Prerábky expanznej zbrane späť na ostrú puškárom.

Martin13
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 1 year 7 months

Prerábky expanznej zbrane späť na ostrú puškárom.

Príspevok od používateľa Martin13 »

Zdravím vás chcem sa opýtať či sa reálne oficiálne dá prerobiť z expanznej zbrane späť na ostrú či je to oficiálne možné a či má s tým niekto skúsenosti. Jednalo by sa konkrétne o pušku VZ.24 . Je to možné alebo nie vrátiť expanz do pôvodného stavu. Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Možné to je ale zbytočne nákladné. Ak má zakolíkovanú hlaveň, tak ju bude treba celú vymeniť. Je lacnejšie kúpiť pôvodnú vz. 24 prerobenú na samonabíjaciu.

M
Martin13
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 1 year 7 months

Príspevok od používateľa Martin13 »

Puška ČZ.24 je opakovačka. A problém je kúpiť pušku VZ. 24 lebo ich veľa není teda ja mám záujem len o ČSR a tých veru veľa není a keď sem tam tak v biednom stave a expanz vlastním a keďže som si bol nútený urobiť ZP tak som rozmýšľal že by som si s nej dal urobiť ostrú tak preto sa pýtam či je to vlastne možné.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Zle som prečítal myslel som že píšeš o vz.26, ostatné ostáva ale platné. Dá sa to, je to komplikovanejšie a podla mňa ťa to vyjde drahšie.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Takže ty prídeš na policajný útvar, priznáš, že vlastníš expanznú zbraň, ktorá nezodpovedá predpisom, pretože je možné ju upraviť do podoby ostrej zbrane a oznámiš im aj zamýšľanú zmenu na zbraň inej kategórie podľa § 28 ods. 1 písm. h) Zákona? A čakáš, že ti miesto zaistenia zbrane a uloženia pokuty láskavo povolia urobiť z nej ostrú?

Túto nezmyselnú tému zamykám.
Zamknuté

Návrat na "Ostatné"