nosenie zbrane na biku

Daster
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 8 months

nosenie zbrane na biku

Príspevok od používateľa Daster »

Ahojte, máte nejaké vychytávky pri nosení zbrane počas bicyklovania na horskom bicykli? Oblečený cyklodres . Skúšal som tzv etuju/ľadvinku , skúšal som crossbody ,,ladvinku". Ani jedno sa mi veľmi nepáčilo. Cross body dosť vadilo -prevaľovalo sa to po hrudníku ,a etuja/ ladvinka kúsok zavadzala pri nohách(stehnách)v hornej úvrati pri šľapaní do pedála.Zbran Glock 45 . Hodilo by sa niečo na appendix carry na páse ,a aby aj trochu izolovalo zbraň od spoteného tela. Samozrejme prekryté cyklodresom. Ruksak som vylúčil pre zdlhavosť tasenia v prípade potreby použitia v medziach krajnej nudze /nutnej obrany - hlavne útok medveďa,prípadne túlavého psa.
ďakujem za nápady. D
Používateľov profilový obrázok
tomcat
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 1 year 5 months

Príspevok od používateľa tomcat »

pod obtiahnutym cyklodresom moc toho neschovas, to bude vzdy printovat
ale mozno by stalo za to vyskusat nieco z pasov na skryte nosenie napr. https://www.falcoholsters.com/sk/puzdra ... umene-pasy
a kedze na sport tak asi ten priedusny
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak pri nosení semikompaktu ako je G45 má aj ten pás od optima dosť ďaleko. A zbraň dostatne poriadne zabrať potom a vlhkosťou. Tam, ak ľadvinka nevyhovuje, sa naozaj oplatí viac pouvažovať o malom ruksaku alebo o kapse na ráme bicykla. Ani jedno ani druhé nie je, pokiaľ ide o dostupnosť a rýchlosť tasenia, ideálne, no keď si premietneme možné scenáre, tak je to akceptovateľné. Ono, ani ten medveď nie je tiger bengálsky a bikera obvykle nezrazí na zem zo zálohy, ale buď mu blokuje trail alebo sa ho snaží zahnať (a možno ho začne prenasledovať). Pri hafanovi môže byť toho času menej, ale tiež sa obvykle nezjaví z ničoho nič... Nuž, toto je ale vec individuálnych preferencií a bude fajn, ak Daster napíše, ako to napokon rozlúskol.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Preboha, strielajúci cyklisti v CHKO... :roll:

Uvažoval by som skôr o poriadnom obrannom spreji na medvede. Ten jednak netreba nosiť skryte, a určite bude účinejší v rostrasených rukách, ako strelná zbraň. A hoc aj za jazdy.
Tiež som to raz použil z motorky, keď za mnou bežala smečka psov v uličke medzi domami. Tam by sa zbraň nedala použiť. :roll:
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Prikláňam sa k názoru Kapa, sám uvažujem o nejakom spreji, ktorý by som nejak pripevnil k rámu bicykla, aby bol hneď poruke. Zatiaľ nosím Ruger LCP vo vrecku cyklonohavíc. Nenosím obtiahnuté cestné cyklonohavice, ale voľné horské a cez ne voľné tričko/dres. Trochu to síce printuje aj tak, ale nosím ho v tom originálnom ruger púzdre. Má to jednu nevýhodu, tie vrecká na cyklonohaviciach sú fakt malé, takže strčiť tam aj takú malú pištoľ je len tak-tak, ale tá skutočná nevýhoda je, že v prípade potreby by to šlo ťažko von. Predtým som ho skúšal nosiť v cyklopuzdre na ráme, ale to sa mi nezdalo najlepšie jednak kvôli tomu, že ak by som bol nútený utekať pri náhlom útoku, tak by s bajkom ostala aj zbraň. A jednak kvôli tomu, že by som musel mať bicykel vždy 100% na očiach. Niežeby som ho nechával bez dohľadu, ale stať sa to môže.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Chlapi, nič v zlom, ale on sa nepýta, či je lepšie na bike nosiť sprej alebo kvér. On sa pýta, ako ten kvér nosiť. :lol:
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

No ale my dávame rady zadarmo a aj sa delíme o skúsenosti 😀.
S Rugerom už bicyklujem viac ako 2 roky, nikto si nikdy nevšimol, že ho mám, čo je síce fajn, ani mi neprekáža pri šľapaní, ale občas - keď idem sám, tak vždy - si predstavujem ako by asi mohla vyzerať situácia, keby z húštiny vybehol nejaký medveď alebo iný zver, ktorý by sa rozhodol ísť po mne. Je pravda, že to netrénujem, ale vždy mi vychádza, že kým by som odopol tretry z pedálov, rozipsoval zips na vrecku, vytiahol tesne napasovaného rugera, obtiahol záver (nenosím v komore, keďže nemá poistku), zamieril a vystrelil, tak by ten útočník musel byť riadne ďaleko, aby som to všetko stihol. To by sa mi potom určite viac oplatilo otočiť bajk (ak by to bolo dole kopcom) a ufujazdiť. Preto čoraz častejšie uvažujem, že by bolo asi múdrejšie mať sprej, ktorý nemusí byť skrytý a dá sa teda použiť hneď. Ruger by bol samozrejme naďalej vo vrecku ako poistka. Uvažoval som aj nad "ľadvinkou" na prsiach, ale keď píše autor vlákna, že to nie je dobré, tak do toho asi investovať nebudem. Raz som takú "trhaciu" kdesi na zahraničnom webe videl a stála neskutočné prachy (tuším cez 200 € alebo $).
Ospravedlňujem sa, ak je to chápané ako spam, na žiadosť autora to samozrejme vymažem.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Džak, ty máš čo hovorit, s tvojimi OT slohmi. :roll: :lol:

Pointa je tá, že toto je diskusné fórum. A preto by sa tu mal človek dozvedieť aj ostatné názory a možnosti. Lebo kto má net, tak hodí do gógla otázku, a ten mu spravidla vypluje odpoveď na všetky otázky.
Ale nedostane odpoveď na to, na čo sa nepýta.
Ak by Džin splnil zrazu prianie každému človeku, asi by sme miesto svetového blahobytu v mžiku vyhynuli. :wink:

Čo som postrehol, tak sa u nás pohybuje po lesoch ohromné množstvo ludí, čo si zadovážilo zbran len kvôli medveďom. A naše lesy sú prepchaté turistami a cyklistami. Dosť blbá kombinácia.
1abe27eda22b7d3f76c2bb78a16d8e40.jpg
A ten sprej na medvede je proste ovela lepšie riešenie, ako strelná zbraň. Tá keď tak, až ako záloha.
https://www.gearcheckers.com/sk/outdoor ... -najlepsi/
Ak sa po cyklistovy rozbehne pes, alebo medveď, tak pochybujem, že niekto bude chcieť zosadať. A je naivné si myslieť, že dačo trafíme strielaním za jazdy za seba v plnom trysku. :roll:
Chcelo by to aspon takýto tréning https://www.youtube.com/watch?v=19IhGt5HLhI&t=37s
Prílohy
ec866b96ffa7d44c89bc98f61ed749ad.jpg
9a5ffe13aadb84c7e68ed5ef90f13182.jpg
Daster
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 8 months

Príspevok od používateľa Daster »

Ďakujem za odpovede. Všetkým :-) . K tomu sprayu - bol som na reči s chlapom čo ho tohoto roku(resp minulého- ten čas mi fakt letí, nestíham to poriadne registrovať) poznačil medveď na Poľane. Debatil som s ním vcelku otvorene, spray použil- mal kúpený nejaký megadobrý priamo od chlapíka čo sa zaoberá ochranou medveďa- nejaký Robin (Riggs?), v Liptovskom Hrádku to kupoval. Tak pohryzený, podriapaný mi vravel že presne podľa návodu pred sebou spravil ,, hmlovinu" z toho spraya a maco cez to preletel ako cez vodnú paru. Preto spray nie. Ide mi aj o to že chodím do hôr nielen sám ale aj s manželkou a synom. Keď ideme na túru, Gčko skryjem, nosenie na pravom boku, vonkajšie puzdro, cez to vesta/bunda. Keby šiel maco hneď po mne , dúfam že by som stihol tasiť (náboj v komore) a možno aj pár mierených umiestniť. Keby šiel po rodine ,tak tasiť stihnem určite. Ráž 9x19 mm sa mi zdá vhodná (viď posledný medializovaný prípad z Martina).
Koncom zimy a zjari na skialpy nosím zásahovú výbušku na plecnici ruksaka. V dosahu ruky .
Zbraň na bike do taštičky na rám/pod rám dávať nechcem . Kolega vyššie spomenul prečo nie- náhodou sa mi podarí z biku spadnúť a zbraň ostane nepoužiteľná, resp v prípade pádu a bezvedomia ma odvezú RLPčkou a bike bude niekde v hore aj s kvérom.
Ešte uvažujem o tom že tú crossbody ladvinu prehodím na chrbát a v rizikovejšom teréne presuniem na hrudník s rozopnutým zipsom.
Ďaľšia alternatíva je Glock 43 X (a zásobník Shields arms -15 ks) do malej etuje na pás spredu.
Toľko moje úvahy. K tej fotke biku s dlhou guľovou pod rámom -vyzerá to fajn, ale radšej by som tam dal Mossberg 930 . :-)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kapo, ale áno, mám čo hovoriť, veď si sám napísal, že diskusné fórum a že diskutujeme, nie? :wink: A potom... moje slohy, spravidla staršieho dáta, nájdeš v drvivej väčšine tam, kde patria, teda v sekcii OT. Nie ako balast, čo si postol sem a kde niekoho, kto už má ZP a rozhodol sa, že chce zbraň nosiť aj keď si vyrazí na bicykli, a nás len žiada o radu, presviedčaš, že to nie je dobrý nápad a nech radšej vezme dezodorant na medvede. Niekto by sa mohol aj uraziť, Daster to, našťastie, berie športovo. :D

O dezodorante a jeho účinnosti už písal Daster, ja nemusím, ale teda čo ma dostalo hneď po konštatovaní, že dezodorant "je oveľa lepšie riešenie ako strelbná zbraň", je tvrdenie, že "sa u nás pohybuje po lesoch ohromné množstvo ludí, čo si zadovážilo zbraň len kvôli medveďom". Fakt? Aké ohromné množstvo? :lol: Neviem, ja som v lesoch v rôznych častiach Slovenska dosť často, ale to ohromné množstvo sa mi asi vyhýba. A teda, ani PPZ zatiaľ nič také nespozorovalo a neskonštatovalo, že si ohromné množstvo ľudí zadovážilo zbraň "kvôli medveďom". A pokiaľ mi je známe, neregistruje ani žiadny zásadnejší nárast žiadateľov o ZP, nieto ešte pre problémy s medveďmi. Ale hlavne, ani ty ani ja tu nie sme na to, aby sme niekoho, kto už má ZP, odrádzali. To nechajme na iných. Vieš, napríklad na tých, čo tvrdia, že civilistom zbraň do rk nepatrí a že na ochranu života, zdravia a majetku máme iné prostriedky, alebo to máme nechať na policajtov. :wink:

O strieľaní cez rameno radšej pomlčím, lebo to už je iný žáner - nejaká kovbojka asi - ale ani ten dezodorant nemožno použiť len tak za jazdy bez rizika, že by sa niekto na lesnej ceste/chodníku skydol. Nehovoriac o tom, že vyprázdňovať ho v pohybe znamená znižovať jeho koncentráciu na jednom mieste a teda znižovať jeho účinnosť. Určite má svoje výhody, napríklad v absencii povinnosti skrytého nosenia/jeho lepšej dostupnosti na výstroji a aj prípadné použitie - na rozdiel od strelnej zbane - nezadkladá povinnosť oznámiť použitie PZ a v prípade zásahu zvieraťa ani ďalšie možné dôsledky, akurát teda tá jeho účinnosť... Lenže toto už obšírne rozoberáme v inom vlákne. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Hej, rieši sa to po všetkých skupinách. Všade len medvede...a Punťo :wink:

Bych skočil do dákeho špecializovaného ochpodu, a vyskúšal, čo majú v ponuke. A je toho dosť. Mne sa vcelku pozdáva ta hrudná brašňa. A batohári si ju dosť chvalia.

https://www.armpek.com/produkty/zbrane- ... pre-zbrane

https://www.top-armyshop.sk/brasne-tasky
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

Ja na biku pouzivam cross-body (podobnu ako napr. toto: https://im9.cz/sk/iR/importprodukt-orig ... 0x2000.jpg ), ale popruh mam prevleceny cez putka nohavic okolo pasa a tasticku nosim na boku takze nezavadzia a nikde netlaci, moja naviac mala 2 vnutorne vrecka, takze po drobnej uprave je zelezo pekne fixovane a v pripade potreby tasenia ho netreba v tasticke hladat. Tasticka vyzera zvonku uplne nenapadne, nikto netusi co skryva .... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Cross body sa dá aj na bike, akurát je dobré, ak je niečim fixnutá napríklad o opasok. Teda, ak niekto nenosí cyklogaťurky, na ktorých nič také ako opasok nie je a nie je to ani kam fixnúť. Ak fixnutá nie je, tak sa bude hýbať a bude to dosť otravné. Ak niekto opasok nosí, potom nie je od veci ani niečo podobné: https://www.falcoholsters.com/sk/taktic ... ane-g117-m, ale toto nemám vyskúšané pri šliapaní do pedálov, len na bežnej turistike. Pri šliapaní by to asi muselo ísť až kamsi na kríže, aby to nebimbalo. Alebo potom model s páskom cez pás a druhým cez stehno, ale to už fakt netuším, či nebude na tom stehne hoblovať spotenú pokožku. No a ďalšia možnosť je taká tá kapsa na hruď, ale to nemám vyskúšané vôbec, neviem, či to nelimituje hlboké dýchanie, takže tu niekde asi končím.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Kapsu dozadu na kríže by som si nedával, ani keby bola riadne fixnutá. Na chrbte mám ruksak a ten by podľa mňa prekážal pri prístupe k nej. Tá náprsná sa mi pozdáva viac, ale ak by som mal do toho ísť, chcel by som nejakú tenšiu, nie nejaké hebedo hrúbky niekoľkých centimetrov s "milión" prepážkami a s hmotnosťou pol kila. Ale nechám si tiež poradiť, snáď sa ešte ozve niekto so skúsenosťami.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2077
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Pod tym numbatom sa podla mna clovek dost spoti. Vacsina tych kapsciek od Falca ma okrem ramenneho popruhu aj moznost pripnutia na opasok. Ale ak si na biku v elastakoch, tak asi nic.

Ja som este uvazoval nad tymto kedze chodim batohom: https://www.falcoholsters.com/sk/taska- ... brane-g113

Pozeram, ze Falco uz robi tasky aj priamo na bicykel: https://www.falcoholsters.com/sk/cyklis ... y-ram-g126

Viete o nejakej kapse /crossbody, do ktorej vojde 4palcovy revolver?
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."