Nutná obrana

Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa AKI »

Osobne by som to okamzite hlasil na policii ja a necakal az to nahlasi ta partia vyholencov. Jednoducho zavolat 158 nahlasit SPZ a co sa stalo. Patres mal svedkov, jeho kamos mal ist hned k lekarovy a uhrat to na PN.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

Jack, zaujimava odpoved :)

Ale akurat sa nam ukazalo ze vsetko treba hlasit, lebo tu uz pomoze asi len advokat... ale tak stale hadam plati in dubio pro reo
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Huh, tak osobne si myslim, ze v tomto ma Jack pravdu, dost problematicky je IMO aj moment kde priatel pristupil k oknu auta a zacal sa hadat..., to ostatne je mozne posudzovat aj s ohladom na tento moment.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa AKI »

Pravda, cele je to dost osemetne. Vobec nechapem preco to ten kamarat eskaloval - hadal sa. Mozno stacilo len jednoducho pokracovat a nevsimat si ich. Ak si chlapci chceli buchnut tak by vystupili z auta a zautocili a to by bola potom jednoznacne NO.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa maros15 »

No neviem.Ako prva zautocila slovne osadka taxika.Ako prva "zautocila" fyzicky dverami(utok myslim hrozil a boli v zjavnej presile) zase osadka taxika co bolo zastavene az zbranou.Ako by to pokracovalo keby nemali zbran?
Samozrejme viem,ze velmi zalezi kto co povie policajtom a tak..
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Pokial nevies, co im ten "priatel" zdelil v druznej debate pri okienku auta, tak nemozes posudit vobec nic. Dokonca mozna ani to, kto bol utocnik. :wink:
Proste na NO by som zabudol uplne, a aj KN je dost diskutabilna a z 5-6 vetnej reprodukcie uz tym duplom, a tiez pochybujem ze niekto z nas tu je odbornik na trestne pravo :wink: ide tu o nase subjetivne dohady.

Takze jedina rada znie: Najdi si cloveka co ma patricne vzdelanie a skusenosti aby ta z toho vysekal s co najmansimi nasledkami.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Ja som tym chcel povedat ze: dalo by sa to vidiet aj takto.
Je jasne,ze nejde z toho prispevku urobit zaver.
inspiring_agnesi

Príspevok od používateľa inspiring_agnesi »

No podľa mňa si mal jedno šťastie.. Že nedošlo k najhoršiemu, lebo vyťahovať plyňák v situácii, ked ty si opitý,, podľa mňa najmúdrejšie nebolo. Čo keby mali ostrú zbraň a postrelili ťa, nebodaj zastrelili? Vtedy si myslím že by šlo o NO z ich strany...a kedže si ty bol ešte aj opitý ludia s tebou, myslím si že by im kľudne prikývli pri ,vyšetrovaní konanie v NO. Ale teraz k tvojmu prípradu. Chalani písali dobre, najdi si niekoho kto sa vyzná v TZ a dostane ťa z toho aby si mal ty čo najmenšie problémy. Vieme všetci, že si to myslel dobre, možno by som aj ja tak reagoval, neviem. Lenže naša legislatíva je postavená tak aby tí slušní ľudia boli vždy "trestaní". A to nehovorím len o trestnom zákone :evil:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

suhlasim s gewehrom

dost blba situacia.

zbran do spolocnosti, kde viem, ze budem konzumovat alkoholicke napoje nenosim a toto mi len pripomina tato situacia.

Takych pripadov je za rok velmi malo, ale vidim to tak, ze sa zacnem Zasadne stranit lihovin, Aspon vonku.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

Velka chyba, ze si to nehlasil okamzite na policiu. A o tom stupnovani napatia a alkohole ani nehovorim... Neber to osobne, ale to ste VY, ti plynovkari... Hned tasit a nerozmyslate pri tom vobec. Teraz mas pomerne kvalitny pruser na krku a budes moct byt rad, ked z toho vyviaznes s podmienkou.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nestrašte ho, kludne ho môžu riešiť v priestupkovom konaní. Ohodnotia to ako nejaké výtržníctvo(?) a naparia mu pokutu. Ako som písal, čo viem (našťastie nie z vlastnej skúsenosti), záleží na tom, kto to na polícii dostane do rúk a či z toho bude chcieť urobiť prípad.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

werewolf napísal:...Lenže naša legislatíva je postavená tak aby tí slušní ľudia boli vždy "trestaní". A to nehovorím len o trestnom zákone
dovolim si kruto nesuhlasit, ale nebudem tu vytvarat zbytocny flame :evil:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

Ja nestrasim, ale vytrznictvo nieje priestupok ale TC podla §364 TZ 300/2005 Z.z.
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Taketo veci zvykne riesit policia ako priestupok.Pricom priestupky postupuju priestupkovemu,cize mestu.Oni sa tym asi ani viac zaoberat nebudu.Naozaj islo skor o vytrznictvo,nikomu nebolo nijako ublizene.Urobia bud nonono!Alebo mu daju pokutu.Tym padom bude aj register trestov cisty.Policajti sa takymito roztrzkami neradi zahrabavaju :wink:
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

no ja ti neviem Thunder, bola tam plynovka, alkohol a 4 "poskodeni"... ale tak nech Patres potom napise ako dopadol
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"