SVD Tiger vs M1A/M14

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Pena: To ex-juhoslovanske zvycajne nie je nic moc, na trening mozno staci, ale vysledky s nim moc nepotesia. Ale co sa tyka tych zasob a priebojnych jadier - novelizacie sa nastastie tentokrat chytili aj ti spravni ludia a je to tam adresovane, cize uz sa (dufam) mozes tesit... ;-) :-)


Gunslinger
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

za to isté zoženieš aj 308 a prebíjanie je len o niečo málo drahšie.inak presne pre to som prestal kvvz strielať,vždy je len to isté!!!! strielam aj viac ako 140 dokonca s poprami nemám problém ale stagnuješ!!!a mymochodom úroveň padla celkom dosť dolu potom ako prestalo viacero klubov strielať,ak porovnávam výsledky tak je to o triedu horšie a keď som videl teraz ludí čo to strielajú tak mi pripadajú že inde by si nestrelili
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

Asi Ťa nepoteším ,dnes som bol so Štokym bol som si zobrať popre a opýtal som sa ho na to strielanie ,hovoril že niekto tam mal dragunova,opýtal som sa ho na výsledok streľby s tým že si tvrdil 10cm z 50tich rán on rozhadzoval ruky a keď som mu povedal že na 300m a nie 100m tak sa chytil za hlavu a hodinu mi vysvetloval ako sa top nedá a nakoniec som ho dorazil s tým že si to nastrielal z gulomeťákmi a už sa nechcel so mnou ani baviť.tak ja naozaj neviem čo si myslieť.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Az budes vidiet, budes aj vediet co si mysliet. Ina cesta nie je.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

TENORISTA: Strielali sme len na 300 m na zelený terč. Štoky sa na ten terč ani len nepozrel, takže neviem na základe čoho krútil hlavou. A na 300m sme triafali aj so sapikom, samozrejme nie presne...
Tigra netreba podceňovať a hlavne vtedy, keď s ním striela niekto, kto to aspoň trochu vie.
Stretneme sa a uvidíš.
Doporučujem spraviť akciu na Záhorí. Prespatie tam je za smiešnu sumu a môžeme si tam cez deň zastrielať, večer sa "osviežiť" a druhý deň ísť domov.
Miesta tam je dosť, takže by sa tam mohla spraviť nejaká akcia z fóra.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Taka akcia z fora by bola super. Take Webforum sniper session. A tam by si mohol ukazat co dokaze to tvoje SVD :wink: . Ak to bude v lete tak sa pridam aj ja.
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

nepodceňujem svd ale zase ho aj poznám takže ho nebudem ani preceňovať.rozptyl aký si popiísal je skoro nereálny aj samotný výrobca udáva presnosť zbraňe 1,5MOA.akciu?jasne stačí sa dohodnúť a zaplaťiť strelnicu a môžme strielať.
friendly_lumiere

Príspevok od používateľa friendly_lumiere »

:)
Čafte halani.
Pena, prepáč, ale nedá mi nereagovať. Taký rozptyl je nemožný. A to vravím o tej zbrani. O munícii pomlčím. S Tenoristom nám prešlo (prechádza) pravidelne 10 SVD-S. Odskúšané sú rozne druhy munície. Asi všetky dostupne, a nedá sa to. Aj ked "naše výsledky rozptylu vydelím 2, tak nedostanem tvoj. Ja som priemerný strelec, Tenoristu považujem z toho čo poznám za skvelého. (Nepoznám ich moc, nechcem urážeť ostatných) Ja dokážem s niektorými kusmi nastrieľať na 100 m tak 1,5 - 2 MOA. Tenorista cca 1 MOA. Mne sa okolo 1 MOA podarilo raz. Aj to so SNAJPERSKIJE., bezvetrie, 20 st. C.
Ďalší poznatok o SVD-S - po 15 rane je tak horúca že rozptyl vplyvom teploty hlavne vzrastie na dvojnásobok.

Toto su tie zbrane:
Obrázok
eloquent_chatterjee

Príspevok od používateľa eloquent_chatterjee »

Zdravím

Neviem či sa tu o tom už písalo niekde, potreboval by som info či na kúpu SVD Tiger stačí zbrojný pas D alebo potrebujem B??? A ešte pár vecí aká je jeho približná cena a kde sa na Slovensku dá kúpiť optika POSP?? Ďakujem
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

na Tigra potrebujes zbrojny PREUKAZ , (nie pas) sk E alebo F , kedze je to zbran skupiny B (dlha gulova samonabijacia )

cena bola okolo 50.000sk naposledy v cenniku Slovros-u

POSP zozenies aj na ebay
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

POSP mi dodali za dobru cenu zo SLOVROSu, kde som kupoval Tigra ( 50000,- Sk s pevnou pazbou ).
eloquent_chatterjee

Príspevok od používateľa eloquent_chatterjee »

no neviem ako je to u Slovros ale nejako mi neodpovedajú na maily ani mi nezdvihli mobil a v obchodnom registri som pozeral že majú predajňu zrušenú. A naozaj sa nedá kúpiť tiger na D lebo niekde som počul že jeden ju má zapísanú na poľovné účely?
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa suigan »

Naozaj je Slovros zružený? Ja som sa mrkol do obchodného registra a nenašiel som tam informáciu o zrušení spoločnosti:

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=5451&SID=3&P=0
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

DONAU: Keby si si trochu preštudoval nejaké linky, tak by si zistil, že Tigr sa vyrába v snajperskej a aj polovníckej (kratšej) verzii. Už z toho vyplíva, že sa na D napísať dá a určite sa tak dá zapísať aj dlhý snajperský (poznám taký prípad).
Čo sa komunikácie so SLOVROSom týka, tak cez e-mail ani mne nikdy neodpovedali, ale telefonicky nikdy nebol problém, pokiaľ bol majiteľ na Slovensku. Najlepšie je ale zastaviť sa v BB osobne.
eloquent_chatterjee

Príspevok od používateľa eloquent_chatterjee »

PENA študoval som veľa stránok a mám to popletené a takisto aj to že každý koho som sa pýtal a mal by sa do toho rozumieť tak mi povedal niečo iné. Preto sa sa spýtal aj tu. Takže ďakujem vám pekne za odpovede.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"