Skryte nosenie zbrane

inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Odborne sa to vola attention whore

Ja som videl na brane domu napis "tu byva drzitel strelnej zbrane". Podla veci vo dvore ju aj mal, v lepsom pripade iba velmi chcel. Len si nie som isty efektom takejto tabulky. Zvlast pri wshtf situacii
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Suhlasim s questom a ostatnymi... rovnako ako si vylepit na auto vz.58 operator nalepku, glock nalepku a ostatne tematicke veci ako nalepku akademie a pod., co stretavas na cestach.

btw. mozno chalan len balil baby na velky "falus", len ty si usudil, ze vyznam toho slova sa vztahuje k zelezu a nie k masu 8)
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Nech už by si kontroverznú mikinu na seba nahodil ktokoľvek, nemyslím si že by na neho zakľakli policajti a vytreli s ním blato či kaluž, pravdepodobne by to bol zákrok na nasledovné podrobné preskúmanie, kedže podobné heslo na tričku ešte nemusí nič znamenať, a ani nie je nosenie podobného loga priestupkom podľa zákona o zbraniach. Skončilo by to pravdepodobne legitimovaním a vysvetlením, v krajnom prípade možno aj osobnou kontrolou či čosi nemá pacho pod tričkom.
Ale myslím si, že netreba v tejto debate ďalej pokračovať, mohla by skĺznuť celkom inam ako som pôvodne chcel.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

A keby zbraň aj mal - myslené strelnú zbraň, na ktorej nosenie sa vyžaduje ZP sk. A, tak čo? Priestupok, že nenosí skryte? Môj prudko individuálny (právny) názor, že by išlo o značne extenzívny výklad a nemyslím si, že by obstál. Žiaľ, argument, že nosí skryte by zohladňoval fakt, že zbraň naozaj voľným okom nevidno. To však neznamená, že by policajt nemohol venovať svoju pozornosť takémuto exemplárovi. Nehovoriac o tom, čiu pozornosť by to ešte mohlo vzbudiť.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Tak cisto pragmaticky, ak niekto namieta skryte nosenie, treba sa ho opytat nech popise zbran ktoru mas (vyrobca, model, farba...). To nic nemeni na tom, ze tricka co az takto pritahuju pozornost su fakt skor na skodu ^^;
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Presne tak. Ale ani na to by som sa nespoliehal bezvýhradne. Malá, a z mojej skúsenosti si dovolím tvrdiť, že celkom zanedbateľná, časť držiteľov na to prdí, alebo ešte lepšie, raduje sa, keď im kvér pod trikom printuje. V takom prípade by sa správny orgán mohol vedieť vyšantiť aj za predpokladu, že by nebolo priamo vidno žiadnu časť zbrane.
Na druhej strane, ak niekomu skutočne zákonadbalému pri dodržaní všetkých "opatrení" vykukne napríklad pri vystupovaní z auta spod oblečenia na moment pažbička, nemusí to byť problém, ani keby to niekomu v okolí stálo za to, aby na to upozornil správny orgán.
Extrém? Keď na parkingu pri jednom hrade chlapík z auta vyberá a skladá detský kočík, vykladá deti a vôbec ho nevyrušuje, že mu spod trika trčí celý zapuzdrený mlok. Keby tam padol do oka nejakému hoplofóbovi, dnes by už bol bez ZP. Pred pokefovaním by ho nezachránilo ani keby bol rovno príslušník mimo službu. Ale kto chce kam...
Iný extrém? Keď sa chlapci na FB skupine chvália, čo majú práve v ten deň pri sebe/na sebe. Pokiaľ ide o hodinky, nožíčky, multitooly a kadejaké serepetičky, tak fajn. Keď tam ale niekto začne postovať fotky svojho kvéru aj s výrobným číslom, tak to mu gratulujem. Aj keď by malo ísť rovno o uzavretú FB skupinu.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Jack napísal:... Keď tam ale niekto začne postovať fotky svojho kvéru aj s výrobným číslom, tak to mu gratulujem. Aj keď by malo ísť rovno o uzavretú FB skupinu.

To myslíš fakt vážne??? Teda, že aj takí "exoti" existujú (medzi nami)...?! :shock: :? :cry:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Fotograf, tomu ver. :wink: Možno ich je aj viac, ale o jednej viem pre CZ a SVK užívateľov, lebo som na FB jej člen a niekedy sa nestačím diviť. To zvlášť vtedy, ak na to niekto taktne upozorní a miesto toho, aby tam nastal nejaký moment sebareflexie, tak ten, kto na to upozorní, si vypočuje, že to preháňa, že má ísť prudiť niekde inde a pod. Niekedy sa na tom celkom zabávam, ale vzaté z inej perspektívy, ako sonda do hlbín istej malej, verím, že stále vskutku nepatrnej, časti streleckej komunity to zas až také zábavné nie je. Zvlášť, ak sa so svojim "náradíčkom" majú potrebu takto verejne chváliť príslušníci polície a/alebo pracovníci mestských polícií... :twisted:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

fotograf napísal:To myslíš fakt vážne??? Teda, že aj takí "exoti" existujú (medzi nami)...?! :shock: :? :cry:
Keď je niekto schopný dať si na seba natoľko elastické jednofarebné technické tričko, že z neho dolu vytŕča v podstate celý Fobus a podľa tesného obrysu vieš spoľahlivo určiť druh zbrane (v spomínanom prípade Glock kompakt), tak pochváliť sa na FB je potom najmenej. Mimochodom, bolo to v stravovacej sekcii plného nákupného centra. :roll:

Našťastie sú to podľa mojich skúseností relatívne vzácni exoti.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Tak to je potom smutné, Jack.
- - -
Ja som bol na verejnosti tiež už svedkom takého podobného "fail" zážitku, ale bral som to s pochopením ako "mladosť - pochabosť"... - išlo o mladých policajtov (poznám ich). Vyšli zo strelnice na parkovisko k svojim autám v taktických vestách (v plnej "zbroji"). Mali so sebou aj svoje "kočičandy" - a tie mi vylúdili úsmev na tvári: mali rifle a také tie módne krátke bundičky neónových farieb a v stehenných puzdrách nejaké poctivé päť palce "full size"... Našťastie to parkovisko nie je veľmi frekventované, ale aj tak! Potom sa síce odstrojili a všetko naložili do kufrov áut; prekvapila ma však ich reakcia na slušné upozornenie: No a čo?! My sme policajti... :shock:
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

U nás ne dedine som bol min. roku v lete svedkom istého "skrytého" nosenia. V strede dediny (cca 10m obecný úrad a cca 20m polícia) máme balkánsku zmrzlinu. Vybral som sa jedno poobedie (cez prázdniny) s deťmi na zmrzlinu. Keď sme tam došli, tak na chodníku okolo zmrzky bolo cca 20-30 ľudí ktorý si už vychutnávali tú svoju. Kým som si s deťmi kúpil aj ja, tak na zmrzku dorazili štyria "akýsi turisti" na koňoch. Boli oblečení v kovbojských mundúroch (westernovo) a dvaja z nich mali na opaskoch z vonku (presne ako na divokom západe) svoje kolty. Všetky deti (a aj zopár dospelých) sa k ním zbehli a pozerali na kone (a kvéry a tak...). Ja som so svojimi stál opodiaľ. Keď po čase odchádzali, tak prechádzali okolo nás, tak som sa slušne opýtal či je to podľa nich OK? Dostal som jednoduchú a ráznu odpoveď:" To sú iba plyňáky a nestaraj sa". Pokračovali ulicou a neskôr zamierili cez lúčku k lesu. Neviem odkiaľ boli ani o čo tu išlo...
Používateľov profilový obrázok
Ivanhoe40
prispievateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 5 years

Príspevok od používateľa Ivanhoe40 »

mozno to mali kvoli autentickosti ako doplnok :)
evidentne to neboli drzitelia ZP a predajca im asi zabudol prizvukovat ze aj zbran kat. D sa ma nosit ked tak skryte...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Plynovkári... to je zábavná kapitola. To ako keď na rodinnej oslave vzdialený príbuzný za triezva vytiahne plynovkový klon Beretty a pýta sa “Čo na ňu povieš ako znalec?”
:lol: :lol:
Ako... vážne, čo na toto povedať?
:twisted: :twisted:
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

Caute chalani,

ked to tu tak citam, napadla mi tiez jedna otazka ohladom nosenia zbrane. Pamatam si situaciu z detstva, ked sme boli s nasimi na ture v Slovenskom raji. Stretli sme partiu takych cca 30tnikov, a ja, kedze ma zbrane zaujimali uz od mala :mrgreen: som si vsimol, ze jeden z nich mal stehenne puzdro s normalne viditelnou kratkou zbranou. Ci to bola plynovka alebo realna netusim, kedze sme to neriesili, rodicia si to zrejme ani nevsimli a s tou partiou sme sa v lese len minuli.

Povazuje sa les za “verejne priestranstvo”? Alebo ako sa vyhodnocuje z hladiska zakonov takato situacia?
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Dostal si sa tam ty a tvoji rodicia / zvysok vasej skupiny ako "verejnost"?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"