Pre všetkých "antiplynovkároch"

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
eager_moore

Príspevok od používateľa eager_moore »

Nie som ziaden pubertiak,akceptujem nazory pre i proti plynovkam.Chcem sa iba opytat borcov s ostrymi zbranami,kolko z vas ma povolenie na nosenie zbrane-A-a z akeho dovodu.Vacsinou to byva prevoz penazi,nie pobehovanie po parkoch a diskotekach.Ja len tolko.
Používateľov profilový obrázok
mazzi
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa mazzi »

Myslím, že podstatou tejto témy, aj keď je fest mimo, je ukázať, že tí čo nemajú možnosť vybaviť sk.A a nosiť pri sebe ostrú nemajú veľa možností ako ju nahradiť. Sú ale možnosti ako sa účinne brániť. Plynovku by som tam určite neradil.
Na to aby som sa cítil bezpečne mi stačí aj kalený za opaskom, lebo viem, že mám aspoň niečo v rukách, keď sa niečo zomelie. Aj keď to nemusí byť na 100% účinné...

Dotyčný autor tejto témy svojimi príspevkami len dokázal svoju nezrelosť na to, aby mal právo držať skutočnú strelnú zbraň.

Inak som vojak, mám A-čko a pištoľ mám preto, lebo ma baví strieľať. Nemám ju primárne na osobnú ochranu.
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

necital som to cele, len zaciatok- chcem reagovat ze keby, KEBY dostal niekto kto tu tak mudro diskutuje o neucinnosti plynovky do tvare z 1 m zmes NV 120mg a CS 80mg v jednej alebo dvoch seriach zasebou tak kym sa preberie (pokila nebude treba volat sanitku - u nonivamidu pri vdychnuti riziko opuchu pluc, treba si uvedomit ze pri takejto adrenalinovej situacii srdce bije a pluca chcu vzduch, nieje problem vdychnut vascie mnozstvo plynu) ja si dam aj "kavicku" :)

-skutocne treba zazit pocit 120 NV a ktomu 80 CS ktory podporuje ucinok a ked nepojdes do kolien s az krcovito zatvorenimi ocami a dusenim pri ktorom sa nebudes vediet nadychnut a potom sa vyjadrovat a nie len precitat clanok pripadne stat na 2 m na pravo/lavo od manika ktory demonstracne striela plyn na ukazku pred kamosami. Ktory potom hrdinksy opisuju na nete aka to je sracka ten plyn a pod. :) Ok? nechcem vyvolavat diskusie vasne a hadky ale je to jednoducho tak. Ja viem ocom hovorim..
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

a este keby som mohol dodat: ano je riziko ze ked na teba niekto zautoci a este netaha zbran (ostru) a ty vytiahnes pynovku a on vzapeti tu ostru si v prdeli...
ale a treba napsiat velke ALE v x pripadoch ti moze byt uzitocna. Moj pripad.. pracujem v jednej prevadzke ked sa casto tocia rozne zivli-kde tu si niekto vyskoci a velke reci a v extr. situaciach sa stalo ze vyhrazky pouzita noza a ublizenia na zdravi prip. usmrtenia stacilo vytiahnut pistol (plynovu) natiahnut zaver oboznamit ho s paragrafom, privolanim policie a pod. a vyraz v jeho tvari bol vzapeti iny a aj keby chcel tahat ten noz neodvazi sa lebo je v domienke ze sa jedna o ostu - keby bol opyti/blby a taha tak do ten plyn da dole.

-vsetko ma svoje vyhody a nevyhody ale velka negat. info o plynovke je tu umelo vytvaranych bruchatimi recami..

PS: odstrasujuci ucinon plynovky a slzaku sa neda porovnat, kto z vas by sa zlakol niektoho kto vytahne slzak (ja nie..) no pri taseni plynovky u ktorej ma nenapadne ze je plynova si to rozmysli vascina.. to je realita fo su fakty.. a skusenost --jasne mat ZP sk A je vhodnejsie :evil: :evil:
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

este pre info
nieje pouzitie nonivamidu u nas zakazane ?
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

nie NV nieje zakazani 45 mg je na pozitie proti ludom - 120 mg je na utociace zvierata ja mam naladovanu 120tku a pouzijem ju aj na cloveka-moje zdravie zivot? humannost bokom..
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa miro285 »

1. kde je napísané, že NV 120 je zakázaný?
2. thrash, okúsil si niekedy tú tvoju kombináciu NV 120 a CS 80 že tu dávaš také rozumy?
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

http://www.afg.sk/municia-pre-plynove-zbrane/
scroll nizsie a je to tam cervenym - konkretne :

Upozornenie: Nonivamid je možné použiť len na obranu proti zvieratám!!!

tak preto sa pytam....
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

miro2851 napísal:1. kde je napísané, že NV 120 je zakázaný?
2. thrash, okúsil si niekedy tú tvoju kombináciu NV 120 a CS 80 že tu dávaš také rozumy?
Nikde nieje napisane ze NV 120 mg je zakazany.

2)
-no ked si to nepochopil z toho co som napisal tak pre teba to napisem priamo: ANO OKUSIL a preto viem ocom hovorim.. Nevyjadrujem sa k teme len na zaklade videa ako po sebe demonstrativne strielaju minici z ruska a pod.. Treba citat dokladne OK ?
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

SigPositive napísal:http://www.afg.sk/municia-pre-plynove-zbrane/
scroll nizsie a je to tam cervenym - konkretne :

Upozornenie: Nonivamid je možné použiť len na obranu proti zvieratám!!!

tak preto sa pytam....
Smerodajny je zakon a v nom sa nikde priamo neudava ze aka je obmedzena koncentracia NV pri pouziti na cloveka pro NO
magical_cannon

Príspevok od používateľa magical_cannon »

zdravim,chcel by som povedat svoj skromny nazor na plynovku no nechcem zbytocne zakladat temu tak to rovno sem supnem...
mam 20 rokov a uz neaky cas uvazujem o neakej obrane lebo ked chodim vecer po meste necitim sa vobec bezpecne...bol som na policajnej stanici pytat sa na ZP...pan policajt posobil az moc profesionalne a zistil som,ze A-cko by mi nedali a mat ostru volakde doma v trezore mi je na nic takze ma napadla plynovka...
osobne ju este nevlastnim takze beham po fore a pozeram co ludia na to pisu,no ked tak citam,mam pocit ze byvam volakde v americkej nebezpecnej stvrti kde kazdy druhy clovek ma ostru a kde taky deser eagly kupim za 200 stovky za susedovim domom...neviem aka je statistika na slovenku v pocte nelegalne drzanych zbrani ale myslim si ze nie tak velka(mozno sa mylim)...kazdy druhy tu opisuje situaciu kde obranca ma plynovku a potom sa spomenie "ostra"...pride mi to trosku prehnane...zijeme hlavne vo svete kde su taki debilovia ktori sa do vas pustaju holymi rukami...ja osobne by som sa asi neubranil...a len sotva sa najde niekto kto ma ostru alebo uz len tu plynovku po ruke...ja som sa rozhodol pre plynovku preto,lebo sa mi to paci a mam bujnu fantaziu takze si budem aj doma predstavovat ako z nej strielam..samozrejme realita je ina a moze sa stat ze ked budem uz na ulici a pride na moment kedy by som mal pouzit tu vysnivanu plynovku ze uplne pohorim,dostanem na hlavu a este mi aj zbran ukradnu,ALE...moze to skoncit aj dobre pre mna,ze nepriatela tym zastrasim a ujde alebo si to rozmysli a rozideme sa v pokoji...vela ludi tu ma nazor na plynovku ako keby to nic nebolo...kamos minule hovoril ze boli na koncert v prahe a nemali tolko penazi aby si zaplatili neake ubytko...tak spali v dodavke volakde neviem kde...hovoril ze v noci im volakto zacal klopat na okno a mal v ruke pistol a hovoril ze boli dost mimo z toho...a tymto chcem povedat,ze mozno to mal plynovku v ruke a 5 chlapi z toho ostali v riti...takze z toho si robim taky nazor ze clovek zacne uvazovat uuuplne inac ked mu niekto mieri na hlavu zbranou...
toto cele mozno znie odveci ale ja tym chcem povedat ze neni to len tak ta plynovka,aurcite to spravi svoje...ked si ju kupim predstavujem si to tak ze budem mat prvy slepy ktory budem strielat do vzduchu najprv a potom uz pojde plyn...samozrejme nebudem ju vytahovat volakde na namesti kde bude 100 ludi alebo co...je XY moznosti ako to spravit...moze sa vystrelit a utekat,moze sa vystrelit a cakat co bude dalej alebo sa moze vystrelit a ked uz utocnik bude pomaly zase schopny boja dobre ho este utasat aby vedel...planujem mat skorej po ruke kasera a plynovku volakde v taske ktoru vytiahnem ked uz ozaj budem vidiet ze je zle...toz toto moj skormny nazor na plynovku...dakujem ak si to volakto precital cele :)
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Pekna úvaha, no má niekoľko ALE.....
Ak by na teba útočil agresívny pes... ver tomu, že by si mal v ruke radšej ostrú, ako plynovku (niekedy postačuje aj ,,slzak").
Ak by na teba utočila partia našľahaných....... mysliš, že by sa zľakli??? alebo že by na nich zaučinkovala nejako učinna látka? Možno ano.. ale určite neskôr a menej ako keby neboli pod vplyvom.
Skús streliť z plynovky, keď oproti tebe fúka vietor..... oľutuješ :wink:
A varovný výstrel by som neriskoval. Koleduješ si o to, že sa ti plynovka zasekne (čo je u plynoviek častý jav)
... a tych ale je viac.
Nosenie ,,ostrej" zbrane nie je o tom, že ju chcem použiť......ale prečo nebyť pripravený?
Bol som napadnutý a na opasku som mal ,,ostrú" a aj teleskop. Riešil som to teleskopom, no bol som rád, že mám aj ,,žolíka".....ak by som to teleskopom nezvládol.
Ja osobne so sebou nenosím len zbraň, ale aj ,,slzák". Ak by som nemal zbraň, tak nosím len ,,slzák" a možno aj teleskop.
Týmto nechcem nikoho odhovárať od plynovky... je to každého osobná vec.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

Lalo: odporúčam podrobnejšie prečítať niektoré témy na webfore. Predovšetkým tie, ktoré hovoria o právnych aspektoch použitia zbraní, taktiež čo-to o Nutnej obrane a Krajnej núdzi.
Každý človek/občan by mal mať istú sumu vedomostí v právnych otázkach riešenia vlastnej obrany či inej osoby. Taktiež treba aspoň z rýchlika preletieť zákon o Priestupkoch, Trestný zákon a zákon o Zbraniach a strelive. Otvorí ti to v mnohom oči. Ide v prvom rade o to, aby sa človek nedostal svojou neznalosťou do problémov a naopak, aby tvoju neznalosť niekto proti tebe nevyužil.
Ono, vždy sa občas niekto zviditeľní rozprúdením debilnej debaty, v ktorej vďaka neznalosti nezmyselne útočí na iné názory či veci.
Zopár nickov by som vedel vymenovať, ale stratili sa ako prd vo vetre.
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Tak zaseknutia pri varovnom vystrele by som sa nebal, pokial mas osvedcenu zbran ( Zoraki 914, novsie Waltre apod ) ale skor ta prezradi zvuk a vzhlad dopadnutej nabojnice. Ja som po case dal prednost kaseru ale na to asi musi prist kazdy sam.
bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa bajec »

plynovku mám nejaký rok a zistil som, že je to super vec...

-na zoznámenie sa so zbraňou ako takou
-na sušenie, pokiaľ nemám ZP a ostrú
-na už spomínané vystreľovanie svetlíc a delobuchov
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"