nosenie zbrane na biku

Daster
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 8 months

Príspevok od používateľa Daster »

to dantes :
https://www.falcoholsters.com/sk/jednod ... brane-g222
tam zmestím Glock 45 aj s menšou rezervou , 4 palcový revolver by si tam asi zmestil . Keď im napíšeš , určite Tiodpovedia. Resp vyskúšať niekde na predajni .
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Toto by sa i pozdávalo. :wink: Jediné, čo ma na tom ruší je čierna farba. osobne ak by som do toho išiel tak by som si - ak je to možné - priplatil za nejakú inú farbu materiálu. Viem si to predstaviť mať vpredu na dosah a vzadu/naboku fixované niečím o opasok, aby sa mi to nepretočilo.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2077
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Videl som aj nejake crossbody kapsy, ktore mali okrem popruhu crossbody aj dalsi, ktorym sa to dalo fixnut okolo trupu. Tusim to mali v hermese, ale nazov / vyrobcu si nepamatam.

Vdaka, tu kapsu skusim.
Daster
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 8 months

Príspevok od používateľa Daster »

https://www.hudysport.sk/trans-alpine-2 ... ize=346775
Zatiaľ som to poriešil takto- horné vonkajšie vrecko ruksaka v pohode zmestí G45 v puzdre falco (kydex+koža) . A nejako skúsim na bederný pás sprava (ideálna poloha- nič neprekáža, netrie sa ) ,,namontovať " buzytašku resp. vymyslieť nejaké vonkajšie (OWB) púzdro.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Daster:
Ak si už niekedy skúšal a vieš (z pohľadu komfortu) bežne nosiť na apendixe, skús ho aj na bajku a uvidíš, ako to vypáli.

Ja som na bajku len občas a vždy to riešim mojim bežným AIWB puzdrom. Pri párhodinových jazdách komfort ešte znesiteľný (som ale na apendix zvyknutý), pri jazde ani pri bufetových zastávkach som nikdy nemal pocit, že by to nejako extra printovalo a vzbudzovalo pozornosť. Samozrejme tomu treba prispôsobiť športový odev, v elasťákovom drese na cesťák to asi nepôjde.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2077
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Tie bedrove popruhy na batohoch byvaju z dost jemnej a makkej popruhoviny, neviem si predstavit, ze by na tom viselo nieco tazsie.

Navyse, tie bedraky ani nie su robene na to aby sa utahovali nafest ako opasky, su robene by si sa v tom mohol hybat, poriadne dychat a aby to prenasalo hmotnost batohu z ramien viac na cely chrbat a pri vacsich batohoch aj na bedra. Mozno keby bola zbran v nejakej horizontalnej euji, ktora sa na ten bedrak prichyti aspon v dvoch co najvzdialenejsich bodoch, ale aj tak neviem.
duri013
občasný prispievateľ
Príspevky: 93
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa duri013 »

Ja nosím na bike G19 v https://www.camelbak.com/shop/packs/bik ... -1821.html na chrbte, vôjde sa k tomu aj fľaša s vodou (tam už ale váha nie je extra príjemná), doklady, klúče, hotovosť, dá sa to pomerne rýchlo pretočiť dopredu, tasenie trošku kostrbaté, ale lepšie ako z batoha. Nenápadnosť 100%. Spadnúť z biku na chrbáť s plnou kapsičkou by som teda ale nechcel.
Daster
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 8 months

Príspevok od používateľa Daster »

Ten cammelback je fajn nápad. Minule som namiesto ruksaka vzal na bike etuju od Falco . Otočil som ju na chrbát- prehodil som si držanie v etuji na druhú stranu - či spredu na ,,ľaváka" - rozopol som horný zipsík do polovice a pravou rukou dozadu by sa dalo celkom slušne tasiť. Keď som to potom v rizikovejšom teréne prehodil dopredu a mal som to klasicky vpredu na páse, tak pri ťahaní do kopca mi to dosť vadilo a tlačilo dosť podstatný orgán a veci k nemu príslušiace do sedadla- tak som pootočil etuju smerom viac doprava, rukoväť bola skoro na 2. až na 3.tej hodine . Nie optimálne - bolo cítiť hlaveň pod bruchom -ale predsa o niečo lepšie .
Začínam uvažovať o Glock G43 X so zásobníkom od Shields arms na 15 kúskov .
táto etuja, len v nenápadnejšej, čiernej farbe.
https://www.google.com/search?q=etuja+F ... RM&vssid=l
Sigma
občasný prispievateľ
Príspevky: 1
Registered for: 7 months

Príspevok od používateľa Sigma »

Nosím v boltaronovom iwb s poistkou. Pohotové, pohodlné, nenápadné, nevadí pri nosení s batohom. To puzdro nosím aj na turistiku v horách.
20230927_183001.jpg
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

A nenapadlo ta pouzit kapsicku na stehno? Mam tu falco kvoli motorke a za seba spokojnost.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."