Obrana teleskopom

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Milujem neplnoletých pakov, čo sa z dlhej chvíle hrajú s teleskopmi, či nožmi, zvlášť keď majú vypité.
:roll:
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Presne práve kvôli takýmto neplnoletým opitým pakom som sa rozhodol, že nebudem nosiť so sebou "len" Glock 19 a KO FOG ale aj kvalitný 16" kalený obušok s gumennou rukoväťou. Moje dôvody: Strelnú zbraň na agresívneho 15 ročného opilého mládenca hoci aj ozbrojeného tyčou, reťazou, nožom a pod. nebudem používať , pretože ako poznám naše súdy určite by mi to neuznali ako nutnú obranu aj keby boli mládenci 10 a každý by mal jeden z uvedených predmetov v ich neplnoletých rukách, KO FOG je super zbraň ale len na jedného max dvoch útočníkov a to len v momente prekvapenia na vzdialenosť max 1 - 1,5 m a ešte + nemusí stačiť pokiaľ je spomínaný opilý mladík ešte aj pod vplyvom drog, ktoré potláčajú bolesť. Taký teleskop je vždy dobré mať v prípade, že by sa po použití KO spreju nedalo ujsť alebo by jeho použitie nebolo výhodné (vietor alebo možno dážď).

P.S.: možno si budú ľudia o mne myslieť, že som zbabelec čo nosí so sebou strelnú zbraň a ešte aj KO sprej s teleskopom, ale aj tak si myslím, že najlepšia obrana je ÚTEK (teda aspoň v našej drahej republike :) :wink: )
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Yuri the GUN NUT napísal:....Strelnú zbraň na agresívneho 15 ročného opilého mládenca hoci aj ozbrojeného tyčou, reťazou, nožom a pod. nebudem používať , pretože ako poznám naše súdy určite by mi to neuznali ako nutnú obranu aj keby boli mládenci 10 a každý by mal jeden z uvedených predmetov v ich neplnoletých rukách...

Toto ma celkom zaujíma. Máš nejaké konkrétne skúsenosti s konkrétnymi súdnymi rozhodnutiami? Alebo len JPP?

Netvrdím, že čo sudca to génius. Nemám len rád zovšeobecňovanie a lá + niekoľko dní.:D
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

http://zpravy.idnes.cz/recidivistovi-kt ... _krimi_cen

za povsimnutie stoji toto "NS nijak nezpochybňuje to, že v oblasti hrudníku a břicha jsou uloženy životně důležité orgány, jejichž poranění je zpravidla těžkou újmou na zdraví. To ovšem neznamená, že každý útok proti hrudníku a břichu nutně musí být veden úmyslem způsobit těžkou újmu na zdraví, a to ani tehdy, jestliže je útok proveden takovým předmětem, jakým je nůž,"

ale tak nepoznam celu situaciu, ale rad by som poznal dusevne pochody sudcu, ktoreho viedli k takemu... produktu
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

bud len rad ze zijes v nasej uzasnej republike.. bud stastny ako blcha. pretoze v pripade ak by si zil vo Velkej Britanii napriklad , mozes rovno zabudnut na teleskop a KO fog a uz totalne mozes zabudnut na strelnu zbran, pokial nehcces ist sediet do basy koli noseniu utocnej zbrane ( to znamena kazdej jednej zbrane)musis si vystacit s holymi rukami a garantujem ti ze grazlikov a nie len pubertalnych s nozmi v rukach je tam oooomnoho viac ako v SR.
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Blade »

SA.vz.58: A ty bud rad, ze nezijes v Irsku :D
V UK je dovolena aspon ista dlzka noza (nesmie mat pevnu cepel), ale podla pravnej upravy v IRL nesmies mat zo sebou ziadny ostry predmet. Takisto Irska policia nema strelne zbrane (tym myslim radovi uniformovani prislusnici) a vela z nich su 160 cm babenky, ktore by som zrusil aj vrazednym pohladom, zatial co napr. v Limericku je zhruba kazdy tyzden dobodany jeden clovek, vrazdy strelnou zbranou tu tiez nie su vzacne. Mozeme byt radi za nase pravne upravy.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

ja som teraz, asi 15km od londyna v malebnom mestecku z rimskych cias a je to tu dost v pohode, zatial som podozrivych ludi, na ktorych by som si dal pozor ani nevidel.
londyn je uz druha vec, tam som pocul vselijake prihody noziarske.

s tou dlzkou noza v UK, len zatvaraci noz, bez poistky, dlzka tusim do 3 palcov.
problem je ze podla toho co som cital, tak policajt ma v tomto dost velku volnost sa rozhodnut a moze ti aj za to robit problemy ak to nejak uzasne nezdovodnis.

teleskop to ani nehovorit, to je utocna zbran ako vysita.
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

ale mozes si vziat zase x stoppa red marker -:)))) ale nie teraz vazne . ser na teleskop kup si tzv selfdefense unbreakable umbrella. cize dazdnik k sebeobrannym ucelom ma nejakych 800 gramov a je velmi pevny ak vies zachadzat s palicou tak mas perfektnu zbran na nozikarov . uz su dostupne aj kurzy sebeobrany za pouzitia tohoto dazdnika a co je dolezite je povoleny vsade na svete pretoze na pohlad sa absolutne nelisi od klasickeho dlheho elegantneho dazdnika. navyse narozdiel od nosenia teleskopu nebudes mat opletacky s policiou a co je hlavne -.)) nezmoknes... ten dazdnik sa aj po tvrdych uderoch ( videl som rozseknut nim melon) da vzdy roztvorit a pouzit ako bezny daznik.. stoji nejakych 180 euro ale tak v UK nemas inu moznost zbrane urcenej na sebeobranu.
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Blade »

Je dost ubohe, ze v UK a IRL je jedinou povolenou (ani nie povolenou ako zatial nezakazanou) zbranou na obranu tento dazdnik. Trepat to ale zo sebou cely den musi byt utrpenie, hlavne ked su aj dni (mozno by sa ich naslo aj 30 za rok :D ) ked v tychto krajinach neprsi.
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to blade
no ved praveze v UK casto prsi takze nikomu nepride divne toto ye ma niekto dazdnik.. zakazat to nemozu to proste uz nie je mozne, pretoze to nie je zbran ako taka. v prvom rade je to daždnik !!!
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

SA.vz.58 napísal:zakazat to nemozu to proste uz nie je mozne
Si optimista.
Ked im de facto zakazali obranu vlastneho zivota, preco by im nemohli zakazat ochranu proti dazdu? :evil: :roll:
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

Ja si mylím že dnes môžu všade zakázať všetko :? a je to len otázka času, kedy civilov úplne odzbroja
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Upozornenie moderátora - vráťte sa prosím k téme!
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to rod
heh kamo neverim tomu ze USA pripadne izrael vsetkych odzbroja a zbrane ostanu len ozbrojeným zložkám... Moze byt ze sa musi robit na vsetko povolenie aj na obušok ale uplne odzbrojit??? v USA by ludia vladu a prezidenta zozrali za ziva. tam je tak hlboko vkorenena kultura zbrani, ze asi sotva si ich nechaju zobrat. ako krajiny typu UK, Irsko neriesim. to je banda hlupakov co strkaju hlavy do piesku. ale nevidim ani v SR, polsku a cesku ako realnu moznosť ze by vlada ludi uplne odzbrojila, bohvie co bude za 20 , 30 rokov ale najblizsich rokoch tazkooo. jednak nie je na to ani nejaky dovod, pretoze ludia v SR zbrane ci uz sa jedna o palne alebo chladne nijak zvlašt neoblubuju, takze nie su ani nejako rozširene ako trebars nože v UK atd. koniec koncov zakon o zbraniach ma tendenciu sa este uvoľnovat ako sprisnovat, na druhej strane zase aby prilisne uvolnenie nezabezpecilo to ze pride zrazu totalny zakaz vsetkeho ked sa ludia nebudu vediet vpratat do kože. ale to je mimo temu trocha. tema je o obuškoch a ja proste neverim tomu ze by zakazali nosit so sebou takyto nastroj urceny primarne k sebeobrane, pokial ho mas pekne schovany nikomu sa nevyhrazas ze ho tym udries tak si myslim ze je nanajvys smiesne aby ti u nas v nasich podmienkach nieco zakazovali. v SR je potrebne riesit dolezitejsie, daleko podstatnejsie veci ako to ci niekto nosi k sebeobrane kovovu ruročku, kaser, alebo el. paralyzer. moj nazor je ze zatial maju ludia vo vlade u nas aspon v tomto smere zdravy sedliacky rozum ked uz v dolezitejsich veciach ho nemaju. koniec koncov aj zakon o nutnej obrane a krajnej nudzi je spisany skor tak ze je na strane obrancu a nie utocnika. a posledna vec pochybujem ze by to puštali do voľneho predaja tak ľahko keby sa planovalo zatrhnuť civilom sebaobranu. ci uz sa jedna o obušok alebo OC sprej
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

SA 58, niežeby si sa vyslovene mýlil, ale niektoré veci by som rád upresnil.
A) Áno, paragrafy 24 -26 TZ už stoja na strane obrancu, aj zákon o zbraniach a strelive máme na európske pomery liberálny. Oboje je však dielom predchádzajúcej pravicovej vlády. Ale nik z nás nevie, s akou somarinou príde táto čvarga, čo je teraz pri kormidle.
B) Áno, na Slovensku treba riešiť x problémov, ktoré nás skutočne trápia. Držanie zbraní do tejto skupiny nepatrí. Lenže ono to zväčša býva tak, že keď majú politici riešiť vážne problémy, vyberú si nejaký zástupný, poriadne ho nafúknu a jeho "riešením" sa snažia pred občanmi demonštrovať vlastnú kompetentnosť´a "úprimnú" túžbu riešiť "problémy" dňom i nocou a tiež razantným postupom demonštrovať svoju silu.
:P
Skôr než ma niekto napomenie za OT, chcem povedať, že si myslím, že podobné úvahy súvisia s témou tohto vlákna, lebo ide o to, či obrana teleskopom (teda nie iba strelnou zbraňou - to sme preberali inde) bude v budúcnosti v SR vôbec možná.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"