Nadobudnutie zlamovacej gulovnice iba na A skupinu ZP

aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Brčo ta fotka je mu ale naprd. S tym ho poslu do hája.
Kde tam je ze sa jedna o zbran kategorie C???
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Až doreraz som si myslel, že na políciu sa chodí s vedomosťami a znalosťou zákona a primeranou a slušnou asertivitou, nie s argumentami, že niekto iný to má tak.
Jester
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 7 months

Príspevok od používateľa Jester »

Odpoved pre Mesi - a ja som si dakedy myslel, že príslušníci PZ sa riadia zákonom, sú znalí zákona a majú primeranú dávku asertivity, dokým som si neurobil ZP.

Práveže vačšina držitelov ZP idú na Od zbr. so znalosťami zákonov, inak by ZP nemali, ale často sú odbití príslušníkmi PZ, ktorí nepoznajú zákony a riadia sa vlastnými názormi a dojmami, potom sa stáva, že držitelia ZP musia o svoje práva bojovať aj takými argumentami, ktoré tu zosmiešnuješ.
A čo to podla teba znamená, že íní to majú v iných okresoch inak? Policajný zbor pod ktorý patria aj Od zbr. sa majú riadiť zákonmi a tie platia na celom úzmí SR rovnako bez ohladu na to ako ich daný policajt pochopí / vysvetlí, za to ak je niečo v jednom okrese policajtmi pochopené správne a je to zo zákona možné, nemožu to v druhom okrese zakazať, lebo to daný policajt zle pochopil.

Ty si napísal citujem: "Až doreraz som si myslel, že na políciu sa chodí s vedomosťami a znalosťou zákona a primeranou a slušnou asertivitou, nie s argumentami, že niekto iný to má tak." Polícia nie je bufet, kde sa pečú klobásky a niektoré bufety ju pečú inak!
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Neviem, kde som zosmiešňoval argumenty.

Naznačil som, že ak niekto príslušníka nevie presvedčiť zákonom a svojom pristupom dosiahnuť zákonom narokovvanú vec, čo dosiahne tým, že tam príde s nejakou fotkou preukazu zbrane? Ktorá navyše podľa zákona dokazuje čo?

Keď niekoho príslušník otočí s tým, že on rozumie zákonu inak a on následne príde s tou fotkou, tak sa zmení len to, že sa otočí aj druhý krát, viac nahnevaný a frustrovaný.

Môžeme tu rozvádzať ako profesionálne a konzistentne by mohlo a malo oddelenie ZaS skrze celým Slovenskom vystupovať, ale máme tu istú realitu podpísanú v rôznych vláknach, ktorú snáď nikto nespochybňuje.

Ak to chce človek zmeniť musí robiť viac. Napríklad napísať na PPZ a dožadovať sa informácie tam. A následne aj žiadať rozposlanie inštrukcie na okresy.

Koľko ale z tých prípadov, ktore sme tu na WF rozoberali sa ubrali týmto smerom?
Jester
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 7 months

Príspevok od používateľa Jester »

Mesi, Najprv som písal tu diskutujúcim, že nech podajú stažnosť na PPZ, ak im vravia, že nemožu na strelniciach strielať z daných zbraní, a tú fotku by som ukázal len ako príklad, nebola by jediný argument
brco
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 2 years

Príspevok od používateľa brco »

aoaia napísal: 25 Sep 2023, 19:17 Brčo ta fotka je mu ale naprd. S tym ho poslu do hája.
Kde tam je ze sa jedna o zbran kategorie C???
Dal som to ako priklad, nie je to argument ze toto je zakonny postup. Dany policajt povie, ze podla neho ten zapis je chybny.

Aj keby som dal foto celeho dokladu, je to vo vysledku to iste, fotka postupu jedneho policajta. Nezavazna pre ineho.

Mozno mu to pomoze, mozno budi trvat na svojom.

Meritum sa vsak nemeni, nie preukaz zbrane, ale zakonne urcenie moznosti prepravovat zbran na cvicnu strelbu, ktora sa moze robit iba na urcenych miestach (aj strelnice) je tou moznostou, ze moze ist so zbranou, ktora nie je na nosenie na strelnicu.

Pozeral som pripady, priestupky a nenasiel som ziadny, ze by niekto bol postihnuty za to, ze isiel na strelnicu s legalne drzanou zbranou, ktoru ma ulozeniu v mieste bydliska. Cize aj to vyjadrenie toho policajta je v tomto kontexte zbytocne, bude ho cakat alebo necha kontrolovat, ci vezie zbran? Ak by aj hej, tak to nie je ani priestupok.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Ja mam kartu zbrane C od juna 2023 a tam je uvedene len "Miesto trvaleho pobytu".
Mozno teraz uz davaju standardne aj "Strelnice" pri zbrani C a zbrojaku len A alebo B.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Jester, rozumiem. Ale ak si sú istý výkladom zákona, načo to vôbec riešiš s príslušníkom na zbraniach? On má prakticky nulovú váhu pri prípadnom riešení zákonnosti.

Rozumiem, že by bolo fajn, keby hovoril všetkým, ktori majú problém zákon ťažšie pochopiť v kontexte a s výkladom, ale sú to tiež len ľudia, ktorí pracujú v nejakej profesii s nejakými vedomosťami.

Brco to správne opísal.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"