NÁVOD: Hromadná pripomienka k novele zákona 190/2003

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

V skratke - keď to nemám/nepotrebujem ja, tak nech je to pekne zakázané. :wink: :?
Používateľov profilový obrázok
heisenberg
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa heisenberg »

Yarco, nikdy som na nikoho nepozeral zhora, lebo to nemam v povahe.Je mi jasne, ze komunita strelcov povedzme IPSC to vidi inak ako ja laik a amater, co sa tyka strelby.(Ak chces kludne mi napis SS rad si precitam tvoje argumenty, ze preco ano.Nemam problem komunikovat a vypocut si aj iny nazor).No na druhej strane si myslim, ze demokracia je aj o tom, ze mozeme slobodne vyjadrit svoj nazor.Samozrejme subjektivny z nasho pohladu.Ja ho neberiem Tebe ani lovcovi, ze mate tie svoje argumenty preco napriklad tie tlmice schvalit.Ja som napisal len svoj pohlad.A navyse kazdy ma ten svoj hrniec, do ktoreho ini nevidia.Co je mozno niekedy minusom :) a vznikaju tak nedorozumenia.V konecnom dosledku my drzitelia ZP chceme asi vsetci co iste a to je aby na nas ludia nepozerali cez prsty a spolocnost nas nebrala ako hrozbu.Lebo ako bolo spomenute
1000 x problem nie su ludia co maju v drzbe zbrane legalne ale ti ini ....
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nepísal som o pozeraní zvrchu na niekoho, ale niečo - priority a záľuby. Detail, ale dôležitý.
Názor, ak spĺňa základné kritériá, tu samozrejme vyjadriť môžeš, veď som ti príspevok nezmazal ani nijako needitoval. Len polemizujem s jeho obsahom.
heisenberg napísal:V konecnom dosledku my drzitelia ZP chceme asi vsetci co iste a to je aby na nas ludia nepozerali cez prsty a spolocnost nas nebrala ako hrozbu.
To je práve to, o čom nie som presvedčený. Že strelci chápu, že jednotlivé druhy streľby resp. využitia zbrane sú spojené nádoby a prehra jedných málokedy znamená skutočnú výhru tých druhých.
Používateľov profilový obrázok
heisenberg
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa heisenberg »

Tak s tymto suhlasim, ze prehra jedneho moze v globale znamenat prehru nas vsetkych a najma vtedy ak zacneme riesit kto kam patri (polovnik, strelec na sutaznej urovni, hobby strelec atd).
Pre masu sme aj tak v jednom vreci vsetci.A urcite nikomu neprospeje ak sa budeme skriet a hadat medzi sebou.Maximalne potesime tych, ktori po nas uz teraz skulia a zazeraju.
A na margo Teba Yarco musim dodat, ze si jeden z ludi ktorych tu dost respektujem a pretoze to co pises ma hlavu aj patu.To ze nie so vsetkym suhlasim s Tebou nevyvracia toto moje tvrdenie :)
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

heisenberg napísal:Suhlasim s chalanmi, ktori pisu, ze su dolezitejsie veci nez riesit tlmice ktore realne k zivotu nepotrebujeme.Radsej budem moct nosit kver bez tlmica, ako moct mat tlmic a kver povinne drzat zamknuty doma, popripade v nenabitom stave v prepravnom boxe na strelnicu atd atd.
Netusil som, ze jedno vylucuje druhe ... :D

Mne ten tlmic ku stastiu nechyba, mam niekolko chranicov sluchu. Ale ak by tlmice mali - mohli zachranit hoci len jednu strelnicu na SK, tak myslim, ze vyznam by mali.

Inak suhlasim s yarcom.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Počet podporovateľov hromadnej pripomienky (LT): 2615 - minútu pred polnocou 19.12.2018.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

na jednej strane mozeme diskutovat, preco nebolo podporovatelov viac, na druhej strane objektivne treba povedat, ze na zaradenie pripomienky staci viac ako 500 hlasov, takze podmienka je splnena, a nikto nemoze argumentovat, ze sa prihlasilo iba male percento drzitelov ZP.

Zakon tiez nie je platny podla toho, kolkymi poslancami je uspesne schvaleny - ci ho schvali 40 poslancov zo 76 pritomnych, alebo ci je schvaleny vsetkymi 150 poslancami, uplatnovat sa bude rovnako.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Objektivne treba povedat, ze pripomienka ostava pripomienkou. Jedine co garantuje 500 podporovatelov je to, ze sa nou musia zaoberat, napriklad ju kompletne zamietnut. Keby bolo podporovatelov 140.000, tak kazdy politik si rozmysli, ci pripomienku schvali, pretoze je to nemale percento volicov.
Frankie
prispievateľ
Príspevky: 102
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa Frankie »

Žiaľ je tu nezáujem aj zo strany mladších strelcov a poľovníkov. Stretol som sa s tým. Je veľmi ťažké na Slovensku niečo riešiť, aj keď je to jednoznačne dobrá vec.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

po spustení MPK som i ja vyjadril malú skepsu, že napr. pomer 500 : 150 000 nie je dôvod na radosť. Môj postoj vychádza z poznania reality. Finálny stav 2617 je signálom, že určité množstvo ľudí aktívne reagovalo na chystanú novelu. Ak si porovnáme, že drvivá väčšina zákonov v MPK nemá pozornosť toľkých ľudí- dá sa toto číslo považovať za prejav občianskeho postoja a podpory aktivít združenia LT.
Rozhodujúce bude, akú podobu dostane návrh v parlamente a čo všetko v návrhu zostane, či naopak vypadne.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Aj ked ludia z LT nebudu suhlasit chyba nam tu niekto ako Cerny v Cechach. Populista, casto pise blbosti, ale vzbudoval "clensku zakladnu". Alebo, porovnanie s Rakuskom... Som v AT clenom v 2 hlavnych organizaciach. Pravidelne chodia informacie, marketing ich aktivit je prepracovanejsi. Napr. Ponukaju poistenie a legalne sluzby a tym ziskavaju clenov. A potom ked poslu mail o novele, dostane ho ovela viac ludi nez na SK.
Neviem ako to zmenit a nie je to kritika LT, iba porovnavam 3 staty ktore poznam.
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Len taka pripomenka k tomu - preco na FB nezaplatite sponzorovanu spravu? Su to casto drobne peniaze, a napr. teraz ta sprava so zakazom pouzitia zbrani na trenovanie obrany statu (a cinnosti podobnych) by mohla mat celkom "viralny" efekt. Staci to vyklikat na FB, vybrat dobru cielovu skupinu a bude to mat efekt. To sa uz mohlo spravit aj pri tej podpisovej akcii. Odporucam to spravit dnes, kym to je "horuce". Vedlajsi efekt je ziskanie viac followerov a tym padom vacsi pakovy efekt.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Žeby nemali na to súhlas dotknutej osoby....?
Dobrá rada (zadarmo :-)): "Všetky občianske združenia (prevádzkovatelia) ruky preč od Facebooku z dôvodu ochrany osobných údajov ! (teda ak nechcete dať neprajníkom legálny a ľahký dôvod na likvidáciu...)
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Nechapem. Ved sa bavime o tom, ze Legis Telum ten svoj post na Facebooku iba zaplati - aby sa zobrazil aj ludom, co ich nemaju pridanych. Tak sa to robi bezne a aj vo firme ked sme to parkrat zaplatili, tak to malo obrovsky dosah (a velmi cieleny).
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

@d-s, chybaju detaily o tom ako je to v AT: pocet clenov, clenske, zamestnanci...
LT na slovensku ma pocet zamestnancov: 0

Ludia co makaju pre LT tak robia na ukor vlastneho casu, prace, dovoleniek, rodiny, hobby a pod... a castokrat sa im za to nedostane ani dakujem, niekedy skor opacne....

Ad poistenie, myslim ze pre pripade pouzitia zbrane bolo rozpracovane, len to v poistovni stopli zhora :-/. Tiez si treba uvedomit ze clenska zakladna 1000 ludi nie je nieco, co moc pomoze v rokovani napr. s poistovnou ju presvedcit aby zaviedla nejaky produkt. Aj ked ten produkt nikto nevyuzije, su tam naklady na jeho pripravu. To plati nielen pre poistenie ale aj pre dalsie clenske "vyhody"...

v CR ma LEX 5 ci 8 tisic clenov a troch ludi na plny uvazok...., v AT netusim....
Ludi ktori su ochotny makat bez naroku na odmenu ci aspon blbe "dakujeme" na slovensku moc nie je .... to je ako so sutazami... vsetci su mat strelecke sutaze, ale nikto nechce nieco robit...
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"