Medzirezortné pripomienkovanie novely zákona / r. 2018

d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Nemozes porovnavat Cechy kde jednak maju lepsie PPZ a tiez ludia pre to nieco robia so Slovenskom. Bohuzial.
Používateľov profilový obrázok
heisenberg
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa heisenberg »

Igrlik ma pravdu, ved ked sa neda ist cez A skusim B ... ale je pravda aj to, ze Cesi sa tiez trosku inak stavaju k pripomienkovaniu a zbieraniu podpisov.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Ono je poznat ze "zbranove" ceskeho PPZ je na inej urovni nez to slovenske.
Ked uz pre nic ine tak pre narokovy ZP A.
A tiez bolo vidno uplne iny pristup ceskeho PPZ pri tvorbe novely. Ziadna "ludova tvorba" ktoru predviedlo to nase, prave naopak.

No a co sa tyka ludi...
Mame LT, cesi maju Lex. Tam podobnost konci.
Cesi dali navyse peticie, dali pokojnu demonstraciu, dostali sa pozitivne do mainstream medii, dostali na svoju stranu niektorych politikov (napr. Cernochova), neustale vyvijaju na politikov tlak. Boli senatne volby? Prisli informacie ktory kandidat je prozbranovy a ktory proti.
Rovnako na strane drzitelov zbrani pracuju aj (byvali) ludia zo silovych zloziek o ktorych sa nepise, funguju "na pozadi". U nas taki chybaju.
Preto su niekde inde nez my. My iba cakame na LT, resp. vacsina ludi ani to, proste sa nestara.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

d-s, ty nemáš ani páru o tom, kto všetko je na PPZ, tak tu prosím ťa nevypisuj somariny. Nedávno mali takí ako ty možnosť príjsť si pokecať zoči-voči na PPZ, prečo si neukázal gule a nešiel im to tam vysvetliť :?:
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Je mi vcelku jedno kto je na PPZ, zaujima ma ich vysledny produkt. A ten sme vsetci videli.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

d-s: myslím, že by ti to odborne prospelo, ak by som ti sprostredkoval pokec na PPZ. Vyjasníš si otázky, pojmy, dojmy a prípadné zbožné predstavy :wink:
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Este nejaky navrh na zasmiatie?
Budes sa musiet zmierit s tym ze nie kazdy ma taky nazor ako ty a nie kazdy vzhliada k PPZ ako k dokonalym. Zbytocna diskusia...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

máš ho v SS 8)
Používateľov profilový obrázok
snajprd
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa snajprd »

Heisenberg: tie tlmice maju byt vraj pre pripady ked je odstrel diviakov, ktori maju mor v mestach tak vtedy dostanu polovnici vynimku na zaklade zakona o polovnictve, ktory sa preto ma tiez menit
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Peterson, kludne verejne, netreba cez SS. Teplo mojej anonymity ma az tak netrapi. Keby ma trapilo, neprezradzal by som o sebe pomerne hodne info.

Ty posudzujes kolegov (tj si zaujaty?), ja posudzujem vysledok. Vysledok povazujem za ovela horsi nez mohol byt. Ak bude vysledna verzia po zapracovani pripomienok vyrazne lepsia, velmi rad prehodnotim svoj nazor. A ak bude (v ramci moznosti ktore nam dava smernica) vysledok vyborny, budem chvalit a chvalit.

Na PPZ nemam zaujem ist z jednoducheho dovodu. Boli tam uz v problematike ovela znalejsi ludia (Legis Telum, napriklad) a nevedel by som tvojim kolegom dat lepsie argumenty nez dali oni. Tj bol by to pre mna strateny cas.
Používateľov profilový obrázok
snajprd
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa snajprd »

d-s napísal:No a co sa tyka ludi...
Mame LT, cesi maju Lex. Tam podobnost konci.
Cesi dali navyse peticie, dali pokojnu demonstraciu, dostali sa pozitivne do mainstream medii, dostali na svoju stranu niektorych politikov (napr. Cernochova), neustale vyvijaju na politikov tlak. Boli senatne volby? Prisli informacie ktory kandidat je prozbranovy a ktory proti.
Rovnako na strane drzitelov zbrani pracuju aj (byvali) ludia zo silovych zloziek o ktorych sa nepise, funguju "na pozadi". U nas taki chybaju.
Preto su niekde inde nez my. My iba cakame na LT, resp. vacsina ludi ani to, proste sa nestara.
Prečo je to u nás tak? A čo si spravil Ty okrem podpísania peticie? Už si niečo organizoval? Vieš čo človeka stojí už len tá petícia, koľko hodín musíš sedieť nad papiermi aby si zosmolil ako tak rozumný text, aké je propagovať svoju petíciu medzi ľuďmi, aby si nazbieral tisíc podpisov? A potom sa dotrepať na rozporové v čase vlastnej dovolenky, lebo úradníci cez víkend nerobia? Nikto Ti to nezaplatí a máš z toho len dobrý pocit, že si pre tù vec niečo spravil a potom príde mudrlant a vzdychá, že nikto nič nerobí. Nie nikto, Ty nič nerobíš.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

d-s: výsledok ešte nemôžeš posudzovať, lebo žiadny neni. Návrh novely je stále živá vec, s ktorou sa pracuje. Lobisti pracujú, aktivisti pracujú a aj kompetentní pracujú. Už som dávnejšie písal, čo všetko sa okolo toho v zákulisí točí, nebudem sa opakovať. Opakuješ sa tu stále iba ty s detinskými nárekmi a negatívnymi konštatovaniami. Táto téme je zahltená zbytočným balastom, ku ktorému aj vďaka tebe prispievam aj ja, čo ma mrzí.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

> A čo si spravil Ty okrem podpísania peticie?
Ziskavanie informacii z jednej poslaneckej kancelarie v Bruseli.
Preklady do nemciny/anglictiny aby nasi rakuski kolegovia dostali info.
Ca 100 emailov, neviem kolko hodin.
Nie vela, mnohi (napr. Legis Telum, urcite aj ini) urobili 1000nasobne viac.
Nuz v ramci moznosti...
Ale ano, nie som spokojny, mozno sa dalo viac.
Používateľov profilový obrázok
snajprd
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa snajprd »

Okay, potom sa ospravedlňujem...
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ja iba chcem upozorniť, že jednovystrelové predovky nedali na ZP ani Nemci, či Francúzi pri implementácií tej smernice. Toľko k našej "novele". Ja si myslím, že skôr treba počkať na rozhodnutie európskeho súdneho dvora ohľadom českej žaloby. Čo ak bude tá smernica neplatná? Je absolútne neprijateľná, nech ju obrusite akokoľvek. Takéto drakonické zákony nemajú v súčasnej slobodnej Európe čo hľadať. Nech sa na to pozriem z ktorékoľvek uhľa, aj zákony Rakúsko Uhorska, či komunistické ohľadom zbranovej legislatívy sa mi zdajú byť liberálnejšie. Čítal som ich.
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"