Obrana teleskopom

inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to JACK
ano suhlasim s tebou tato tema co rozoberame suvisi urcite s temou obrana teleskopom.

ked si tak zoberes kde vsade su uplne zakazane obranne prostriedky vratane teleskopu, tak zvacsa ti vyjde Velká Británia a prípadne bývalé kolónie. Japonsko neriesim. tam ma takato zbranova politika ale pomerne dlhu tradiciu , v EU sa dost teleskopicke obušky rozmohly ako zbran k sebaobrane. v niektorych statoch (Nemecko) sú regulované ale. Myslim ze v nemecku nesmu byť z ocele vyrábané ale iba z plastov, uhlikových vlakien prípadne z hlinika. ocelove su len pre policiu a nesmu mat dnu pruzinu aby sa nedali otvárat tlačitkom. to je myslim si rozumne. ze ista regulacia ano ale nie totalny zákaz nosit ho. Moznom tam niekam budeme v neskorsej dobe smerovat aj my. Mozno to fakt dojde az do stavu ako v USA ze musis mat za sebou na kazdy obranny prostriedok kurz pouzitia a certifikaciu ze si nim presiel. to sa mi uz zda zbytocne ale... pretoze ako ja vravim kto chce psa bit , palicu si najde... uplne zakazy su neefektivne totalne. treba skor pravidelne lustrovat po meste po diskotekach nadrogovanych, pripitych a ked maju v takom stave pri sebe trebars teleskop tak parit poriadne pokutky, pripadne VPP.. vsak legislativne toto je mozne , len sa to deje minimalne aj ked predsa len deje. myslim si ze zakazanim sa branit trebars s teleskopom v ruke nic vlada neziska len posmech a odpor voci tomu. lebo myslim si ze uvedenim skladacich obuškov na trh u nas dali docela slusnu moznost (po istom vycviku) ludom branit sa grazlikom na ulici a ludia co maju o to zaujem si ich velmi oblubili
neviem si dost dobre predstavit v nasich podmienkach akym sposobom by sa presadzovalo zákaz nosenia/vlastníctva teleskopov k sebeobranným účelom.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5601
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

SA 58, nevieš si predstaviť ako by to mohli zakázať? Čisto teoreticky: sfetovaný kretén roztlče niekomu hlavu teleskopom. Nešťastník zomrie, médiá začnú hystericky tliachať o tom, že teleskop je vynález gestapákov a že slušní ľudia ho nenosia, iba narušené individuá. V tom zareaguje jedna z tých pí... ehm, pani poslankýň, nejakým totálne nezmyselným návrhom zákona si prihreje polievočku, ostatní zahlasujú, veď im ide o blaho voliča a bude to - ban na teleskopické obušky. Za ne sa na rozdiel napr. od strelných zbraní nepostaví (takmer) nik.
Nechcem strašiť, ale je to naozaj takto jednoduché. Verím, že táto moja fikcia sa nikdy nestane realitou, ale rozhodne to nie je iba sci-fi.
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to Jack
ano takyto scenar by vysoko teoreticky aj mohol byt, ale tak keby ten sfetovany degeš zobral zo zeme kameň a tresol niekoho po hlave tak co by mohli zakazat napriklad? nosenie kamenov??? mali by si uvedomit ze to nie predmet ublizuje ale clovek a jeho debilna povaha. proste je uplne jedno o aky predmet ide grazli si vacšinou zoberu cokolvejk co je po ruke na vykonanie zamyslanej veci trebars kluč na disky z auta. miesto noza trebars srobovak atd. luzer nebude minat 1000 Sk na kvalitny obušok zobere to co ma doma po ruke. a toto je podla mna to co by malo aj v ociach policajta odlisit slusneho cloveka ktory sa chce v noci branit ( slusne oblecenie, triezvy, zakupeny kvalitny teleskop z polovnictva v predpisanom puzdrena skrytom mieste) a grazla ( lacny nozik, kovova trubka, atrapa pištole, podnapity, na drogach vybijana kozena bunda natrhane rifle a steely na nohach) . toto by sa malo brat v uvahu a aj vo vacsine pripadov bere si myslim . nie ako v UK buzerovat slusnych ludi a prehladavat ich ci nemaju zbran.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5601
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Čo máš proti vybíjanej bunde a natrhaným riflám?! Kurňa, tuším ti vadí heavy-metal!
:lol:
Teraz trochu vážnejšie, myslím, že našu debatu môžeme uzatvoriť s tým, že rovnako ako ty zopakujem stokrát vyslovené múdro, že nezabíjajú zbrane ale ľudia. To je jasné azda každému, kto používa na myslenie mozog. Ale pozri sa na to z druhej strany, elektorát väčšiny strán tvorí stádo a tak politici s obľubou využívajú iracionalitu.
eager_tharp

Príspevok od používateľa eager_tharp »

Rod napísal:Ja si mylím že dnes môžu všade zakázať všetko :? a je to len otázka času, kedy civilov úplne odzbroja
Tak potom si kúpime baterku... a nemyslím takú dlhú duralovú že buc po hlavičke... ale takú krátku, celkom nenápadnú... čo sa volá Wicked Torch a pekne svieti. Viac vám napovie video :D

http://www.youtube.com/watch?v=0LoSAyFO8ZA
statusak
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa statusak »

Zdravim. Chcel by som sa opytat vlastnikov teleskopickych obuskov ci uz ste niekedy puzili tento obranny prostriedok ci uz proti utociacemu psovi alebo pod. Zaujimalo by ma ci s obuskom od firmy ESP 21" je mozne odvratit utok napriklad velkeho dobermana. Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Na dobermana si kup radsej sprej proti psom.
Veeelmi ucinny.

A potom ho postekli tym obuskom. :wink:
statusak
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa statusak »

Vies co ja uz ten obusok vlastnim. Snazim sa ho mat pri sebe vzdy, aj nedavno sa mi stalo ze mi do zahrady vbehlo 60kg hovado asi krizenec dobermana. No len tak podliezol plot. Kus si pobehal bol znacne dezorientovany, ja som bol vysraty. Nastastie odisiel a keby chcel na mna zautocit asi by som nemal velke sance. Ale snazim sa s mojim teleskopom nieco natrenovat aby to malo zmysel a keby som ho mal vtedy pri sebe nevahal by som ho pouzit nakolko tam bola moja rodina.
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

to statusak: a keď už sa rozhodneš ten obušok použiť na svoju obranu tak musíš zasadiť rázne,alebo rázny úder a nie s tym šermovať pred útočníkom ako ZORO s kordom.To ťa potom priemerný pouličný bitkár rýchlo vyrieši aj s tvojim obuškom a tebe ostanu len "voči pro pláč" :wink:
statusak
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa statusak »

vbobo:Vdaka za tip. No s mojim teleskopom uz mam co to natrenovane a s tym razantnym uderom je to pravda. Ty si uz pouzil svoj teleskop aj "naostro"?
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to tango
co ja ti vim zalezi situaciu od situacie. v istom smere suhlasim s tym co hovoris. myslim si ze som vcelku skuseny fighter... 6 rokov robim ochranku v cluboch, na diskach atd v takych lokalitach ze dovidenia . ale vzdy ked sa cosi mele tak si prevliekam putko cez zapästie ( pokial stiham teda ) pretoze nemam strach z nejakych zazracnych znalcov bojovych umeni. ale skor z agresivnych prifetovanych a pripitych dilinov ktori su vzdy v pocetnej prevahe a ten moj obušok mi otrieskaju o hlavu ked sa im ho podari vydrapit z ruky... dalsia vec je ze pri mojich fyzickych dispoziciach nejake paky na ruku no asi je to dost narocne pre toho kto stoji proti. ... aj ked netvrdim ze na ulici sa narazit neda na fakt dobre trenovaneho borca co ma odkrutene desat rokov v cudzineckych legiach. vtip je ale aj v tom ze ja mam natrenovane tiez pomerne dost v thajskom boxe a dostavam sa postupne aj do krav - magy podla moznosti, a hlavne mam vela ale fakt vela konfliktov na ulici za sebou na ostro ... dalsia vec je ze uz sa mi stalo ze pri lomenici na diske mi chytrak vydrapil obuch z ruky , nastastie kym sa stihol zahnat supol som mu laket na radu a bol cool. takze to putko vyuzivam aj napriek tomu ze viem o com hovoris.... inak co trocha obcas zazrem tvoj prispevok nie si ty nahodou u UOU, PPU alebo in ZJ ??? ..... inak pri nahlom utoku asi sotva stihnes pouzit nejaku zbran co mas v puzdre pokial ju nemas pripravenu v ruke, tak spoliahat sa mozes jedine na svoje ruky to je najpohotovejsia zbran..
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

to statusak: nevlastním tuto záležitosť,stretom sa v max. možnej miere snažím vyhnúť a pokial to už fakt ináč nejde, a som donútený sa brániť tak dosial som to stále zvládol len za pomoci vlastnej telesnej schránky.No aj tu platí že keď sa už rozhodneš bojovať a niet iného riešenia,akékoľvek ohlady na utočníka musia ísť bokom.
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

to Sa.vz.58 : tango je členom krúžku šikomných rúk.(paličkovanie,vyšívanie obrusov,štrikovanie atď) je to šikomný chalanisko. :D :D :D
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

tango: kua,aj ty si sa ešte v škole učil po rusky? to sme už starý .......,ale už sme mimo problematiky,nechajme priestor mužom činu.
statusak
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa statusak »

Zaujimalo by ma ze z akeho materialu je jadro rukovate teleskopickeho obusku. Lebo zvnutra odpadavaju kusky ako keby zelenej farby. Tak neviem ci je to kalena ocel alebo co. Neviete niekto?
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"