Skúsenosti so skúškou na ZP Humenné

Arnold 13
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 2 years

Skúsenosti so skúškou na ZP Humenné

Príspevok od používateľa Arnold 13 »

Zdar páni… ake máte skúsenosti zo skúšobnou komisiov v Humennom? Aký je postup pri skuškach?
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Zdar. Robil som 11 rokov dozadu.
Postup bol taky, ze som dosiel na oddelenie skor tak som cakal. Nasledne jeden siel dnu pripravoval sa po asi pol hodinke siel dalsi. Jeden sa pripravuje, pripraveny odpoveda. Nasledne ked odpovedajuci skonci pripravujuci ide odpovedat a dalsi si vytiahne otazky ide sa pripravovat na odpoved.

Klasika komisia. Zodpovies ulohy. Ludia ti mozu davat doplnujuce otazky. Mna sa snazil nachytat veduci komisie na nejakych ukradnutych sliepkach a prepadnuti pocas cesty domov zo strelnice. Za tych 11 rokov sa ludia mohli obmenit. Realita bola taka, ze bolo nas tusim 5 vsetci ziskali ZP. Ked som sa ja pripravoval odpovedal typek, ktory nebol schopny zodpovedat ani jednu otazku no aj tak ziskal ZP. Kebyze to nevidim nepocujem tak asi by som ani neveril.

Ziadal som AF no po skuske si ma zavolali dnu a povedali ze mi A nedaju a ked budem na tom trvat tak mi zp zamietnu. Ak ale napisem na ziadost, ze som zmenil nazor a staci mi B a podpisem tak, ze mi daju ZP bez problemov ... Teda zmenil som na B ako mi bolo povedane a ZP mi dali :)
Ale ako ziskat A tu je napisane a v HE s A nerobia problem ak ...
ak by si mal specifickejsie otazky mozem skusit zodpovedat no ja mam so zbranovym oddelenim v HE len dobre skusenosti.
Arnold 13
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 2 years

Príspevok od používateľa Arnold 13 »

Ďakujem za odpoveď
A inak k otázkam: tie su nejak zoradené v obálkach? Koĺko ich vlastne je?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Otázky si vieš stiahnuť zo stránky minv.sk., už si ich len spočítaj, ako sa vykonáva skúška nájdeš vo vyhláške.

https://minv.sk/?otazky-na-skusku-z-odb ... osobilosti
Arnold 13
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 2 years

Príspevok od používateľa Arnold 13 »

Je na skuškach aj prakticke rozobratie a zloženie zbrane alebo to je iba v teorii?
Otázky sa píšu alebo krúžkuju?
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Vytiahnes si otazky. Dostanes papier kde si mozes napisat poznamky a spravit si pripravu. Nasledne, ked prides na rad tak ustne odpovedas tak, ze precitas otazku a das slovnu odpoved. Pocas odpovedi, mozes dostat od clenov komisie doplnujuce otazky.

V ramci praktickej casti som dostal do ruky zbran (myslim, ze to bola nejaka cz83) asi jeden ci 2x naboj (replika) a mal som predviest
- nabit, strelbu, prebit, strelbu, vybit zbran -----p.s. - to bola najsrandovnejsia cast skusky pre celu komisiu :D

To ale bolo 12 rokov dozadu takze treba to brat s rezervou
Arnold 13
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 2 years

Príspevok od používateľa Arnold 13 »

Takže ste si teraz neobnovovali ZP?
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Súčasťou procesu "obnovy" ZP nie je opätovné preskúšanie. K žiadosti o "vydanie nového zbrojného preukazu" v rámci zákonnej lehoty (180-30 dní pred skončením platnosti starého) priložíš lekársky posudok, pokiaľ to explicitne treba psychotesty, papier z klubu atď a len čakáš, čiže ľudia čo obnovujú ti nepovedia čo je na skúške "nového".

Ak žiadaš o "vydanie zbrojného preukazu" (prvého, ten v litere zákona nie je "nový") tak otázky E-14 a E-15 teoreticky môžu znamenať aj ukážku rozborky/zborky, hlavne pri krátkej (lebo teda dlhú asi do ruky ani nedávajú)
Otázka E - 14:
Prakticky predveďte a popíšte základné rozobratie krátkej zbrane pri čistení.
Otázka E - 15:
Prakticky predveďte a popíšte základné rozobratie dlhej zbrane pri čistení.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Obnovoval a rozsiroval. Ale ako uz Filip napisal. Pri obnove v lehote sa teoreticke skusky znovu nerobia. Len sa dava ziadost a potrebne dokumenty.
Arnold 13
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 2 years

Príspevok od používateľa Arnold 13 »

Tak skúšky úspešne zamnou😊
Komisia bola vpohode,otázky som si nemohol vytiahnuť lepšie😜
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Parada gratulujem :D
Ja som tam bol vcera rozsirovat ZP a pre NP
Arnold 13
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 2 years

Príspevok od používateľa Arnold 13 »

Tak to sme boli spolu na skuškach😃
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Ja som nebol na skuskach len na oddeleni zbrani vybavit papierovacky ale mozno sme sa minali.
MichalMichalovic
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 1 year 11 months

Príspevok od používateľa MichalMichalovic »

Čauko, gratulujem k úspešnej skúške. Otázka, učil si sa zo zelenej knihy? Pýtam sa kvôli novele, ktorá v nej ešte nie je.
Arnold 13
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 2 years

Príspevok od používateľa Arnold 13 »

Áno zo zelenej,ale hneď na začiatku skúskach nás upozorňovali že sa zmenili zákony čo ani jeden z 10 uchádzaćov nevedel😃
Naštastie som to ani v otázkach nemal
No treba si naštudovať aj to
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"