Revízia smernice 2017/853

DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Revízia smernice 2017/853

Príspevok od používateľa DeSade »

Ako to bude? Čo myslíte? Čo malo byť zakázané bude skutočne bezvýnimky zakázané? Retroaktívne?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Určite by prekvapilo, keby súdruhovia neskúsili aspoň trocha pritiahnuť šroubiky. Inak, čo sa deje s Firearms United, ktorá mala ambície zjednotiť pro-gun organizácie v Európe? Na FB majú posledný post snáď ešte z leta 2021…
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Čo som pochopil, strelecká verejnosť ani FU nemá pasívnu vecnú legitimizáciu pred Súdnym dvorom EÚ.
Skúšajú teraz klasický postup (asi) pred ESĽP na zmenožnenie prístupu práva na spravodlivý proces...môj tip.

Dlhšiu dobu sa nestal nejaký ter. masívny útok. Lebo covid a lebo "islamistická" jar v blízkych kalifátoch stratila ideologickú paru a materiálnu základňu.

Takže to že sa dlho nič vážne(zbraňou) nestalo bude skvelý argument pre Komisiu, že zákaz funguje.

Negatívom pre streleckú verejnosť je aj to, že sa hlavne na SK a ČR profiluje mnoho užitočných idiotov nekriticky nahliadajúcich na bezpečnostnú situáciu. Neviem si predstaviť jedinú centrálnu vládu, ktorá by zbytočne trpela ozbrojovanie nejakého svojho provinčného plebsu.

Ale možno som len málo informovaný.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Pomerne dobrou a v tomto kontexte nie nevýznamnou skutočnosťou je, že v druhej polovici roka 2022 predsedá Európskej rade ČR...
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 619
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa aparapi »

Tým by som si nebol istý, keď sa prijímala smernica, predsedali sme my a vieme ako to dopadlo....navyše v ČR sa zmenila vláda smerom k dúhovejšej a slniečkovejšej.....
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Aparapi, to je relatívne. Objektívne si povedzme, že to mohlo dopadnúť oveľa, oveľa, oveľa horšie. Áno, na jednej strane sa Kaliňák v istom momente zachoval hanebne, ale celkovo SR zastávala pomerne racionálne stanoviská.
Je hrozným omylom, ktorý som počúval vtedy a počúvam ho aj dnes, že tie pôvodné najreštriktívnejšie návrhy boli vypustené len preto, aby bolo o čom rokovať a aby aj "druhá" strana, ktorá reštrikciám naklonená nebola, musela zľaviť zo svojich pozícií. Houby! Tie reštrikcie chceli radikálni hoplofóbovia naozaj presadiť. Že sa tak nestalo, je najmä výsledkom lobbingu, nečakane hlasného odporu niektorých síl v EP (večná vďaka D. Charanzovej a čiastočne aj R. Sulíkovi) ale tiež pomerne triezvych stanovísk vlád niektorých členských krajín, SR nevynímajúc.
No a pokiaľ ide o súčasnú českú vládu, môže sa zdať, že nie je tak jasne pro-gun vyhranená ako predošlá, ale nedajú sa od nej očakávať ani nejaké anti-gun výstrelky. Ministrom vnútra je síce V. Rakušan, čo nedáva moc dôvodov na optimizmus, ale ministerkou obrany je J. Černochová, jedna z najlasnejších obhájkyň práva držať a nosiť zbraň v českej politike, čo je samo osebe skvelé.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"