Sa. vz.26

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ja sa uz tesim ked to pojdem zaregistrovat a tomu policajtovi nazorne ukazem vymenu hlavne, lebo vyslovene sa branil tomu ze sa to da a, ze ci mi da nakupne povolenie. Priznam sa, nebol som si isty, pretoze tom nevedel, ze je to taka jednoducha vec
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

k 7,62x25: je to pôvodne pištolový náboj nie samopalový, prvý kvér (sériový) pre ktorý ho Tokarev vymyslel (ošlehol 7,63x25 mauser) bol tt30, predchodca tt33 až potom prišli samopaly Špagin a Sudajev.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zoidberg37 napísal:Zbrane sú rozdelené podľa celkovej dĺžky v prípade SA26 dlžky s vyklopenou pažbou ktorá čo je teda nad 600 mm a ide o dlhú samonabíjaciu zbraň bez ohľadu na kaliber.
Dĺžku hlavne to má akú?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yarco: Dĺžku hlavne to má pod 300, ale v zákone je to definované tak, že stačí aby jeden parameter bol splnený a jedná sa o dlhú zbraň, čiže tu je splnený parameter celková dĺžka.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Dnes som bol u pana Misela (http://www.miselplus.sk) po lugrovu hlaven na vz. 26. Velmi ochotny a prijemny pan, ma zalubu v upravach/tuningu zbrani. Celkovo ma zaujali napady pre vz. 26, videl som trebars 26 osadenu listou, dal by sa tam dat kolimator. Plus ta znama uprava s tou para ordinance pazbou. Taktiez rozne upravy 58-ciek. Ak ma niekto zaujem o taketo veci ci uz vz. 26, vz. 58 alebo cokolvek ine, vrelo odporucam. Skoda len, ze som o tom nevedel skor a dostal som sa ktomu len nahodou.
Peterson: dik za ten link, velmi to pomohlo.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zoidberg37 napísal:v zákone je to definované tak, že stačí aby jeden parameter bol splnený a jedná sa o dlhú zbraň
No práve. V definícii krátkej tiež stačí, aby bol splnený len jeden parameter.
Predpokladám, že konečné rozhodnutie PZ spraví na základe "spravidla pri streľbe ovládaná jednou rukou / obidvoma rukami", čo je inak pekne gumená formulácia.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yarco: pravdu máš, definíciu krátkej som si v tomto prípade nedal dokopy. Ale ako som už písal, tak v prípade SA26 ide ale aj tak o "f) samonabíjacia palná zbraň, ktorá bola konštrukčne odvodená alebo upravená zo samočinnej zbrane", čiže či aj keby uznali že je krátka, tak ti ju na nič iné ako na E alebo F nezapíšu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

hlavný dôvod, prečo to bude iba na E,F- má vzhľad vojenskej, resp.bola odvodená z vojenskej zbrane(samočinnej)

yarco: dlžka hlavne -284mm
dlžka zbrane- 445/686mm

- poznámka puškára: vyžaduje sa o 6mm dlhší vyťahovač,aby spolahlivo vyťahoval lugerove nábojnice.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Inak k tomu vytahovacu, dal mi tiez upraveny pre luger, a ked som ho doma porovnal s povodnym tak su rovnako dlhe. Zeby od nejakeho casu sa robili na tokrevy dlhsie vytahovace?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Vanto: si šťastný človek- kúpil si poslednú hlaveň, čo mali na sklade :)

Ako som si zisťoval, bude trochu problém zohnať hlaveň v takej cene, nakoľko objektívne cena u každého výrobcu-puškára sa bude pohybovať okolo 100 eur a viac.
Mám ale kontakt na puškára v PN, ktorý vyrobil aj tú Vantovu hlaveň- povedal, že pri viac kusovej objednávke sa vie s cenou dostať pod 100 eur. Bude to závisieť od počtu záujemcov. Vtedy bude vedieť odhadnúť množstvo materiálu a tým pádom aj cenu produktu.

Takže dávam výzvu pre potencionálnych záujemcov o hlaveň kal.9mm luger na Sa vz.26.
Kto by mal záujem o objednávku takej hlavne, nech mi napíše a pri počte aspoň 4, 5 záujemcov vieme urobiť cenovo zaujímavú objednávku.
Zatial je záujem:

-Peterson
-Marksman
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

No - ja 26-ku mám, aj som svojho času o lugerovej hlavni uvažoval, ale v poslednej dobe skôr uvažujem o predaji samotnej 26-ky... Je to krásny kus železa, ale akosi nemám preň využitie :(
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

peterson: budú mať tie 9mm laufy aj tlakovky v cene ?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

R: je to vec dohody. Prípadným záujemcom môžem dať mobil na puškára a môžte sa popýtať dosýtosti. Ide o ochotného a fundovaného človeka.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

mototechna napísal: Je to krásny kus železa, ale akosi nemám preň využitie :(
Pri tej cene si to nechaj len ako 'zbierkovy' kus :wink:
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

človeče, tak ako tak musím na psychotesty, tak si to asi nechám :) Len pri cene včeličiek žasnem, asi zájdem zase do Prahy :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"