IPSC - Pravidlá

Používateľov profilový obrázok
Sancho
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Registered for: 11 years 7 months

Príspevok od používateľa Sancho »

Trochu to tu skusim ozivit kedze sledujem diskusiu o kydex puzdrach kde sa objavil prispevok ohladne IPSC pravidiel.
cubitko napísal:Yarco: uplny suhlas s poctom zasobnikov, podla mna je tiez nutne mat na opasku aspon 2-3 nahradne zasobniky, ale vetsinu stagov streli na jedno prebitie. Preto mu odporucam kupit si ASPON jedno IPSC puzdro na zasobnik a dalsie 2 zasobniky uz moze dat do hocijakeho, napriklad zdvojeneho zasobnikoveho kydexoveho puzdra a podobne.
cubitko napísal: dalsie zasobniky mozes mat ulozene v hocicom.
Tym v hocicom, som samozrejme myslel puzdro na zasobnik. Podla pravidiel IPSC nemozes lovit zasobniky z vrecka pocas riesenia situacie.
Cubiko v IPSC pravidlach/Handgun competition rules/ som si uz davnejsie vsimol bod.


5.2.4 Spare ammunition, magazines and speed loaders should be carried in retention devices specifically designed
for that purpose. Carriage of additional magazines and speed loaders in rear pockets of shorts or trousers is
also approved.

Z mojho lajickeho pohladu mi z toho vychadza ze zasobniky a rychlonabijace "by mali byt nosene" v nosicoch ale "nosenie zasobnikov a rychlonabijacov v zadnom vrecku sortiek alebo nohavic je tiez povolene "
Podla ktoreho bodu pravidiel by si udeloval ako rozhodca procedury za vytiahnutie zasobnika zo zadneho vrecka nohavic?

Na fore je urcite par skusenych IPSC rozhodcov tak som zvedavy aj na ich nazory. Dik

pridavam link na pravidla z januara 2015

http://www.ipsc.org/pdf/RulesHandgun.pdf
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Zadne vrecko nohavic je vynimka, za to by som ziadnu proceduru nedal.

Na rozhodcovskom kurze nam ale bolo jasne tlmocene, ze SHOULD ma v pravidlach vyklad - silne odporucane.

... na druhu stranu ja rozhodne niesom skuseny rozhodca :P
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

Za svoju"kariéru" som nebol svedkom toho, ze by si niekto prebíjal zo zadného vrecka, toto sa skôr používa na nabitie prvého zásobníka po povele load and make ready.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Chcel by som dat do pozornosti prirucku ako spravne stavat terce na stage a co je povolene a co nie povolene.

Course Design Notes Stage Ratios & Acceptable and Non Acceptable Target Arrays

http://www.ipscaustria.at/index.php/nro ... Arrays.pdf
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Michal1, toto je oficialny dokument IPSC.ORG? ak nie, tak potom pre SVK nema ziadnu hodnotu, lebo to nevydalo ani IPSC a ani Regionalne SNROI.
Na ipsc.org sú aktualne pravidla IPSC a je tam aj dokument povolenych a zakazanych kombinacii tercov na stages. To, čo si ty dal je po prvé NEÚPLNÉ a po druhe, niekto si tam doplnil aj kombinacie ktoré neriesi IPSC.ORG
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

to all:

Ano je to oficialny dokumemt IPSC a uz to je aj prilohou k oficialnym dokumentom IPSC.
Ak by tam daco nesedelo a niekde urobili chybu, urcite ich kontaktuj :!:
Popripade kontaktuj nasi predstavitelov z SNROI.

A ano, plati to dokonca aj u nas na Slovensku :!:
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Michal1, a to mas s kade?
toto je len vycuc z pravidiel. Zato ze tam niekto da logo IPSC a IROA to este nie je oficialny dokument. Posli mi link na IPSC.ORG kde je to na stiahnutie, (nehladaj, nenajdes ho)

ale ked uz tak trvas na tom ze je to OK, preco tam nie je SECTION 4: Carnival Target Arrays, ktorá sa týka vyslovne zakázaných kombinácii terčov, ako si vysvetluješ stranu 37, kde je aj povolené aj zakázané delenie tečá stredovým Hard Coverom!!!.

nechce sa mi s tebov merať kto ma večší mobil a uhlopriečku na ňom, ale ako organizátor pretekov nemienim niekomu ako tebe počas preteku vysvetlovať že to čo čitali na webfore od Michal1 je dokument ktorý je pre Rakusku IPSC ako pomocka.

Keď uz chcete povolené kombinacie terčov pre proces schvalovania LIII pretekov v kanade, tak tu je
http://www.sinergy.sk/povolene_kombinacie_tercov.pdf

prosím ťa, koľko rokov si RO? koľko maš pretekov za sebov ako organizátor?
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ano genius je to pomocka ako stavat a ukladat terce - paprierove.
Ano neni tam sekcia SECTION 4: Carnival Target Arrays
Ano je to z dokumentu co si sem dal a je to spracovane vo forme prezentacie pre skolenie.
Ano na strane 37 je popisane, ze je to dovolene a aj nedovolene asi spravil preklep upozornim na to.
Ano mam väcsi a nielen displej na mobile. 8)

Liebe Grüße aus Österreich:!:
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

nie som genius, akurat sa viem orientovat v pravidlach, ty co ma poznaju to vedia
len tu nemotaj hlavy strelcom z SVK, pretoze nikoho nezaujima co plati v Rakusku.
Inac, ta pomocka je uzitocna na SVK pre cca štyroch ludí. Len bohuzial tvoja potreba blysnut sa tu s niecim, aspon linkom na nejake pdf je naozaj večšia ...
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ani by si neveril, ale pre velku skupinu ludi si uplny genius. :D
To co plati v AT plati aj v SR a plati aj v Kambodzi od toho su pravidla IPSC.
Vzdy som tuzil po tom sa blysnut na webfore dobrym linkom :!: 8)
Dakujem za pochvalu.

Podla mojho nazoru je to uzitocnejsie pre viac ludi ako pre styroch, ale to vec nazoru.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Miso: Ondro ale ma v tomto pravdu. Sano zo Stanom nam na rozhodcovskom kurze ukazal a rozdal vytlaceny dokument, ktory zavesil Ondro na svoju stranku.

Tvoj link je urcite lepsi ako nic, ale.... 8)
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Michal1 napísal: Ano na strane 37 je popisane, ze je to dovolene a aj nedovolene asi spravil preklep upozornim na to.
:!:
V piatok som mal stretnutie vo Wiedni a stretol som sa tam i s predsedom IPSC Rakuska Mariom Kneringerom a dostal som potvrdenie, ze ide o oficialny dokumemt a preto ho dali aj na net. Dalej sa ktomu vyjadrovat uz nebudem. Ja to beriem ako super pomocku a preto som to sem aj dal.

Debatoval som sa snim aj o strane 37 a i knej som dostal vyklad.

V minulosti sa pouzival takyto terc ako dvojica tercov. Tj predelili terce nastrekom a tak z jedneho hodnotiaceho terca urobili dva. Velmi to mali popularne prave vo Wiedni na SCW Trophy...ale i v inych kluboch, kde takto zvysovali pocet ran na stage a setrili mnozstvo mobilnych lapacoch striel. Takze clovek musel odstrielat pravu aj lavu cast terca (to jest dve rany v pravej a dve rany v lavej casti terca) . Toto uz nieje dovolene a preto je tam znacka - non acceptable

V pripade ak sa pouzije takyto terc berie sa ako jeden celok, teda ako jeden terc a ten nastrek v strede sa povazuje za hard cover a preto je to v takomto pripade povolene a oznacene ako acceptable.
Preto taketo dvojite zmätocne oznacenie.
Potvrdilo mi to aj slovenske SONRI.

Dufam ze som sa vyjadril jednoznacne.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Michal1, dakujem za odpoved.
Pomaly ale isto naberam presvedcenie ze IPSC púravidla nie len tebe nic nehovoria.
Preco? lebo ak v rakusku v minulosti pouzívali na preteku jeden terc predeleny farebnou paskou alebo nastrekom ako dva tak sustavne porusovali pravidlo 4.1.5 IPSC pravidiel

"4.1.5 Použitie jedného celého terča k simulovaniu dvoch, alebo viacerých terčov pomocou farby, pásky a pod. je zakázané."

a co ti vlastne potvrdilo Slovenské SNRO? Ze je to stiahnuté zo školenia IROA L2, že sú to otázky v teste pre účastníkov? A ze akurat Rakusania si s toho spravili vlastnú pomocku? To som ti mohol povedat aj ja.

Prezident SADS mi zaslal oficialny dokument kombinacie terčov, tym sa mame riadit, pochop že Slovenska SADS sa nebude riadit niečim čo zverejní Rakuska (moze to prevziat, ale musi to byt zverejnene na stranke SADS). Tak isto chces povedať ze Rakusania sa maju riadit nasimi nariadeniami???
Ak nie, tak nepresviedčaj tu, ze mi sa mame riadit ich!!!
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

A asi najpodstatnejsia vec na celej tejto debate o nicom. Prides na pretek ku nam, do tekova, trencina alebo komarna a niektoré terče nebudú v súlade s tym dokumentom co si sem dal. Čo spavíš? Zrušíš stage? alebo celý pretek? Veď ťa kopnú do prdele, v prípade ze ta budú počúvať.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Myslel som si ze mojim prispevkom bede tato uboha debata o nicom ukoncena.

Aby som to zhrnul a aby si to pochopil a ak to nepochopis kludne budem stebou dalej debatovat cez SS aby sme to tu nezasierali :!:

1. Je to pomocka pri stavani stage a je jedno ci v AT ci SVK ci v Laose plati vsade rovnako nakolko IPSC je medzinerodna organizacia a pravidla platia prevsetkych rovnako od L1 po L5.

2. Kazdy kto stavia stage sa ma riadit pravidlami a aj touto prilohou a ak sa neriadi mal by sa, na to je zverejnene a preto to IPSC aj vydalo.

3. Ano pouzivali taketo terce a preto som napisal ze v minulosti cim som myslel par rokov a nie aktualne. Ano je to proti pravidlam a preto bol vydany tento dokument, aby sa to dalo do povedomia a praxe.

4. Ja chapen a budem sa riadit iba tym co vyda IPSC a SADS a aj viem ze tento dokument maju chalani a je platny dokonca aj v SR.

5. Mam z tejto debaty pocit ,ze ty si vobec nechcel, aby sa takyto dokument zverejnil a vnimas to ako krok vzad nie ako krok vpred vo vyvoji a kvalite stavania stage na SR.

6.SNRO mi lem potvrdilo vyklad ktory som tam napisal ohladne strany 37 to je vsetko.

7. Nik nikomu nekaze aby preberal nieco z AT a opacne , a ani aby sa tym riadil a ani nikoho ktomu nevyzyvam a ani som to nerobil. Ale pravidla mame rovnake a platia v AT aj v SR rovnako. Aj AT a SR preberaju vsetko z centarly IPSC.

8. Ak niekto robi pretek, ma byt podla pravidiel IPSC zo vsetkym co ktomu patri. Nedal som to sem nato aby teraz vsetci mudrlanti kontrolovali ulozenie tercov, ale ako pomocku na trening a pre skupiny co si robia klubovky. K takymto sa taketo info castokrat ani nedostanu. Na Pretekoch je RM ktory si to odkontroluje. Ak neni stage podla pravidiel IPSC vies sam najlepsie aky ma byt postup. Este som nezazil okrem Tekova, ze by na L1 zrusili stage. Za väcsie chyby ako zle nastreleny terc sa stage nezrusili. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"