pranie nabojnic...

Wolverine
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 8 years 1 month

pranie nabojnic...

Príspevok od používateľa Wolverine »

zdravim vas chlapci...vcera som prvy krat pral nabojnice 308 win ako aj 9mm lugre...a to v ultrazvukovej 6 litrovej pracke s ohrevom na 60 stupnov,maximal je az 80 stupnov,to som nepotreboval...roztok som pouzil Puryton v pomer 1 diel Purytonu a 3 diely vody...prvy krat som dal cas na 25 minut,druhy davl na 30 minut atd...ostal som sklamany,nie som spokojny s vysledkom,nevycistilo mi to vascinou zvnutra a nabojnice - telo ostali take ake boli predtym...a to som este po vysuseni v potravinarskej susicke na ovocie a zeleninu dal do vybracnej pracky Frankford s orechovou drtou,mysliac,ze mi to dolesti telo nabojnice a aj vycisti vnutro...pritom nabojnice boli odzapalkovane a prebehnute frezkou z vonkajsej ako aj zvnutorenje strany...jednoducho poctiva piplacka v terajsom korona case...kruci,kde robim chybu??poradite mi prosim???
vdaka chlapci moji
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

dal si do tých orechov Sidol/Silitol?
Wolverine
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Wolverine »

DeSade napísal:dal si do tých orechov Sidol/Silitol?
ahoj...nedal,mal som v plane bez chemie...a v plane som chcel dat Denk mit...ale,mne sa jedna o to,ze vnutro nabojnic na cca 70% nabojnic spinave-cierne od prachu...uvazujem,ze by som este do toho Purytonu pridal citronelu za kavovu lyzicku...skusal si to uz???potom by som este raz dolestil na orechovom drde a pridal Sidol/Silitol,ako uvadzas...aj Denk mit nie je zly...???vraj...hmmm...myslis ze v ultrazvucke mam nechat dlhsie miesto 20 minut dat 45 minut povedzme???a na miesto 60 stupnov dal na 50 stupnov...neuskodi to tym nabojniciam pricaste pranie a myslim,ze by nemalo...mam Lapuy 308 win a nechcem o ne prist...vdaka
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Wolverine
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Wolverine »

Zlomizub napísal:Uz to je tato tema:
http://webforum.sk/viewtopic.php?f=34&t=11763
Vdaka,ano,cital som to...nemam vyrieseny jeden problem,ze je to zvnutra zadrbane...nie je aspon take ako vonkajsie,lesknut sa nemusia...lesknut bvy sa mali uz pri doliati sidolu na vibracke...napadlo ma,ze ci ten Frankford vybracka je vodotesna,ze by som skusil dat keramicke telieska s vodou-chemiou...a keby daco ake keramicke ste pouzivali??,znacka,predajca atd...vdaka
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Periem vyhradne namokro s ocelovymi ihlami (kupis na Brownells.sk alebo na Reloader.cz). Pomer nabojnice/telieska tak 1:4.

Keramiku neodporucam. Jednak ostava v nabojniciach, lepi sa na steny. Po case sa drvi a upchava zapalkove lozka. Je tazke ju separovat, ocelove ihlicky oddelis lahko pomocou separacky aka je aj na suche pranie. Pouzivam velkokapacitnu separacku Dillon, tam to ide ako po masle a par tisic ks 9 mm mam odseparovanych ein zwei, zvysok poriesi silny magnet.

Do mokreho prania davam za pol cajovej lyzicky kyseliny citronovej a prostriedok na lestenie riadu do mycky (nepeniaci).

Neodporucam pouzivat vibracku na mokre pranie, vyrob si vlastnu pracku. jednoducha konstrukcia, kolieska na kolieskove korcule, motor zo stieracov na kamion a prevodnik z AC 230 V na DC 24.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"