ŽENA a Zbraň- aká?

inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

takze mozno som nasiel pre teba horuceho kandidata:
TAURUS Model 85 UltraLite Titanium, alebo Model 85 UltraLite
titanovy ram -dobra hmotnost odlahceny nenarocny na udrzbu, 2"cize aj velkost ok
kaliber: .38spl, kapacita valca 5 nabojov
gumena rukovet -dobry uchop neklze sa a je vhodny aj pre mensie ruky :wink:
Dizajnovo sa jedna tiez o velmi peknu a podarenu zbran :idea:
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

C08R4 napísal:Zene do jedne ruky varechu a do druhej zufanu :lol:. Ale nie.......
Obrázok
Nemôžem si pomôcť , musím Ťa poopraviť . Ale vidím až na dno Tvojej čiernej duše ...jak moja :lol:
My starší sme zvykli vravievať : ...." do jednej varechu a do tej druhej xxxpíp ........" :wink:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

romanon napísal:hm tak to ma celkom prekvapuje.....
:lol: :lol: :lol: :lol:


BIONDA

Napísala si , že aká veľká zbraň,.... denné nosenie - ale kde , to by ma tiež interesovalo .
Keďže u žien je to trochu iné ako u mužov / oblek , rifle , tričko a jedu / , predsa si len trochu potrpíte na tú módu , poprípade spoločenské povinnosti .
Tým chcem povedať , že by si mohla / možno aj mala / prihliadať aj na to , kedy a kde budeš nosiť zbraň .
Pokiaľ len tak vonku , to ešte ide , ale asi budeš musieť poriešiť aj pracovné povinnosti / služobná cesta / .
A v tomto prípade určite aj kabelku - jej veľkosť .......................
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

romanon, nuž neviem čím sa ti zdajú moje vedomosti natoľko infantilné, že by som nemohla mať ZP- event. či to vnímaš len z pozície toho, že zbrane patria len chlapom do rúk? Nič v zlom, patrím k ľuďom, ktorí sa na samotné skúšky pripavovali naozaj zodpovedne, to, že mi prax až tak veľa nehovorí- je druhá strana, práve preto by som sa zdokonaľovať chcela- bez ZP a znalosti daného zákona som so zbraňami nechcela mať nič spoločné- lebo som opatrná a stať sa môže čokoľvek ....
Už v stredu ho budem mať aj v ruke a chcela by som si zaobstarať zbraň, aby som sa naučila manipulovať s ňou a nebyť nebezpečná pre seba alebo okolie. Inak som diskurzívna osoba a ani tie invektívy, ktoré tu "prebzučali" na nás ženy neberiem tragicky, nakoľko veľa našich "ženských " nedokonalostí je len a len chyba vás mužov :D:D:D.... veď asi to poznáte o tých 20-tich centimetroch.....:D
Ja mám len naučené rozdiely medzi pištolou a revolverom- všetko to čo bolo a vyžadovala skúška som sa naučila- teraz - z môjho pohľadu prišlo na to, aby som to vedela aj v reále.
Na margo vedomostí - Osobne vzhľadom k počutému z PP by som asi od málokoho chcela , aby ma musel ošetiť v rámci prvej pomoci- pri takom pneumothoraxe- by asi fundovanejšie mnohí pomohli modlením sa, ako PP a pod. počula som niektoré odpovede :shock: ....... toľko na margo vedomostí..... ( vec pohľadu)
Arminius- nuž to je jasné, že minipidi kabelu nenosím- nosenie v kabele- zvažujem, veď budú tam spolu , kde aj peniaze nosím... :D Arminius , ty si mi ešte spomínal jeden revolver-???? .
Otázku som zadala, aby som získala čo najviac informácií, skúseností, mala som pocit, že o tom to tu je .....
Ospravedlňujem sa , že neviem všetko, ale snažím sa ..... 8)
friendly_mccarthy

Príspevok od používateľa friendly_mccarthy »

Bionda: Ahoj, možná budu mít jiné názory,než ostatní, nevím kolik toho máš nastříleno, ale pokud chceš zbraň pro začátek,tak se ani malým revolverem,ani malou pistolí střílet nenaučíš.
Aby jsi se naučila střílet a trefovat doporučuji zbraň s délkou hlavně alespoň 4 palce(cca 100mm),minimálně 3. Také záleží, kolik můžeš investovat nejen do ceny zbraně, ale i do střeliva. Takže nejsi -li právě teď někým, nebo něčím ohrožena, doporučuji ti přece jen začít pistolí v 9L, což je cenově nejschůdnější a střílet tak po jeden rok,minimálně 150-200 ran/měs. Pak už budeš vědět dost, aby jsi se rozhodla sama.
Pokud ovšem pistoli nechceš, tak si pořiď slušný revolver z druhé ruky, třeba SW 10 ,nějaký čtyřpalcový Taurus,Ruger,nebo ocelový Holek( z lehké slitiny raději ne). Nevím jak u vás, ale u nás stojí střelivo38.spec asi dvakrát tolik co 9 Luger. Něco jsem sepsal tady: http://magazin.strelectvi.cz/category/pro-zacatecniky/ ale asi tam nebude vše, co by jsi potřebovala.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

ja som sice holobriadok, ale na zaciatok jednoznacne vzduchovu/malorazkovu pistol, koli zakladnym streleckym navykom a spevneniu ruky... cokolvek vacsie je zbytocna strata penazi
Naposledy upravil/-a inspiring_proskuriakova v 25 Máj 2009, 17:54, upravené celkom 1 krát.
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

SINCITYMAN napísal:Bionda: Ahoj, možná budu mít jiné názory,než ostatní, nevím kolik toho máš nastříleno, ale pokud chceš zbraň pro začátek,tak se ani malým revolverem,ani malou pistolí střílet nenaučíš.
Aby jsi se naučila střílet a trefovat doporučuji zbraň s délkou hlavně alespoň 4 palce(cca 100mm),minimálně 3. Také záleží, kolik můžeš investovat nejen do ceny zbraně, ale i do střeliva. Takže nejsi -li právě teď někým, nebo něčím ohrožena, doporučuji ti přece jen začít pistolí v 9L, což je cenově nejschůdnější a střílet tak po jeden rok,minimálně 150-200 ran/měs. Pak už budeš vědět dost, aby jsi se rozhodla sama.
Pokud ovšem pistoli nechceš, tak si pořiď slušný revolver z druhé ruky, třeba SW 10 ,nějaký čtyřpalcový Taurus,Ruger,nebo ocelový Holek( z lehké slitiny raději ne). Nevím jak u vás, ale u nás stojí střelivo38.spec asi dvakrát tolik co 9 Luger. Něco jsem sepsal tady: http://magazin.strelectvi.cz/category/pro-zacatecniky/ ale asi tam nebude vše, co by jsi potřebovala.
Môj názor na veľké zbrane nevychádza z ničoho iného len z toho, že ani v obchode, ani mužov Sig a ešte nejaký iný typ pištole -myslím aj Gloc som sa pokúšala obtiahnuť a mala som vážne problémy event. som to ani nezvládla - ja som perfekcionalistka neznášam ak som v niečom neúspešná. Veď v prípade potreby sa nemôžem obrátiť na možného páchateľa a poprosiť ho o pomoc :roll: .... Inak ako som písala, mne sa páčia veľké autá (ani iné na jazdenie by som nechcela už od 99 mám len SUV-čka) a psy, zrejme aj zbrane , ale čo s tým. Ujo na strelnici mi v tom stále musel pomáhať.....
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Chod do revolveru.Kup nejaky 38special s 2" hlavnou napr. ten S&W co si o nom pisala,alebo niektory z tych Taurusov,co su vyssie.Urcite neurobis chybu.A strielat sa s nim naucis,chce to len trening.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 09:22, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

No ja neviem.Strielal som 38sp z Holeka 3" lahky ram a prislo mi to slabsie ako 9 Luger.myslim,ze 38 sp. v 2" zvladne aj 50kg zena uplne v pohode.Moja zena strielala z 2" 357 mag. a dokonca trafila aj terc.A z ruky jej to nevyletelo.Netreba sa toho bat.
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

takže ako môj nick napovedá.... trošku tej štatistiky: pri nutnej obrane sa zbraň použila v cca 90% na vzdialenosť do 4m. ak si tú zbraň chceš kúpiť len na nosenie a nie na časté strieľanie či šport, tak by som sa tiež orientoval na UltraLite revolvery 2-palec v kalibri 38Special. 5 rán je absolútne postačujúcich, účinok streliva tak isto a keď sa s ňou naučíš troška strieľať a ovládať ju, tak si ju zamiluješ :) Mimochodom, priemernému, stredne opitému Slovákovi by nemalo robiť problém na 4m trafiť postavu, po miernom tréningu samozrejme. Odhliadnuc od toho, že si myslím (a tebe želám) že tú zbraň nikdy na obranu nepoužiješ.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Bionda:
K prispevkom od DUSA a BOBRA666 len doplnim, ze su aj male revolvery so skrytym kohutom, t.j. s nizsou pravdepodobnostou zachytenia sa o odev pri taseni. Nejake robi myslim S&W, hadam aj Taurus.

Hmotnost revolvera by som volil aj s ohladom na to, kde a v akom puzdre ho budes nosit. Zliatinove UltraLity su samozrejme lahsie, ale logicky pri strelbe viac skacu v ruke. Treba si to vyskusat a potom sa rozhodnut - mozno ti bude vyhovovat tazsi model, mozno lahsi.

bbpd napísal:Mimochodom, priemernému, stredne opitému Slovákovi by nemalo robiť problém na 4m trafiť postavu, po miernom tréningu samozrejme.
Mozno ano, v klude na strelnici.
Ale povedzme si otvorene, ze trafit na 4 metre v kritickej situacii (stres, zataz, pohyb, osvetlenie ...) vitalne zony postavy aspon 3 ranami z piatich vobec nemusi byt az takou samozrejmostou. Toto nie je problem nasimulovat aj na strelnici, a netreba byt ani stredne opity.
friendly_mccarthy

Príspevok od používateľa friendly_mccarthy »

Pokud máš problémy s natažením závěru,jsi zrejmě křehčí konstituce, nebo ti chybí cvik, pak budeš mít i problém snést zpětný ráz 357 magnum. Mám třípalec, Astru 680 v 38 s dřevěnými střenkami a když použiji +P munici, po deseti ranách bolí ruka, pochopitelně, že když použiji terčové WC střelivo, laborované podle tabulek, je to jiná,to pak kope méně než 9L třeba v plastové Rami....Z takového Taurusu 85,dvoupalec už třeba Fiocchi náboje,s polopláštěm, cítit jsou.Takže si kup na začátek ten ocelový čtyřpalec a pak něco malého na nošení...
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Bionda:
K tej sile spatneho razu. Na trhu je viacero druhov streliva od roznych vyrobcov. Strelivo od roznych vyrobcov sa vyznacuje roznov laboraciou. Ci uz ide o rozne tazky projektil alebo rozne velku navazku pusneho prachu. Aj tie najslabsie laboracie, z tych na trhu, su dostatocne na efektivnu obranu v standardnych obrannych situaciach. Takze, ak si chces vybrat strelivo, ktoreho spatny raz zvladnes, kup vsetko co je bezne v obchode dostupne a vyskusaj. Vo vseobecnosti plati, ze ceske S&B su slabsie. Brazilske Magtechy kopu, ako mrchy...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Bionda:
Budem trocha OT v teme 'Revolvery', ale suvisi to s tvojou povodnou otazkou.
Pytam sa - Ako obtahujes pistol?
Zaver drzis ukazovakom a palcom slabej ruky alebo ho drzis medzi dlanou a prstami? (vid. napr. druhy a treti obrazok na tejto linke)
Ten prvy uchop je slabsi, vhodnejsi je ten druhy.

Tiez z vlastnej skusenosti viem, ze zeny (resp. fyzicky slabsi jedinci) mavaju hlavne v zaciatkoch problemy s natiahnutim zaveru, pretoze to robia opatrne a pomaly. Zacnu slabou rukou tahat zaver dozadu a vyslovene 'zapasia' s vratnou pruzinou. A to je 'nem dobre' :wink:

Zaver treba natahovat rychlo a nekompromisne.
Silnou rukou uchopim zbran za pazbu, slabou chytim zaver (horeuvedenym uchopom) a v jednom momente razne zatlacim silnu ruku vpred a sucasne slabu so zaverom taham dozadu. Nesnazim sa spomalit pohyb na konci drahy zaveru, silna ruka ma z principu pevnejsi uchop a sama jednoducho 'vytrhne' zaver z uchopu slabej ruky.


Neviem, mozno si to takto skusala a aj tak sa ti nedari, ale mozno ten prispevok tebe alebo niekomu inemu pomoze.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"