CP 22 (Mk12)

Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Ja na cp22 čakám a čakám až si to rozmyslím.
Je ich v BA nejak nedostatok.
mamilittt
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa mamilittt »

Velmi zaujimave u nas na liptove a orave ich maju minimalne v troch predajnach na pockanie mam buchnute okolo 3000 a ide ide ide
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

mamilittt, to vazne ? A kde ?
Ja som bol s NP pre nu pred tyzdnom v pondelok v Slovenskej Lupci a tam mi povedali, ze ju budu mat az za 2 mesiace, cize az ked mi prepadne nakupko ...
mamilittt
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa mamilittt »

Poslal som ti ss
Používateľov profilový obrázok
StrycoWolver
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa StrycoWolver »

Tak trocha prispejem aj ja. Keďže o tejto zbrani je malo informácií všeobecne. Kupoval som ju čisto zo zvedavosti, lebo som chcel niečo malé na strelnicu. GP ma dobre meno narozdiel od ostatných 22lr značiek, teda aspoň K22. Prvá skúsenosť na strelnici ma presvedčila, že to bola dobrá voľba. Vystrelených 350 ks Blazzeriek. Presnosť na to, že je to krátka hlavne výborná. Na 5 metrov sústrel 2-3cm. Na desať 5cm. Na 15 metrov 10-15cm. A to sa nepovažujem za dobrého strelca. Skúšal som okrem mierenej streľby aj rýchlo vysypať 2 zásobníky po sebe. Zhrnutie - hneď v prvom zásobníku mi neodpalilo jeden náboj, kde okraj zohlo tak, že ho vyťahovač pri prebiti nevytiahol von. To je, ale chyba náboja. Zvyšok úplne bez jedineho najmenšieho problému.Trocha mi vadí jedna vec. Pri obtiahnutí zbrane a následnom stlačení spúšte je cítiť aj počuť najprv jemne cvaknutie, potom ľahký chod a nakoniec mierny odpor pred odpalom. To prvé cvaknutie ma trocha otravuje, ale je to asi o sile zvyku iba. Každopádne pán Kuracina urobil perfektnú 22-jkovú pištoľ v compacte.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

StrycoWolver napísal:GP ma dobre meno narozdiel od ostatných 22lr značiek, teda aspoň K22.
Sme v odbornej sekcii streleckého fóra, tak poprosím trochu serióznosti.
Buď napíš konkrétne, z ktorých značiek/modelov si vyberal (a vtedy to vyjadrenie bude možno prijateľné) alebo nepíš radšej nič. Takto spláchnuť (okrem jedného) všetkých výrobcov pištolí v 22LR, to chce dosť odvahy alebo skôr neznalosti.

Týmto teraz nijako nespochybňujem meno GP/K22.
Používateľov profilový obrázok
StrycoWolver
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa StrycoWolver »

Neviem, nakoľko je to odborné fórum, nakoľko sa tu bežné stretávam so subjektívnym názorom užívateľov, ako odborným, ale OK. Tak sa ospravedlňujem a budem presnejší. Myslel som tým iné značky v podobnej cenovej relácii, s ktorými mam skúsenosť. A to Walther p22, Sig Sauer Mosquito, GSG1911 a Beretta 71. Ak si vezmem walthra p22, tak s ním som mal problém vystrielat zásobník bez zadrhu. Pri ostatných zmieňovaných to tak isto nebolo v porovnaní s Grand Powerom tak spoľahlivé. Samozrejme, možno som mal "šťastie" na menej vydarené kusy. Čiže z mojej skúsenosti si dovolím povedať, že tieto značky sa spoľahlivosťou a tým, ako sú vyberavé na strelivo na GP nechytajú.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Ahoj, máte niekto na CP22 vyskúšaný vonkajší fobus? Prosim, podelte sa o kód modelu.
Pripadne vonkajší alebo vnútorný kydex? Kto bol výrobca ?
Dakujem :-)
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Yarco, tentokrat by som snad nebol taky prisny, K22 ma velmi dobru povest na roznych forach (vratane zahranicnych) aj v streleckych casopisoch, mozem uviest SR a Z&N. Aj ked neviem, ci to plati aj o CP22.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Veď ja som povesť K22 nijako nespochybnil, len to nešťastné vyjadrenie smerujúce naopak k zvyšným výrobcom ako takým.
Následne to StrycoWolver upresnil na konkrétne modely, s ktorými mal osobnú skúsenosť, voči čomu nemám pripomienky.

Btw. bolo to pred vyše 2 rokmi :wink:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Hups :oops: . Prepac.
Lukas771
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Registered for: 4 years 8 months

Príspevok od používateľa Lukas771 »

StrycoWolver napísal:Tak trocha prispejem aj ja. Keďže o tejto zbrani je malo informácií všeobecne. Kupoval som ju čisto zo zvedavosti, lebo som chcel niečo malé na strelnicu. GP ma dobre meno narozdiel od ostatných 22lr značiek, teda aspoň K22. Prvá skúsenosť na strelnici ma presvedčila, že to bola dobrá voľba. Vystrelených 350 ks Blazzeriek. Presnosť na to, že je to krátka hlavne výborná. Na 5 metrov sústrel 2-3cm. Na desať 5cm. Na 15 metrov 10-15cm. A to sa nepovažujem za dobrého strelca. Skúšal som okrem mierenej streľby aj rýchlo vysypať 2 zásobníky po sebe. Zhrnutie - hneď v prvom zásobníku mi neodpalilo jeden náboj, kde okraj zohlo tak, že ho vyťahovač pri prebiti nevytiahol von. To je, ale chyba náboja. Zvyšok úplne bez jedineho najmenšieho problému.Trocha mi vadí jedna vec. Pri obtiahnutí zbrane a následnom stlačení spúšte je cítiť aj počuť najprv jemne cvaknutie, potom ľahký chod a nakoniec mierny odpor pred odpalom. To prvé cvaknutie ma trocha otravuje, ale je to asi o sile zvyku iba. Každopádne pán Kuracina urobil perfektnú 22-jkovú pištoľ v compacte.
Presne to mierne cvaknutie mi vadilo aj na K22 Xtrim, najhoršie to bolo, keď bola už viac znečistená, rovnako mi veľmi vadil škrípavý zvuk nečistôt v v celom tom mechanizme, zbraň som samozrejme čistil, ale tento problém vyžadoval komplet rozborku a tú som tak často nerobil.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Tak aj ja mam doma CP22. Prve dojmy aj strielanie velmi fajn.

Naboje federal value pack sypane bez problemov a rovnako tak ELEY contact subsonic.

Dobre sa drzi, dobre funguje, viac netreba. Palec hore !
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Aké máte skúsenosti s bezproblémovým strelivom do CP? Tipy rady?
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

nepamatam sa, zeby bol s nejakym bezne dostupnym strelivom v oboch cp22 co som strielal nejaky problem. Majitel jednej z nich siel tusim cestou Blazer cierna krabicka, ale verim, ze by sa dalo ist aj s cenou este nizsie, ak nemas k dostaniu, budes musiet vyskusat, co ide na 95+% , 100% to pri .22 nikdy nebude.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"