Skúsenosti s CZ 75 TS

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

pozdravujem, na českom streleckom fóre strelectvi.cz som našiel nejaké informácie že chlapíkovi ponúkli v predajni TSko o 6tis. KČ drahší ale údajne mal nejaké drobné zmeny na ráme, nejaké zmeny boli na mieridlách a gripoch.
Robí CZUB nejakú inú verziu TS-ka? Viete o tom niekto niečo? Nájdete to na tom fóre asi 37-38 stránka venovaná TK-ku.
Chcel by som do budúcna kúpiť TS-ko (strielal som z toho a oslovilo ma to) keď mi moj Shadow doslúži, ale chcel by som nejaký kustomizovaný priamo z ČZ. Najlepšie čierny (na tom fóre je fotka aj takého a je nádherný), vymenené stavitelné mieridlá a podobne. Ešte jedna prosba. Ako sa dá dohodnúť z CZUB výroba zbrane podľa požiadavky - na mieru? Je to o dosť drahšie ako sériová klasika? Máte s tým niekto skúsenosti?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Poviem to strucne, ked chces dokoncenu CZ s ktorou mozes ist na sutaz, tak kup od Zendla.Viac ti povie Miri.
Ta cierna je dorabana podla majitela praskovanim vo fabrike.
Miri357
prispievateľ
Príspevky: 119
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Miri357 »

Mne ju novú dodával a hneď aj ladil p. Zendl. Tak sa kľudne pýtaj čo ťa zaujíma.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

super vďaka takže:

1,rám je pôvodný, či ho upravoval?
2, farba - čierna sa dá objednať? (nechcem ten duo tone)
3, TSko má štandardne dobrú spúšť, ale urobil s tým Zendl ešte niečo k zlepšeniu?
4, čo máš naviac oproti štandardu (myslím gripy, nejaké odlahčenia, kladivo, dno zásobn. šachty, mieridlá, mucha a tak)
5, posledné a najdôležitejšie - čo to vyšlo u Zendla, ak nemôžeš hovoriť o cene tak aspoň cca
6, a vedel by si sem dať nejaké foto?

Vďaka
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

takúto krasotinku má niekto na fóre strelectvi.cz

celkom by som si vedel predstaviť ju ako svoju zbraň
Prílohy
Kopie - 2a.jpg
Kopie - 1a.jpg
Miri357
prispievateľ
Príspevky: 119
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Miri357 »

Takže p. Zendl robil:
Vyber najpodarenejsieho kusu
Uprava zadnej strany pazby, rukoväte - zmenšenie
To isté na prednej strane
Odobratie materiálu pod lucikom
Vsetko za ucelom vyššieho a istejsieho uchopu
Potom jemny checkering na oboch stranach
Zmensenie vôli ram - záver
Po týchto ukonoch muselo ísť nové lakovanie, tu som si mohol vybrať farbu, no zostal som pri strieborne, dnes by som išiel do čiernej.
Lievik s dolicovanim rámu - frezovanie rámu.
Hliníkové úzke pazbicky, pozor po tych upravach na rame nepasuju tie doplnky od czub, ale iba Zendlove.
Doladenie spúšte
Doladenie vytahovaca
Uprava rampy
Lpa mikrometre
Svetlovodna mucha
Celkovy check up, neviem co este robil...
Ceny si nepamätám bolo to dávno a platil som to celé spolu a czk.
Mam nieco cez 12tis a zavadu som este nemal... ako ma strasili, ze cz zavadi, ale asi je to panom Zendlom.
Zásobníky slapu, dam 20nab.
Som spokojny
Foto neskôr keď sa k tomu dostanem.
Stačí takto? :D
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Ďakujem za vyčerpávajúcu informáciu. Fabrická stojí 21000 CZK tak myslím že po úpravách tak 30-35 tisíc českých čo je dnes odhadujem, dnes 1100 EUR - najlacnejšie Tangfolio stojí 1300-1600 EUR a toto Zendlove dielo si myslím že sa mu minimálne vyrovná. Strielal som aj Tangfolio - kamoši majú aj lacnejšieho aj drahšieho a strielal som aj z nejakého 5-7 ročného TSka bez akýchkoľvek úprav a u všetkých týchto kúskov to išlo super, s tým že tangfolio boli o kopu peňazí drahšie
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

I Tanfo za 1500 treba dorobit!
Ale nepotrebujes vyberat to lepsie z vreca nedorobkov ;-( a sustredit sa len na spustak + drobne doplnky koli roznym velkostiam ruky a podobne.
Mam tutu cizu uz nejaky ten piatok a pokial nema problem naboj ide na 100% bez prehanania.
Poznam len dva typy ludi a to bud ju maju a su s nou spokojny, alebo co ju mali a v dobrom na nu spominaju, takze pokial nechytis daky total smejd kus budes nadmieru spokojny cize vela muziky za "malo penazi".
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

podobne uvažujem ako ty Rasťo. Preto som aj nalomený na ňu. Shadow je výborná zbraň ale keď som si dal pár do terča na 25 m s TSkom bol som v tom až po uši. Jeden príklad. Na strelnici v Zaľubici si robíme taký malý závod, raz do mesiaca. Chalan čo mal nejaké trapné XDMko bol na mierenke vždy v tej spodnej tretine štartovného poľa a pri parkúroch to tiež nebolo nič moc. Kúpil si z druhej ruky TSko a v predminulom kole bol prvý a túto nedeľu druhý v mierenke a keby nebol zmetkár tak aj na parkúroch obsadí lepšie miesto. Dal mi z neho streliť a pochopil som. Dal som z piatich rán na 25 metrov tri desiny a osmičku a devinu. To som so Shadowom ešte nikdy neurobil. A ten chlapec nechal za sebou skúsených mierenkárov, aj tangfolia, aj shadowy, dokonca jednu Sig X Five. Ja viem že zbraň je len časť úspechu ale myslím že dosť podstatná-najmä spúšť a tú má TSko geniálnu. A to bola bežná sériovka z druhej ruky. A začal som snívať....
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Sny sa maju plnit tiez momentalne pracujem na jednom dosazitelnom :-)
TSko je sportovy special za normalne peniaze a spust nie je najlepsia ale je velmi slusna.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

scandium napísal:podobne uvažujem ako ty Rasťo. Preto som aj nalomený na ňu. Shadow je výborná zbraň ale keď som si dal pár do terča na 25 m s TSkom bol som v tom až po uši. Jeden príklad. Na strelnici v Zaľubici si robíme taký malý závod, raz do mesiaca. Chalan čo mal nejaké trapné XDMko bol na mierenke vždy v tej spodnej tretine štartovného poľa a pri parkúroch to tiež nebolo nič moc. Kúpil si z druhej ruky TSko a v predminulom kole bol prvý a túto nedeľu druhý v mierenke a keby nebol zmetkár tak aj na parkúroch obsadí lepšie miesto. Dal mi z neho streliť a pochopil som. Dal som z piatich rán na 25 metrov tri desiny a osmičku a devinu. To som so Shadowom ešte nikdy neurobil. A ten chlapec nechal za sebou skúsených mierenkárov, aj tangfolia, aj shadowy, dokonca jednu Sig X Five. Ja viem že zbraň je len časť úspechu ale myslím že dosť podstatná-najmä spúšť a tú má TSko geniálnu. A to bola bežná sériovka z druhej ruky. A začal som snívať....
kludne Ta vyzvem na suboj: Tvoja cezetacka odladena haraburda v. fabricky hs subcompact na 25m mierenkarsky terc 50/20.
Pripadne mini popper na 100m...
Miri357
prispievateľ
Príspevky: 119
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Miri357 »

tu je slúbené foto.
cenou som sa urcite dostal na uroven tých tanfo.
mám v hlave niečo okolo 35-40tis czk, ale ako som povedal, bolo to davno a take veci si radšej nepamatám :D
ale zavolaj Zendlovi a dohodni sa čo by si potreboval.
v tej dobe bola aj samotná zbran drahšia ako dnes.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Dnes mi poslali z CZUB e-mail, že predstavia na IWA novú TS ku, niečo na spôsob Shadowa Orange - ručne dopasovávaná, leštené pružiny a mnoho iných vychytávok. Cenu nekomentovali

Krásne fotečky a krásna zbrań - ďakujeme :P MIRI357
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

ja zíííráám, to máš skade?
Vyzerá to dobre
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"