IPSC - Pravidlá

Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

IPSC - Pravidlá

Príspevok od používateľa Michal1 »

Pani mam na Vas rozhodcov IPSC jednu otazku.

V pravidlach pre IPSC divizia PRODUCTION sa nachadza v prilohe D4 bod 17.
http://www.saps.sk/index.php?session=br ... e=download

Kukni si stranu 56. bod 17-

17. Zbrane považované IPSC za jednocinné jsou zakázány. Zbrane s vnejším kohoutem musí mít kohout plne spuštený. První rána musí být v dvojcinném režimu. Závodníkum v této divizi, kterí po startovním signálu a pred prvním výstrelem natáhnou kohout na zbrani s nábojem v nábojové komore, bude udelena jedna procedurální penalizace v každém takovémto prípade. Tato procedurální penalizace nebude udelena na strelecké situaci, v níž je stavem pripravenosti požadováno, aby závodník zbran pripravil bez náboje v komore. V tomto prípade muže závodník vystrelit první ránu v jednocinném režimu.

Tj. pripravim si zbran vybitu, avsak so zaverom v zadnej polohe a pri nabiti mi zaver automaticky spadne dozadu a prva rana ide v jednocinnom rezime. (pri K100)

Je to takto povolene :?:
Pochopil som to spravne :?:
Naposledy upravil/-a Michal1 v 28 Máj 2009, 14:34, upravené celkom 1 krát.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Pri kazdej streleckej situacii mas jasne definvane v akom stave je zbran. Takze ak to pochopis nejak inak tak to mas jedno aj tak mas pt alebo aj vyhadzov. Nechod prvy a budes videt ako to robia tam ty pred tebou. Heh.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Jaaaaj moj, ty si mi ale poradil :!: :lol:

Nejde mi oto ako to urobi niekto predomnou, ale ci to podla pravidiel mozem mat tak ako som popisal, nakolko v propoziciach mas vzdy napr: ze zran je vybita na stole a zasobnik ... ( neviem kde).

Ide o to, ze ona je vybita zo zaverom vzadu a potom prva rana ide v jednocinnom rezime ako je povolene.
Nikde sa ale nepise ci ma byt zaver spusteny, alebo nie.
Lebo ak by musel byt spusteny nedaju tam : V tomto prípade muže závodník vystrelit první ránu v jednocinném režimu :!:

Su to nove pravidla tak preto to tu pisem.
Vela rozhodcov ani nevie ze su tam nejake zmeny. :wink:
inspiring_ardinghelli

Príspevok od používateľa inspiring_ardinghelli »

8.1.3 Strelecké situace mohou vyžadovat stavy pripravenosti odlišné od stavu uvedených výše. V tomto prípade
musí být požadovaný stav zbrane jasne uveden v písemném popisu stanovište. Jestliže se u stavu zbrane
požaduje, aby byla pripravena s prázdnou komorou (nebo válcem), musí být záver zbrane zcela v prední
poloze
(válec plne dovrený) a kohout, je-li jím zbran vybavena, musí být zcela spušten.
Predpokladám, že ustanovenie pravidiel z januára 2009 by mohlo stačiť.
inspiring_tereshkova

Príspevok od používateľa inspiring_tereshkova »

Michal1 - Peťo, prebereme to na strelnici v sobotu...O.K.?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ozaj... ako je to s klonmi 1911 , ktore DA rezim nemaju vobec? znamena to ze mam po povele "nabi a priprav sa" obtiahnut a spustit kladivo a potom po pipnuti natahovat kalapac palcom ?? alebo ho mozem nechat hore v stave cocked&locked ??
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Colt 1911 ma poistku.
Ak striela iba v rezime SA, tak si zaradeni do divizie Standart a po nabiti zbrane si ju musis zaistit s natiahnutym kohutom.
Potom strielas cez poistku.

V standarte si hodnoteni podla Faktora nabojov na Minor a Major.
S 9mm si v Minor (horsie bodovanie zasahov v zonach) a 40 vyzsie Major (normalne bodovanie).
Mozes si spravit samozrejme faktor Major aj na 9mm a preveria ti ho na chrone.
Používateľov profilový obrázok
Peter
prispievateľ
Príspevky: 100
Registered for: 20 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter »

Michal1 napísal:Mozes si spravit samozrejme faktor Major aj na 9mm a preveria ti ho na chrone.
?!? standard a 9mm major?!? Michal1 som zvedavy kolko ran s faktorom major by vydrzala napr K100.... zbrane s major faktorom maju hrubostenne hlavne aby vydrzali tlak...
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

kuva Peter to si zaťal do živého :D :D :D :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Pre Standard Major je minimálny kaliber od 10 mm vyššie. (okrem .357 Sig) Michal1, pokiaľ prídeš na súťaž s kalibrom 9 mm tak si automaticky v Minore, aj keby si mal faktor 200. Toto všetko je ale napísané v previdlách IPSC, príloha pre Standard. Len tak pre zaujímavosť, vypytaj si niekedy od nejakého strelca v opene Major náboj a skús. Je to iná pecka.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Chlapci v OPNE strielaju s 9mm Luger s Faktorom Major a su hodnoteny v Majore, ale tam to pravidla povoluju.

V standarte je predpisane min 10mm pre major. :cry:
To som prehliadol. :oops:

Prave som sa dotazoval K100 ci by kacka vydrzala dlhodobo strielat s faktorom Major. No odpoved uz asi dopredu viem, ale stale na nu cakam.
Uz som ju testoval s nabojmi L7A1 a vydrzala 50 kusov no problem.
A k100 ma hrubostennu hlaven. :wink:
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Tak jaro sa vyňadril že tých 50 000 kačka vydrží 8)
Používateľov profilový obrázok
Peter
prispievateľ
Príspevky: 100
Registered for: 20 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter »

50000 ran s faktorom 170 ? no to by som si pozrel...
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Michal1 nejde ani tak o hlaveň, ta je dimenzovaná na ovela večšie tlaky ako je faktor 170 (napr. aj tlakové nádoby sú predimenzované) ale nevydrží ti to konštrukcia zbrane. Začnú ti odchádzať súčiastky (praskať, lámať sa atd.) Po koľkých ranách? To je ťažko povedať, ale určite by som ti to nedoporučoval skúšať na tvojej zbrani. Faktor 170 pre 9 luger môže byť niekde na úrovni tormentačnej munície. Každý kdo má rozum striela čo najslabšiu muníciu (muníciu na pravidlami povolenom minimu), ktorá mu šetrí zbraň aj zápästie.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ja to robim presne ako pises.
Nestrielam prvy rok. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"