NÁVOD: Hromadná pripomienka k novele zákona 190/2003

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

lovec napísal:..by bolo potom efektívnejšie zhabať samonabíjacie pušky, pištole a revolvery ..
nehyperbolizuj :wink:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

electron napísal:vyzyvat strelecku verejnost ,aby svojim menom pripomienkovala zakon a ako "reklamu na pripomienkovanie " uviest prave tlmic, to sa mi zda populisticke

v novele su dolezitejsie casti,na ktore treba upozornovat
Ktoré?
Neupozorňuje na ne pripomienka LT?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

predsa tlmic,co ine
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

theplaky napísal:
lovec napísal:...
nehyperbolizuj :wink:
To nie je hyperbola, holandania dali pocas riesenia smernice na stol navrh na plosny a uplny zakaz samonabijacich zbrani, dokonca bez nahrady estli se nemylim... ale s tou nahradou sa mozno mylim
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

electron napísal:predsa tlmic,co ine
Dosť biedne na teba, nemyslíš?
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Pripomienku som podporil a cudujem sa ludom ktori tu pisu "nie". Asi si moc nevazia svoje zdravie.
Teda u niektorych sa necudujem lebo ich nazory su tu opakovane protizbranove takze neprekvapili. Ten argument "samopal v detskej izbe" je uz znacne trapny. Semiauto puska podla niektorych ludi tuna zjavne patri len do ruk sudruhov prislusnikov.

Ad tlmice v Rakusku... zatial polovnici, casom mozno aj ostatni. Je to v rieseni a organizacie zastresujuce majitelov zbrani na tom pracuju. Ostatne napr. v skandinavii su tlmice uplne bezne a svet sa tam nezrutil.
Jeden z dovodov preco tlmice aj ini nez polovnici je stazovanie sa ludi na hluk zo strelnic, druhym ochrana zdravia strelcov.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

theplaky napísal:pozri co za "sportove nacinie" sa nam momentalne kopi v burze ..)
Treba ešte chvíľu počkať, nech klesnú ceny, a potom zobrať bazáre útokom :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Si myslíš že trezor je nafukovací? Kam to má potom človek napchať??? :roll:
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

tak kupis dalsi,aj tie sa budu predavat ked nebudes mat co tam dat .....
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

d-s napísal:Pripomienku som podporil a cudujem sa ludom ktori tu pisu "nie". Asi si moc nevazia svoje zdravie.
Teda u niektorych sa necudujem lebo ich nazory su tu opakovane protizbranove takze neprekvapili. Ten argument "samopal v detskej izbe" je uz znacne trapny. Semiauto puska podla niektorych ludi tuna zjavne patri len do ruk sudruhov prislusnikov.

Ad tlmice v Rakusku... zatial polovnici, casom mozno aj ostatni. Je to v rieseni a organizacie zastresujuce majitelov zbrani na tom pracuju. Ostatne napr. v skandinavii su tlmice uplne bezne a svet sa tam nezrutil.
Jeden z dovodov preco tlmice aj ini nez polovnici je stazovanie sa ludi na hluk zo strelnic, druhym ochrana zdravia strelcov.
-treba rozlišovať opodstatnenú kritiku od zaujatosti. Som dlhodobým zástancom zrušenia sk.B- nakoľko ju považujem za nástroj diskriminácie a korupčného správania.
-držba samopalov je viazaná na sk.E. Nikto nikoho nenúti strieľať IPSC ligu. Otázka uloženia je žiaľ často krát podceňovaná. Počet vykradnutých obydlí nemá čo do činenia s povinnosťou mať pušku v trezore.
-tlmič je špecifická problematika. Všetci vieme akú úlohu plní. Najviac je zneužívaný u pytliakov, nakoľko umožňuje usmrtiť omnoho viac zveri bez jej vyrušenia- čo ja považujem za dosť nefér. Nehovoriac o tom, že ani lesná stráž ani nikto iný nezistí, že v lese úradujú pytliaci. Neviem si dosť dobre predstaviť športovú streľbu- dynamické parkúry so zbraňou, ktorá bude predlžená o xy dlžku kvôli tlmiču. Plus- chcem vidieť, ako si ľudia začnú zháňať predlžené hlavne, kvôli závitu. Začnú sa množiť "kutilské dovednosti" rôzneho charakteru, čo v našich podmienkach neveští nič dobré.

D-s: že zrovna ty tu neustále vypisuješ o nahovno legislatíve. Píšeš, že bývaš v Rakúsku a máš slovenský aj rakúsky ZP. Dosť by ma zaujímalo ako a kde máš ty uložené zbrane, kedže trvale bývaš mimo SR. :wink:
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

peterson: ved po novom zakone mu to budes moct skontrolovat :evil:

Otazka je, co spravis ak nebude v mieste drzby majitel, alebo zbran. Ja stale nechapem ako ma taka kontrola vyzerat, kedze nikto nikde nehovori ze mam povinnost sa v mieste ulozenia zbrane nachadzat. Ja mam napr rozsirene miesto drzby u dlhych na 3 adresy, plus mam moznost ich ulozit aj u drzitela zbrojnej licencie D.

Aj keby som mal vsetko len na jednej adrese, tak mozem byt na dovolenke, v praci, alebo proste niekde mimo, cize bez ohlasenia bude vykonatelnost tychto kontrol brutalne tazka. Ak ohlasovana bude, tak zasa strati akykolvek zmysel, lebo to moze ktokolvek odrbat.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ja som to nepísal ako vyhrážku. Bola to otázka. Sú spôsoby ako to efektívne urobiť. Ja si však stále myslím, že seriozny držiteľ ZP nemá dôvod dokazovať orgánom PZ, ako s nimi vybehol. Pripúšťam, že rétorika niektorých držiteľov priam pokúša PZ, aby premúdrelý držiteľ zažil opačné garde.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

> Som dlhodobým zástancom zrušenia sk.B- nakoľko ju považujem za nástroj diskriminácie a korupčného >správania.
Moj komentar tiez tentokrat nesmeroval na teba.

> Počet vykradnutých obydlí nemá čo do činenia s povinnosťou mať pušku v trezore.
Moj nesuhlas nie je s tymi co ziadaju ulozenie v trezore. To je adekvatna poziadavka.
Ale aj tu na fore su nazory ze nam tieto zle utocne samopaly nepatria do ruk. To je ta cast co mi vadi.

> Najviac je zneužívaný u pytliakov, nakoľko umožňuje usmrtiť omnoho viac zveri bez jej vyrušenia
A nie je pytliakom jedno ze je zakazany kedze uz tak ci tak porusuju zakon?

> Neviem si dosť dobre predstaviť športovú streľbu- dynamické parkúry so zbraňou,
Samozrejme to nie je vseliek. Ale aj na nasej strelnici mame s hlukom coraz vacsie problemy a moznost pouzitia tlmica aspon niekedy by zmensila trecie plochy s okolim.

> Dosť by ma zaujímalo ako a kde máš ty uložené zbrane, kedže trvale bývaš mimo SR
A nie ze by ta do toho nieco bolo ;)
Ale v trezore (nie plechovej skrini) v mieste prechodneho pobytu.
Ale tiez ma zaujima ako ma budu chciet na pripadnu kontrolu zastihnut kedze aj ked som na SK tak som "v pohybe". Snad len list do vlastnych ruk "prideme vtedy a vtedy".
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tlmič neni možné montovať na všetky zbrane. Tiež si nemyslím, že by bol každý ochotný ničiť každú zbraň robením závitu.
-u pytliakov zostáva otázka v tej polohe, že neni dôvod im to uľahčovať dekriminalizáciou tlmičov, kedže práve vďaka tlmičom majú okrem pytliactva aj zločin Nedovoleného ozbrojovania.

- no a čo sa týka ľudí, ktorí sú vysťahovaní mimo SR, neni výnimkou, že ich prechodný pobyt je častokrát iba na papieri a skutočnosť je ďaleko od údajov v evidencií. Tiež neni novinkou, že ľudia ako ty, mávajú trezor u kamoša, ktorý mu to dovolil, ale tá adresa nikde nefiguruje.
Zákon predpokladá mechanizmy ako na evidenciu zbraní, tak aj na kontrolu stanovených podmienok. Žiaľ aj v takýchto veciach sa stále hľadá šikana a pritom sa tu nenajde človek, ktorý by mohol povedať, že sa na ňom PZ vozí a strpčuje mu život na úseku zbraní. Pracovníci odd.zbraní ledva stíhajú urobiť povinné kontroly u licencií , čo je raz ročne, ale už sa tu šíri panika, ako bude PZ ľuďom ňuchať po bytoch.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

peterson napísal:ľudia ako ty
Som kdesi cital ze policajt siel sediet. Zovseobecnime to tiez na "ludia ako ty"?

Reagoval si na moj prispevok - kde tam bol nesuhlas s kontrolami ulozenia?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"