IPSC - Pravidlá

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Tento problém je uz známy nejakú dobu, aj my pri organizovaní súťaží v Komárne niekedy smutno pozeráme , že tam nič nezostane, ale nemôžeme povedať nič nakoľko to nebolo v propoziciách. Ja nábojnice na žiadnej súťaži nezbieram ak to neni na našej strelnici a ak tak to čo tam zostane predpokladám vždy , že tí čo organizujú súťaž to majú ako bonus k tej námahe, žiaľ sú tu istí chronickí zbierači, ktorí toto pravidlo nerešpektujú a neberú len svoje, ale všetko ako vysavač ... chýba nám ten chochmes... že tieto veci by mali byť nejak automatické, ale žiaľ ak tak to musí byť v propozíciách inak si môže zbierať kto chce čo chce. keby si každý zvdvihol približe taký počet ako vystrelí tak by problém nebol ... žiaľ ak to ide tak že zadara nech bachor roztrhne .. tak čo už..
A práve ak niekomu prasknú nervy tak na to doplatíš napríklad ty roman zrovna niekto kto tam nevysava všetko a nasere to potom ..
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

to siver: či už si registrovaný v SAPS alebo nie, pokiaľ ideš strieľať na pretek, kde usporiadateľ rozdelí súťažiacich do kategórií, tak sa musíš prispôsobiť tej kategórii, do ktorej sa prihlásiš. teda ak chceš aj ako neregistrovaný v SAPS napr. na Level 1 strieľať v PRD, tak max. 15 včeličiek v jednom úli :)
inspiring_mcnulty

Príspevok od používateľa inspiring_mcnulty »

Tento problém nábojníc poznám z inej strany. Prerástlo to na preteky v zbere nábojníc. :roll: Na westerne po každom strelcovi zbierajú nábojnice a ak nemá všetky tak niektorí "zúrivo" hľadajú tu jednu stratenú lebo mu bude "chýbať". :roll: Potom 20-25 strelcov končí 6stage pretek o 17-18 hod. A celý deň čakáš na to aby si si mohol streliť. :cry:
A to na súťaž treba cca 60 ks nábojov. Samozrejme po súťaži v tom nevidím problém.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

Caute,

V teme zbrane - ini vyrobcovia padla zaujimava otazka.

Mozu byt nadstavby na pistole ako je RoniG, alebo KPOS pouzite na IPSC puska?

(Samozrejme pri dodrzani min faktoru nabojov)

Vdaka za vase odpovede.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Michal toto som od teba necakal, taketo zakladne info si nevyhladas sam, no toto :cry:

http://www.kssk.sk/download/pdf/puska.pdf

5.1.10

a

Priloha D
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

:oops: dik za odpoved.... Hanbim sa za seba... :twisted:
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

nechcem vyzerať ako blb... ale jasná odpoveď tu nepadla....
z tých pravidiel mám pocit, že to nie je problém,
ALE

asi pred rokom aj niečo som sa na to pýtal mailom, už neviem koho zo sapsu, lebo mám GLR 440 na G17tku, a bolo mi povedané že NEe!!!tak ma niekto prosím uveďte do obrazu,

ďakujem,
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Podla mna je to uplne jasne.

G17ku mas uvedenu v zbrojaku ako kratku, ci dlhu gulovu zbran (puska).
A myslym ze uz je to jasne.

Kombinovane zbrane sa tam pouzivat nesmu, taze by sa to dalo asi aj toto pravidlo na to napasovat.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

myslím si ale že je to trochu škoda, nie?
tieto konverzie sa začínajú veľmi rozmáhať, roni, kpos, glr440,
pričom tá posledná je cenovo veľmi priaznivá.
možno by stálo za uváženie či by nenašlo tolko strelcov aby sa spravila samostatná kategória
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

To je skoda, ale ako si si mozno vsimol, v production tiez zmenili pravidla ohladne zasobnikov a podla mna nie na ktok vpred.

Treba napisat poziadavku na vedenie IPSC v USA a uvidis co vymyslia. :idea:
Mozno do Modifide . :wink:
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

pochybujem, že som prvý človek ktorého to napadlo :)

ked to už tam niekto nepresadil, pri dostupnosti a cenách týchto hračiek tam u nich, tak my to tu asi nepresadíme.

možno ako taká malá klubovka by sa to skúsiť mohlo
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

Mam otazku. Je mozne pocas prebijanie na stage zdvyhnut hlaven zbrane vyssie ako je ochranny val ? Teda si ju v vlastne idealne natocit. V podstate by to mal byt uz zakazany uhol a procedura, ci ? Pytam sa lebo na youtube takmer vsetci americki strelci prebijaju so zdvyhnutou hlavnou. Zalezi od organizatora preteku, asi. Ci ?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nesmies mierit so zbranou nad vymedzeny priestor, cize bocny uhol 90stupnov a nad val, kamos teraz dostal DQ v polsku a nie proceduru ale ides domov!
I v Cachticiach by 20% strelcov dostala na nasom stage DQ, ale skoncilo to len napomenutim po odstrielani.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

A co sa tyka konverzia ako pusky, tak na slovensku su len Level I i pre neregistrovanych strelcov, takze pokial dosiahnes faktor >150 kludme mozes prist hned i 22.8 do Komarna.

Teda If I were you, I'd come :-)
Ale tes sa na popre na 100m :lol:
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

Hmm. Dikes Rasto. Ono je to celkom dost casta chyba, co som si stihol vsimnut. :D No vymedzit priestor je pravo kazdeho usporiadatela. Teda pocitam, ze v USA maju asi ine zvyky a nevymedzuju priestor tak aby to rusilo.
Ale inak dostat DQ za take cosi, vie cloveku pekne pokazit den. :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"