9mm Luger

aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Idem teda to pomerat...
Tie tlaky co ti program vypocital su zavadzajuce. Nerata s prietlacnym odporom. Strela je konicka ( bit to na fotke nevidno a valcovita len v casti co je v nabojnici.
Nechce sa mi to teraz preratavat ( vaha mi vazi v gramoch) ale pri navažke 0,35g grand power P1 obtahoval lenivo na hranici. Pri 0,45g to bola jedna basen. Ale napriklad znamy ma funglovku K100 a ta sekala pri vyhadzovani co vystrel...
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Vyrobil som si doraz a jadra jednoducho striham na pakovkach ( viz.foto). S milimetrom hore dole si nerobim starosti. Zaprve je to smiesna vaha a za druhe ked vytlacam strelu z matrice tak pri tlaku trnom na cumak sa prebytocne lepidlo odstrihne.
Dlzka strely je 13mm. Vodiaca cast ma 2,5 (resp. +1mm z konusu co sa uz zahryzava do drazok)+ za zliabkom 1mm. Dlzka naboja je 26,5 mm... cize zalisovana cca. 6,5mm.
Skrtit musim uz do konusu strely kedze ten uz nabieha cca. 4,5mm od prdele strely...
Prílohy
20230430_181627.jpg
20230430_175851.jpg
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

Vravim,sikulko :wink: !To by hocikoho nenapadlo.No ked v programe nasimulujem tie rozmery co si dal,tak tlak vysiel krasnych 2270 bar a rychlost 513m/s pri dlzke hlavne 4.5''.Mam starsi program a ten pocita so silnejsimi prachmi ako robia teraz a tak tlak aj rychlost budu v skutocnosti nizsie.
Ale napad mas dobry a tie strely musia vysekavat paradne kruzky.Palec hore!Ja pre nedostatok casu uz lisujem len .45ky strely do revolvera.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Dakujem ze si si dal namahu s vypočtom. Ta rychlost horedole sedi...
Mna to bavi. Je to taky relax. A ako sa vravi kto sa hra ten nehneva. :?
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

aoaia napísal: 30 Apr 2023, 18:09 Vyrobil som si doraz a jadra jednoducho striham na pakovkach ( viz.foto). S milimetrom hore dole si nerobim starosti. Zaprve je to smiesna vaha a za druhe ked vytlacam strelu z matrice tak pri tlaku trnom na cumak sa prebytocne lepidlo odstrihne.
Dlzka strely je 13mm. Vodiaca cast ma 2,5 (resp. +1mm z konusu co sa uz zahryzava do drazok)+ za zliabkom 1mm. Dlzka naboja je 26,5 mm... cize zalisovana cca. 6,5mm.
Skrtit musim uz do konusu strely kedze ten uz nabieha cca. 4,5mm od prdele strely...
Parádička :) :!: Pekná práca.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Dakujem.
Ako spravny fanusik aut a ekoš som ich ešte trosku vytunil a plast som nahradil poctivou mosadzou...
Prílohy
20230510_105157.jpg
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Si si to zle vysvetlil. Som proste poznaceny pracou v automotive... :)
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Mas pravdu Kapo, je to cele divne.
Tak som sa zbavil strely "C" a ponecham si AR.
To znie lepšie. :)
Prílohy
20230513_065602.jpg
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

Vravim,sikulko :idea: !Mas paradny napad s vyuzitim malorajdovych nbc.Ako ich tam vystredujes?
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Ono sa to tam vystredi tak nejak samo. Len je podmienka aby to bolo vzdy zalisovane v rovnakej hlbke...
Len ma boli kazda 22lr nabojnica. Som ich vyhadzal plnu prdel a ked som sa ich konecne naucil prebijat tak ich potrebujem aj do striel...
Musim niekde pozhaňat, u nas na strelnici snad nikto nevie co je malosrajda.
Este vysvetlenie na čo sa kukame: na fotkach je jadro strely zo spominanej 22LR. Vzdy sa takto krasne pri nalisovavani harmonikovo poskladaju... :)
Prílohy
20230505_133555.jpg
20230505_133511.jpg
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Môžem ti nejaké 22 nbc, dokonca rovnaký výrobca a šarža poslať ?
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Jasne. :)
Udaje v sukromke...
Ďakujem
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

DeSade,
Tu je fotka co som ti spominal...
20230513_101341.jpg
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

Pekne sa ti to otvara.Do coho si strielal?Ja na tercovku plnim .45ky moduritom.Ten je tvrdsi a ked som skusal na aku rychlost sa daju tie strely vyhnat,tak z revolvera pri rychlosti 730m/s to preslo 10cm bukoveho hranola skoro bez deformacie.Mal by som urobit taky tvar ako mas ty,na sposob wc.To by vykrajovalo dierky ako lochajska.
20191229_172627.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"