že ten prach je nejaký šmejd, alebo je problém inde ?
Niekto mi vravel, že je vraj nejaký problém s 032 a skutočne ho skoro nikde nemajú. Ktrorý je dobrý ako náhrada pre Luger ?
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Ja som prešiel z LOVEXu S 020-tky na VECTAN BA 9, strela ARES Pb 135 grs, sypem navážku 4,1 grs a faktor mám okolo 130 z môjho Glocku 19 Gen4. OAL mám 28,5 mm. Spokojnosť a čmudí menej ako Lovex.

A čo sa ceny týka, podobné, 1KG Vectanu BA 9 okolo 45,- Evra .
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

pod 124 grainovu FMJ strelu sypem 4.2 grainu D032 pri oal 29.45. Aky mas faktor? Ak aj slabsie skrtis moze ti nizky tlak/teplota sposobovat zle horenie.
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Skúsim zdvihnúť na 4,2gr a skrátiť na 28,5, alebo 29. Hádam to pomôže. V škrtení by to nemalo byť. Faktor neviem, lebo nemám hradlá. Cez hradlá to preženiem ak nejaké niekde zas zapožičiam. Neprebíjam zas tak experimentálne aby som do toho investoval.

Odkiaľ zháňate Vectan ? Ja BA10 nikde v BA a okolí neviem zohnať už viac ako rok a cestovať preň stovky km sa mi zas príliš nechce. Používal som ho pre 45ACP a bol s nim maximálne spokojný.
mienkotvorca
občasný prispievateľ
Príspevky: 65
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa mienkotvorca »

Ahoj neviem kam to hodiť tak skúsim tu. Dnes sa mi podarilo zohnúť a urvat vypichovaciu ihlu na Matrici Lee. Dosť zaražujúce je že mi to spravilo aj na ihle druhej ktorú som si vyrobil z klinca do betónu...
Všetky ihly boli zlomené pri jednom type nábojnice 9 MM a to sellier bellot s červenou zápalkou( asi policajné), pozbierane zo strelnici.
Zatravka úplne mimo os(preto som ohol ihlu) , u všetkých iné priemery a neforemnost nábojnice.
Je možné že selier dodáva pre ozbrojené zložky druhotriedne nevydarky? Alebo to je proste tým že : sellier a bellot?:)
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Tie nabojnice su velmi pravdepodobne z Nontox nabojov SB. Dierka, cez ktoru vypichuje ihla zapalku, je znacne uzsia ako pri inych nabojniciach. Vidno to volnym okom. Ja som si ihlu zabrusil, aby bola na konci tensia. Z casu na cas sa stane, ze vdaka tensiemu koncu ihly zapalku ihla prepichne a nevytlaci ju. Neriesim, nabojnicu vyhodim. Stane sa mi to 1-2x pri 200 ks prebijancov.
EDIT : Nontox nabojnice su po vystrele viac nafuknute ako ostatne nabojnice. Citim to aj pri 1.kroku na lise, idu znacne tazsie do matrice. Pocul som, ze su robene z menej kvalitneho materialu.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Nontoxy S&B a este Geco idu tazko. Preto mazem aj 9mm. Vtedy to ide lahucko, takze ak je nejaky problem s nabojnicou, hned to citit a nabojnica ide do zberu. Bez mazania som nevedel ci ide tazko kvoli formatovaniu nabojnice alebo kvoli vypichovaniu zapalky.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ahojte, prebíjate niekto deviatku s brokovnicovým prachom? Zaujímajú ma skúsenosti, cenné by boli priamo aj navážky a rýchlosti pre 9 g strelu. Podľa amerických fór by to nemala byť žiadna exotika. Uvažujem použiť S011 Lovex .
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

Sorry za malý OT lebo odpovedať ti neviem. Ale aký to má význam? Šak prach je najmenšia položka pri prebijaní (cenovo) tak k čomu sú dobré experimenty s prachom určeným na niečo úplne iné?
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Trebars moznost dostat sa na MAX power faktor v ramci 9 mm? (aj ked tu su vhodne prachy karabinove ako SP2 ci D037.1)

Co sa tyka nabojnic - tie nontoxy idu pekne poznat aj podla toho, ze su velmi ciste zvnutra. A ano, Geco idu velmi tazko odzapalkovat a rovnako ozapalkovat. Tie rovno letia do zberu. Chce to mazat lanolinom ako pise Zlomizub, ak to nejde dnu je jasne ze daco so zapalkovanim.

Minule som tak vyhadzal dobrych 30 ruskych berdanov. Kam na to ti ludia stale chodia netusim.
MareC3k
občasný prispievateľ
Príspevky: 46
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa MareC3k »

Geco +P nabojnice idu trochu tazsie, ale bez vacsich problemov... nevyhadzujte prosim, rad ich pouzijem ;)
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Len pre upresnenie, tie Nontoxy su ciste zvnutra len po prvom vystrele. Ak ich niekto pouzije na prebijanie, su uz spinave. Na mazanie nabojnic pouzivam HORNADY Case Lube v aerosol spreji, vydrzi dlho a ozaj malokedy citim tak velky odpor, aby som nabojnicu vyhodil.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Machead napísal:Trebars moznost dostat sa na MAX power faktor v ramci 9 mm? (aj ked tu su vhodne prachy karabinove ako SP2 ci D037.1)

Co sa tyka nabojnic - tie nontoxy idu pekne poznat aj podla toho, ze su velmi ciste zvnutra. A ano, Geco idu velmi tazko odzapalkovat a rovnako ozapalkovat. Tie rovno letia do zberu. Chce to mazat lanolinom ako pise Zlomizub, ak to nejde dnu je jasne ze daco so zapalkovanim.

Minule som tak vyhadzal dobrych 30 ruskych berdanov. Kam na to ti ludia stale chodia netusim.
Sledujem hlavne nízke úsťové tlaky.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

bus driver napísal:Tie nabojnice su velmi pravdepodobne z Nontox nabojov SB. Dierka, cez ktoru vypichuje ihla zapalku, je znacne uzsia ako pri inych nabojniciach. Vidno to volnym okom. Ja som si ihlu zabrusil, aby bola na konci tensia. Z casu na cas sa stane, ze vdaka tensiemu koncu ihly zapalku ihla prepichne a nevytlaci ju. Neriesim, nabojnicu vyhodim. Stane sa mi to 1-2x pri 200 ks prebijancov.
EDIT : Nontox nabojnice su po vystrele viac nafuknute ako ostatne nabojnice. Citim to aj pri 1.kroku na lise, idu znacne tazsie do matrice. Pocul som, ze su robene z menej kvalitneho materialu.
Jaa som tam po zlomeni dal ihlu z tvrdeho vrtaku na zelezo... Vydrzalo to 10tisice nabojov...dokonca som s tym aj par berdanov prerazil...
Este par rokov dozadu boli s&b s cervenym lakom okolo zapalky normalne naboje...policia pouzival somzelenym lakom..tie boli o kus silnejsie. Nontoxy boli do modra znacene..alenako je to teraz neviem....
M
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Nontox co teraz nachadzam su oznacene takou zelenomodou farbou a zapalka je strieborna.

Ad cistota len po prvom vystrele - to je jasne, ze po prebiti uz ciste nebudu zvnutra, na druhu stranu je vysoka nadej ze niekto uz rozsiril vyslahovu dierku.

Samotny prach a nizke ustove tlaky - tam to moze byt s brokovym prachom zaujimave, treba poskusat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"