Účinnosť pištoľových ekostriel na mäkkú balistiku

aoaia
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Sorac, samozrejme som mal na mysli 455m/s, 610J...
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Som rád, že som rozprúdil diskusiu.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ste hoden svého nicku, pane markízi. :twisted:

Takže zatial hodne záleží od streliva a strely samotnej. Strely neolovené s riadenou deformáciou IIIA balistiku nedajú. Ale niektoré monolity ....
hold, nastane ekologická likvidácia ovestovaných policajtov. :twisted:
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

Alebo povedia že to strelivo je nebezpečné a zakážu ho, takže nám po zákaze olova zostane tak na drevené projektily z činskej eko vŕby XD
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Nie je to až také zlé. A nie všetky zinkáče lietajú ako 50bmg. :D

https://www.top-armyshop.sk/naboje-fmj- ... 5-ks#58517
Náboj Sellier&Bellot® / 9 mm Luger XRG, to je homogénna neolovnatá strela s riadenou deformáciou, ktorá sa vyznačuje takmer 100% zvyškovou hmotnosťou pri prechode akoukoľvek prekážkou. Nižšia hmotnosť strely vedie pocitovo k menšiemu spätnému rázu, umožňuje docieliť vyššiu rýchlosť, zaručujúcu spoľahlivú expanziu pri streľbe z moderných kompaktných zbraní, vďaka čomu sa eliminuje jedna z najväčších nevýhod náboja kalibru 9 mm, čím je tendencia k prestreleniu cieľa a malý priemer strelnej dutiny pri prenikaniu strely tkanivami.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Filip napísal: 22 Feb 2023, 10:13 Alebo povedia že to strelivo je nebezpečné a zakážu ho, takže nám po zákaze olova zostane tak na drevené projektily z činskej eko vŕby XD
osvojujte si nový pojem: AIRSOFT
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5608
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Že airsoft... mať tak tvoj optimizmus v ríši, v ktorej niekto do legislatívy systematicky zavádza dojmológiu a o. i. chce zakazovať nielen "ostré" zbrane, ale v princípe aj neškodné repliky pripomínajúce "ostré" zbrane a kde pod údajný boj proti klimatickej zmene sa dá schovať absolútne čokoľvek.
:oops:
Skôr to vidím (maximálne) na paintball. Aj to len do času, kým niekoho nezačne iritovať množstvo používaného CO2 a jeho vplyv na klimatickú zmenu...
:evil:
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Je to tak.
Čo som ale chcel prvoplánovo ukázať je ako niektoré technické riešenia prinášajú bolesť v zadku tým čo sa zasadili o rušenie konzervatívnych overených riešení :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5608
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ty si dnes aký optimista! :wink: Predpokladáš, že dotyční "trpia" aspoň zvyškami sebareflexie? To ja sa skôr obávam, že ich z toho prdel nebolí a bolieť nebude a presne ako tu viacerí naznačujete, pár mŕtvych policajtov s letálnou dávkou zinku v krvi, bude v ich pokrivenom vnímaní reality predstavovať štatistiku odôvodňujúcu zase nový zákaz. A až bude na svete, dotyční sa (možno) ešte potešia, ako na parádu to vlastne všetko vyriešili, ako zabili dve muchy jednou ranou. Že pritom (nepriamo) zabili možno aj pár ľudí, bude zamlčané a zabudnuté.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Džeku, a ty tiež kroť svojho avatara a nestraš tu furt... :D
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

pre rozsierenie obzorov a drzitelov ZP

odporucam

https://www.youtube.com/watch?v=NGirAlHLvzw

rsp semi
https://www.youtube.com/watch?v=U1h-QLmoGRQ
alebo
https://www.youtube.com/watch?v=YYCLQiA ... BhdXRvIHVr

a pre long
https://www.youtube.com/watch?v=DuV3Up6EIdw

a hlavne netreba pozerat na cenovku

ale ako uz pisal jack a citujem
Skôr to vidím (maximálne) na paintball. Aj to len do času, kým niekoho nezačne iritovať množstvo používaného CO2 a jeho vplyv na klimatickú zmenu...

tak ostane len prak a hlinene gulicky
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5608
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kapo, to ma mrzí, ak som ťa vyplašil. Mojim cieľom nebolo hrať sa na insitného futurológa a ani dať to na doomsday sayera a mrmlať, že "Cecilko, hodina veľkého tresku se blíži". DeSade sem postol čosi, čo sa mi - pre potenciálne dôsledky - vôbec nepáči. Nemám dôvod pochybovať, že to je/bude zhruba ako napísal. Teda, že to videl na vlastné oči alebo pochytil z prvej ruky. No a pointa: on len napísal to, pred čím varovali múdrejšie hlavy, než je tá moja a ono sa to - súdiac podľa DeSadovho subjektívneho experimentu, ale nielen podľa neho - skutočne naplní. Budeme mať drahšiu a menej bezpečnú alternatívu za olovo. A keď sa to naplní, tak to vyvolá nejakú reakciu. Akú reakciu to vyvolá? No... asi takú, ako píšem. Určite nie takú, že kompetentných osvieti, zákaz prehodnotia (to sa deje s legislatívou možno tak na opačnom brehu Atlantiku, na tom našom nie) a olovo znova uvoľnia pre bežné použitie. A teda, ak do tohto bodu zájdem vo svojich úvahách ja, tak je viac než pravdepodobné, že sem už zachádzajú alebo zájdu aj tí, ktorí v eko agende vidia najschodnejšiu cestu ako odzbrojiť verejnosť, keď už pod zámienkou boja proti terorizmu či závažnej násilnej kriminalite sa im to nedarí želaným tempom. A tu niekde končím, pretože nechcem posúvať debatu od balistiky ešte ďalej k politike.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Si pamätám na tento článok o superstrele https://svet.sme.sk/c/1816685/ceskeho-v ... licia.html

...a přitom taková blbost. :roll:
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Jack napísal: 22 Feb 2023, 16:03 Kapo, to ma mrzí, ak som ťa vyplašil. Mojim cieľom nebolo hrať sa na insitného futurológa a ani dať to na doomsday sayera a mrmlať, že "Cecilko, hodina veľkého tresku se blíži". DeSade sem postol čosi, čo sa mi - pre potenciálne dôsledky - vôbec nepáči. Nemám dôvod pochybovať, že to je/bude zhruba ako napísal. Teda, že to videl na vlastné oči alebo pochytil z prvej ruky. No a pointa: on len napísal to, pred čím varovali múdrejšie hlavy, než je tá moja a ono sa to - súdiac podľa DeSadovho subjektívneho experimentu, ale nielen podľa neho - skutočne naplní. Budeme mať drahšiu a menej bezpečnú alternatívu za olovo. A keď sa to naplní, tak to vyvolá nejakú reakciu. Akú reakciu to vyvolá? No... asi takú, ako píšem. Určite nie takú, že kompetentných osvieti, zákaz prehodnotia (to sa deje s legislatívou možno tak na opačnom brehu Atlantiku, na tom našom nie) a olovo znova uvoľnia pre bežné použitie. A teda, ak do tohto bodu zájdem vo svojich úvahách ja, tak je viac než pravdepodobné, že sem už zachádzajú alebo zájdu aj tí, ktorí v eko agende vidia najschodnejšiu cestu ako odzbrojiť verejnosť, keď už pod zámienkou boja proti terorizmu či závažnej násilnej kriminalite sa im to nedarí želaným tempom. A tu niekde končím, pretože nechcem posúvať debatu od balistiky ešte ďalej k politike.
:wink:
Ale pi... :lol: (no ofense)
vypíšu nové verejko na odolnejšie vesty. :wink: :P
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5608
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

:mrgreen: Hľa, z notorického cynika odrazu aký optimista! :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"