Remington 700 Police / 700 MilSpec SS 5R

inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

Tak to máš pravdu BOBOR666.

Terorista: No taká M24 alebo M40Ax je asi snom každého milovníka zbraní, len keby nechceli za ne toľko veľa. V proarms chcú za samotnú M24 vyše 100000,-SKK a z USA ako si už písal to asi tiež lacnejšie nebude.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ja by som uvazoval takto - neviem kolko mas skusenosti a nastrielaneho - kupim si za dobre peniazky 700 SPS s 26" laufom,dam na to AICS pazbu,dam kvalitnu montaz s +20 MOA, dam doladit zamykanie, event. namontujem Timney spust, najdem naboj pre flintu a strielam. Ked sa do toho "dostanem", kupim super-kvalitnu hlaven (Krieger,Lilja,Hart,LW...atd) a mam bezproblemovu,presnu zbran. Kdezto ked vypalis najprv kopu penazi za nejaku limited edition a potom tu doladujes s priblizne rovnakym vysledkom,tak financny rozdiel mozes natlacit do nabojov,strelnice - moznosti zdokonalit sa a uplne vyuzit potencial zbrane. :wink:

Ked nechces robit upravy,kup si model co ma aspon fabricky bedding a pazbu vhodnu na polohovu strelbu (kolmejsia pistolova pazbicka,vyssi chrbat),supni na to kuker a uvidis.
S prislusenstvom (optika,pazba od AICS,spust) viem pomoct, zbrane nerobim.
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

A môžu sa potom takéto upravené zbrane používať aj na lov či len na strieľanie na strelnici?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Samozrejme s tym mozes aj polovat......no a este sa potom priprav na chytre kecy "spolu-polovnikov" s obdratymi gulabrokmi..... :lol:
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

Uvedomujem si že to už sem asi nepatrí ale ako je to s puškohľadom ktorý so zväčšujúcim sa priblížením nezväčšuje aj osnovu?
Väčšina výrobcov to ani neudáva.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Takyto puskohlad ma ulozenu zamernu osnovu v druhej optickej rovine (anglicky mozes najst oznacenie "second image plane", alebo "second focal plane",castejsie zvykne byt to SFP). Ked poriadne prepatras weby vyrobcov,tak vo vacsine sa to da dohladat. Ak nenajdes,tak ti tu snad budeme vediet povedat ako to je u konkretneho modelu.

Pokial chces SFP puskohlad s osnovou,ktora umoznuje odhad vzdialenosti a mienis vyuzivat na tuto milu zabavku, tak musis vediet na akej hodnote zvacsenia funguje ta velkost osnovy spravne. Napr. osnova MilDot u ceskej Meopty pri modely 4-16x44 Tactic ma "spravnu velkost" pri 16x zvacseni. Alebo napr. Zeiss Victory Diavari 6-24x56 s MilDot osnovou,tuto to ma spravnu velkost pri 12x zvacseni a polovicnu velkost pri 24x zvacseni,comu ma tento model prisposobenu aj velkost klikov (0,5cm).

Pri puskohladoch FFP - first focal plane - kde ma osnova stale rovnaku velkost nezavisle od nastaveneho zvacsenia,je to jednoduchsie. Ked mas terc velkosti postavy je to OK, avsak pri presnejsej praci na malicke terce je to problem. Prekryva totiz prilis vela miesta na terci a nevies vyuzit maximalne zvacsenie,ktore puskohlad poskytuje. Myslim,ze tu mame takych clenov na fore,ktory menili z tohto dovodu FFP za SFP.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

amater: poslal som ti PM.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

lovec napísal:Ked sa dobre pamatam,tak na Police je ta pazba dost pruzna. Osahaval som predpazbie a to sa ohybalo jedna radost.....skoro ako z gumy.
Ako pisal jeden amik na margo pazby: If it flex,it´s junk.
.....kecal som. Bol som si to overit,Police je OK. Pruzna ako had bola pazba na nejakom SPS. Sorry.
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

nooo v tom prípade je 700 Police späť v hre...
lebo skladanie zbrane ma bude stáť asi rovnako ako keď kúpim 700 P.
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

to je pravdepodobné a skôr bude stáť viac ale získaš neporovnateľný uživateľský komfort.pažba aká je na police navyhovuje každému,mne osobne nesedí,lepšia je z varmintu, ale to je osobne u mňa.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

amater:
Ujasni si svoje financne moznosti ... lebo nakup samotnej zbrane je len smiena polozka , potrebujes X dalsieho prislusenstva , ja by som POLICE nekupoval , ta pazba nevyhovuje ani mne , pistolovka je velmi masivna- hruba a to nemam prave male dlane :) Kup remington 700 SPS Varmint a nato pazbu ktora ti bude vyhovovat, ci uz AICS, McMillan , a ine hlavne aby mala duralove lozko resp. iny bedding , pri verzii POLICE preplacas len za pazbu a fosfatovanu hlaven , zo spickovym prebijanim ziskas velmi presnu zbran 0,18- 0,2 MOA rozptylom , a netreba ti ziadnu M24 a pod to su speciali robene pre armadu a policiu aby ultra presne strielali TOVARENSKU municiu
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

Je veľký rozdiel vo vlastnostiech medzi 24" a 26" hlavňou???
Kde by som mohol nájsť dáku šikovnú pažbu???
Čo sa týka prebijania ja som v tomto úplne out... (proste amatér ) :roll:
No predpokladám že časom by som sa aj do toho s možno aj vašou pomocou dostal.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Z dlhsej hlavni dosiahnes vyzsiu ustovu rychlost strely , rozdiel medzi 24" a 26" moze byt aj 20m/s , dlhsia je vyhodnejsia ak chces strielat na velku vzdialenost, kratsia hlaven zase menej kmita a tym padom je presnejsia- teoreticky, ale kedze kazdy tu prebija svoje naboje tak je to jedno , z kratsou budes obratnejsi v terene :)
Pazba sa da z USA doviest,tu mas vyber

http://www.midwayusa.com/browse/BrowseP ... 46***16105***

alebo zober AICS kit od Accuracy International , tu by som ti odporucal, ja ju mam tiez :

http://www.sportingservices.co.uk/aics.asp
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

alebo http://www.stockysstocks.com/servlet/th ... cal/Detail skús toto,cena je polovičná a vyzerá dobre,chcem ju dať na 338
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

Nooo obe sú na pohľad super... 8)
A dá sa to objednať cez net bez nejakých väčších problémov???

Inak pozeral som tú 700 SPS Varmint na nete...
Aký je rozdiel medzi SPS, SPS Stainless a SPS Varmint čo sa týka vlastností a presnosti??? Všimol som si že Varmint je dlhšia v ráži .308Win ale sú medzi nimi aj iné rozdiely???
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"