Kolarms Phoenix 9x19

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

dohadujem predvadzacku s Amunexom
podla pocasia Emel alebo Hunterclub
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

takze predbezne nejaka streda popoludni v Hunterclube. Presny datum dohodneme zaciatkom budúceho tyzdna.
Kydex
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 5 years 10 months

Príspevok od používateľa Kydex »

buduci tyzden by som to mal mat na testovanie. Idem vyjednavat s vyrobcom pre spropagovanie tohto slovenskeho vyrobku
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

dnes vyjednas prd, atilla je kdesi vo svete a vrati sa v pondelok :)
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

jop isiel kuknut za velky murik
inak budem ju mat na los v elem-i
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

dostal som otazku aku ma odpor spust
nevedel som najst oficialny udaj tak som to odmeral 100 rocnym minciarom tak vysledok je skorej orienacny
4kg
Frankie
prispievateľ
Príspevky: 102
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa Frankie »

Neplánujú náhodou vyrobiť variantu kalibru 7,62x25?
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

tokarev ?pokial viem riesi sa len 9mm Luger
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Phoenixa maju od tohto tyzdna v Hunterclube k dispozicii, takze nejaka organizovana prezentacia je zbytocna. Kto chcete chodte si ho vyskusat tam.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Frankie napísal:Neplánujú náhodou vyrobiť variantu kalibru 7,62x25?
V dnešnej dobe by to bola absolútna hlúposť ktorá by si nenašla priestor v business case.
Frankie
prispievateľ
Príspevky: 102
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa Frankie »

Mesi napísal:
Frankie napísal:Neplánujú náhodou vyrobiť variantu kalibru 7,62x25?
V dnešnej dobe by to bola absolútna hlúposť ktorá by si nenašla priestor v business case.
Tento náboj ešte len čaká renesancia.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Ti nevím Karle, aj v Rusku už ho roky nepoužívajú.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

asi myslel reminiscenciu
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Pridam par dojmov z tejto karabinky, dnes som ju bol s kamosom otestovat v Hunteri. Dodam ze som strelec skor na amaterskej urovni, na majstrovstva sa nechystam a ani ma tam nikto neposiela :)

Design:
Na prvy pohlad mi to pride ucelenejsie ako Stribog (ktory vyzera proste ako hranol s pazbou, ruckou a zasobnikom). Zo zbrane mam ale silny dojem, ze je urcena skor pre policajtov/armadu/sbs ako lacny samopal co nieco znesie. Sklopna pazba sa mi trosku tazsie sklapala. Natahovacia paka je obojstranna, pred pouzitim ju treba vyklopit, po nabiti sa zase sama sklopi, kamarat vravel ze mu nebolo moc prijemne ako sa ta natahovacia paka "zarezavala" do prstov pri natahovani, u mna to bolo OK. Pouzivaju sa zasobniky do CZ Scorpion EVO, na ich uvolnenie sa pouziva packa ala ak47, zasobnik sa do sachty zasuvo priamo dohora (asi ako pri vsetkych 9mm karabinach). Lista na doplnky po celej hornej strane. Na prve chytenie tazsie ako stribog

Uchop:
Pazba mi bola trosku kratsia (vyska 195cm), ale dalo sa to zniest. Pazbicka sa mi k tej kratsej pazbe zdala az moc vyosena smerom ku strelcovi, skor by som privital nieco pod mensim uhlom (viac smerom dopredu). Drzanie za predpazbie bolo OK, ale na IPSC by to chcelo uchop lepsi. Po opreti do pleca mi ta pazba nesedela uplne idealne, chcelo by to asi nejaku gumenu botku, to ze je pazba s kovu som citil.

Strelba:
Mieridla su v konfiguracii diopter + vyrazna mucha s velkym chranitkom. Mierit sa s tym dalo, ale kym som si na to zvykol... no trvalo to dlhsie ako na zaloznych mieridlach na stribogovi. Natahovacia paka sa pri strelbe nehybe. Nastrielal som som s tym celkom v poho, ale je nam jasne ze na to aj tak patri kolimator, s ktorym by to bolo asi lepsie. Spust je nieco na pol ceste medzi hardcore armadnou spustou co som mal na AR15 po kupe a tym co ponuka stribog. Cize dlhsi chod, vacsi odpor, pre mna horsie citatelny reset. No nebolo to take labuzo a utvrdilo to moj dojem urcenia na zbrane na cisto hobby, popripade pre silove zlozky. Ak by som s tym mal ist na zavod, tak s tou spustou by sa malo este nieco spravit. Popri strelbe som v uchu pocul brnenie vratnej pruziny, ktora sa ale nachadza v tele zbrane (asi dan za celokovovu konstrukciu, kmity sa prenasaju). Pri vystrele cela zbran trosku zatancuje, takze druhy vystrel treba zase zlahka odmierit. Pocas strelby 150 nabojov sme mali 2 zadrzky, FTE s novym nabojom skoro zasunutym v komore.

Zaver:
Cim zbran exceluje je cena. Ako zabavna pusticka si moze najst stastnych majitelov. Na IPSC zapolenie by som to osobne nevidel. Sklapacia pazba ma medzikus podobny so vz58 (mne sa tak na prvy pohlad zdalo, nemam potvrdene), takze mohla by byt moznost ju vymenit za nieco ine. Pazbicku by som tiez zvolil najradsej inu.
Plus su zasobniky z noveho skorpiona, a predovsetkym to, ze po novom svoju kompatibilnu verziu zacal vyrabat aj magpul (PMAG® 35 EV9™), mam info ze original od CZ sem tam praskali. Otazna je dostupnost tychto pmagov u nas.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Keď spomínaš tú pružinu, jeden postreh z nedele:
Po pár stejdžoch (Steel Challenge v Blatnom) mal strelec s Phoenixom poruchu, ktorá znefunkčnila zbraň. Nepodarilo sa mu to opraviť, pretek ale mohol dostrieľať s požičaným Stribogom.

Čo si pamätám, tak praskla vodiaca tyčka (materiál nepoznám) jednej z dvoch pružín. Záver voľnú pružinu zdeformoval a zbraň prestala odpaľovať náboje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"