SVD Tiger vs M1A/M14

Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

SVD Tiger vs M1A/M14

Príspevok od používateľa Johnny »

Caute, chcel by som sa vas opytat na tieto dva zbrane SVD Tiger a M1A/M14. Keby ste si mohli vybrat ktora z uvedenych zbrani by to bola a preco? Dakujem za vase reakcie, odpovede :wink:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ked uz z tejto rodiny,ta k potom M-14 DMR alebo M-39 EMR. Preco nie SVD? Mam rad presne zbrane.....(v ramci moznosti)...pochopili aj Rusi a istu dobu uz niektore jednotky pouzivaju klasicku opakovacku.
Ale ako nostalgicka zbran aj SVD....kamos mal aj origos vojenskeho,potom fungl noveho "civilneho Tigra II"...ani jeden ma neoslovil.
Semi-auto nie su pre mna. (Guns ma nebude mat rad :twisted: )
Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

Ahaaa takze skor M14? chcel by som sa zato trafit na 300m do plochy 10x10cm... mne sa obe zbrane moooooc pacia a ako som cital neake recenzie a pozeral videa tiez chvalili tu M14. Tak dufam, ze sa rozhodnem spravne....... A stou SVD si na ake vzdialenosti strielal? A aku zbran mas ty ak sa mozem opytat?
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Tento víkend som strávil na vojenskej strelnici na Záhorí na pretekoch KVvZ. Po pretekoch som si zastrielal s mojím "Tigrom" na 300 m. Používal som klasické "zcivilnené" strelivo so striebornou špičkou. Napriek veľkému nárazovému vetru som mal rozptyl asi 50 rán v kruhu s priemerom cca 8 cm. Osobne nedám na túto zbraň dopustiť čo sa pomeru výkon a cena týka. A to na nej mám klasický POSP ďalekohľad 8x42.
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

osobne ti môžem povedať ,že som už starý na rozprávky
,taký rozptyl je z viacmenej z ríše sci fi.to nehovorím o munícii snad selevie ,extry alebo extra selevia a na prelome apríla a mája by si v tom svojom posp videl akurát tak nič.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Tenorista kam sa hrabeme s nasim vytunovanym naradim. :wink:

Stavim sa teraz sa Pena ponukne, ze taky rozptyl predvedie kedykolvek. Potom nebude casu sa stretnut, pripadne uz na strelnici nebude ta spravna poveternostna situacia, rotacie zeme a vplyv gravitacie mesiaca.

Mne posledne jeden majitel SVD tvrdil, ze zostreluje na 800m 10Sk mince. :roll:
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

veď preto sme prešli na euro,zničil nám všetky mince
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Páni neveriaci, na najbližších pretekoch KVvZ na Záhorí si to môžete osobne odskúšať. Zapožičiam vám zbraň aj strelivo. :idea: :twisted:
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

rozmýšlam ,či kvôli tomu nezačnem strielať aj kvvz ale skusim sa opýtať štokyho ako to bolo.ale neurobil si preklep 50???ran do 8cm?
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

a inak dík nemusíš mi ju požičiavať stretávam sa s ňou viac ako je mi milé
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Tenorista: Takže to tam poznáš. Bolo to 50 rán, no musím priznať, že keď som dnes čumel na priemer CDčka, tak sa opravujem. Bolo to asi 10 cm. A fakt som používal "scivilnené" strely so striebornou špičkou. Mám aj EKSTRA a ODSTR so žltou špicou, ale zatiaľ som medzi nimi nevidel pri mojej streľbe veľký rozdiel.
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

kupodivu tiger nie je až tak náchylný na muníciu ako pôvodné svdčko teda aspoň čo som ja strielal
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Tenorista:
Musíš uznať, že nie je veľa zbraní, s ktorými si môžeš zastrielať relatívne presne na 300 m za 10,-Sk za ranu ...
To je asi najväčšie plus tejto zbrane.
No a druhé plus bola cena optiky a príslušenstva.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Pena: Otazka je len dokedy bude ta municia dostupna v takejto cenovej hladine (pre porovnanie - este pred par rokmi bolo kvantum 7.62x39 streliva po par korun a porovnaj ceny/dostupnost dnes...). Ale ak sa predzasobis, nie je problem :wink:

50 ran do 8 ci 10cm na 300m je velmi dobry vysledok (teda ak to potvrdi aj Stoky alebo niekto iny :wink: :D Vo vseobecnosti je SVD/Tiger presnejsi nez M14ky (z beznej M14 bez dodatocneho zpresnovania mozes cakat tak 2-3 moa aj s lepsim strelivom, SVD/Tiger ma sice s milsurp podobny rozptyl, ale s lepsim strelivom (ci uz match/ekstra/odstr alebo ine) pokial natrafis na dobru zbran/hlaven kludne moze ist dole na 1moa (cize cca tych 10cm na 300m ak je ozaj dobry strelec). Da sa s nim ist aj dalej/vacsie vzdialenosti, ale kombinacia lahsej strely, nie prave vysokej ustovky, a nizkeho B.C. nie je moc idealna, a treba hodne naklikavat, a s vacsou vzdialenostou sa uz tie rozdiely v strelive zacnu prejavovat znacne.

Na druhej strane je rozdiel 'strielat' a 'strielat' - je ine ked strielas zo zbrane opretej vpredu i vzadu a drziacej skoro ako v benchreste, mas cas na pohodove odmierenie a casujes vystrely s ohladom na zohrievanie hlavne, atd. atd. Ked som pozoroval SVD/Tigrov/Dragunovov vo Velvaroch, ked do strelby zapojis aj stres/casove limity/atd. tak si tam videl strelcov ktori mali s pozpresnovanymi hlavnami a rucne precizne prebijanym strelivom problem trafit 10x10cm stvorec na 100m :shock: :) Akonahle sa zohreje ta tenka hlaven tak presnost rychlo klesa, navyse semi-auto je narocnejsie na strelca a je citlivejsie na strelecke chyby - treba ozaj dobry shot follow-up, velmi dolezita je poloha za zbranou, atd. atd.


lovec: Heh, v pohode - nekdo rad holky, nekdo rad vdolky :lol: Natahovanie zaveru na opakovackach ma svoje caro, ale ja na semi-auto nedam dopustit - ak mas dve zbrane s podobnou presnostou pricom jedna je semi-auto (s bull-barrelom a lapacom nabojnic) a druha opakovacka, vyhody su jednoznacne na strane semi :twisted:


Gunslinger
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

GUNSLINGER: Používam vpredu dvojnožku a nič viac. Ešte som si nestihol ani predĺžiť pažbu...
Čo sa streľby v strese týka, tak je to dačo neporovnateľné s tým, čo už roky strieľam. Nastrieľať s devinou jednou rukou cez 140 zo 150 na zelený terč na 25m nie je žiaden problém, ale po krátkom behu s kladinou a preskokom trafiť popra na 25m sa nepodarí vždy. :-)
No a čo sa toho streliva týka, zásoby pravdaže sú. A myslím si, že raz napadne aj u nás dakoho to, čo v Čechách, že železné jadro nie je priebojné jadro a zcivilnia nadbytočné zásoby armádneho streliva. A keby aj nie, tak bývalá Juhoslávia ho dodáva pod rôznymi značkami v cene do 80 centov za kus aj v poloplášti ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"