Outdoor: obuv, oblečenie, výstroj,strava

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

arminius
presne toto,neviem na SK kupit
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

skus im napisat, mozno ti daju kontakt na SVK, mozno ti to poslu


Kontakty

Poštovní a fakturační adresa:

* Prostřední 634/28
* Praha 4
* 141 00

Hlavní sklad:

* U Zahradního Města 3192
* Praha 10
* 106 00

Tel: +420 723 164 146

Mail: info@susenemaso.cz

IČO: 25660667

DIČ: CZ25660667

Bankovní spojení: 101885389/0800
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

electron: kúp pár kg hovedzieho predného, okoreň, pomel, natlač do čreva a úď ako klasickú klobásu. Potom do chladnej špajze alebo chladničky na mesiac a máš také sušené maso že vylámeš zuby :lol: :lol: :lol:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 21 Dec 2009, 20:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa AKI »

Najlepsie je na susenie hovädzie mäso, ale da sa aj ostatne, rybacie dost zapacha. Nakrajat na pasiky nasolit a susit v susicke, alebo v rure na pecenie.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

skúšal to niekto doma sušiť? :)
varit neviem,max.parky
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa Venet »

Electron, v usa som jedol aj beef jerky, ale pozor vacsinou su ochutene napr. octom alebo cukrom a to je fakt hnus. Susene maso robil kamarat vonku v lese. Spravil ohen a 6 hod. susil pri ohni, tak aby sa neudilo ani neupieklo. A bolo fakt super. Len tej roboty okolo. Najjednoduchsie je kupit si lepsiu suciku ovocia, co je aj s ventilatorom, a tie mozu susit aj maso. jednoduche relativne bez roboty, a zaruceny vysledok. Dobre susene maso - no nejedol som nic lepsie.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 22 Dec 2009, 20:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mmmm, dobre susene maso to mozem :D

K tej outdoor obuvi - moj sucasny favorit je BlackHawk Warrior Wear Desert Ops Boots (Coyote Tan) - mam dva pary - jedny na strelnicu a dalsie na dennodenne nosenie - asi najpohodlnejsie topanky tohto typu ake som kedy mal - lahucke, clovek v nich moze cely den chodit alebo 14 hodin soferovat a stale ma nohy ako vo vaticke. Dobre prevzdusnene, lahko sa ohybaju (pri klacani, noha na plynovom pedali, a pod.), jedine co mi vadi je ze nemaju side-zip a ze nie su stopro nepremokave (impregnacny sprej to len o malo oddiali). Na druhej strane sa daju sa nosit aj k 'slusnym' nohaviciam a nebiju moc do oci.

Obrázok

Ak to vyzera na dazd alebo idem do lesa, nosim Warrior Wear ZW5 Desert Tan (v zime som nosil ZW7) a zatial spokojnost, aj ked tieto uz su o cosi tazsie/tvrdsie (ten bledy odtien na fotke trochu matie, v skutocnosti su uz po par mesiacoch farbou podobne tym hore).
Obrázok

Inak, len pre porovnanie, 5.11ky (mal som Advance a ATAC boots) mi nevydrzali ani rok, zatial co jedny stare Salomony (klasicke hiking boots - tazke ale dobre) mam uz skoro 15 rokov a stale vyzeraju dobre (aj ked je pravda ze kvoli vahe som ich nenosil moc casto a kvoli x impregnaciam uz su tvrde ako pecen profi opilca :roll: :lol:


Gunslinger
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ad susene maso... kto bol a afrike a nenapchaval sa biltongom, ako keby tam nebol :)

hod do googla " biltong recipe" alebo "home made biltong" a najdes navodov plno... je to mnamka , staci natenko nakrajane chude hovadzie, trosku korenia a suche teple miesto chranene pred muchami a za par dni mas biltong ako vino
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

mate skusenosti z nohavicami 5.11 ?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

mam doma troje, preco?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

super:mas nylon,alebo bavlnu? Kupoval si ich na SK ?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

mam balvnene, bral som ich z USA
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"