Expanzné zbrane (prerobenie, kúpa...)

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
eager_ganguly

Expanzné zbrane (prerobenie, kúpa...)

Príspevok od používateľa eager_ganguly »

Zdravím
Mám pár otázok ohľadom expanzných zbraní. Myslím expanzné ako akustické pre filmárske účely, KVH... nie plynovky na sebaobranu.
Chcem sa opýtať akým spôsobom prebieha prerobenie znehodnotenej zbrane na expanznú. S tým súvisí samotné znehodnotenie. Nieje mi jasné čo vlastne znehodnotenie obsahuje. Zvyčajne za zvykne zavariť hlaveň, alebo sa tam vleje plomba, zabrúsi úderník, dokonca niektoré sú tak znehodnotené že nemajú nič pohyblivé, iné majú mechanizmy plne rozoberateľné pohyblivé. Prečo je to vlastne tak, to sa neznehodnotuje zbran jedným jediným spôsobom? Prečo sú mnohé znehodnotené inak, a ktoré sú na prerobenie na expanznú najvhodnejšie.
Počul som o chlapíkovi čo si prerobil nejakú pušku na expanz sám doma. (samozrejme nemal papiere). Teda ako vlastne prebieha prerobenie zbrane na expanznú....
A ešte jedna vec. Neviete mi poradiť či niekto, nejaká firma v Košiciach alebo okolí prerába znehodnotené zbrane na expanzné? (samozrejme aj papiere). Idem i konkrétne o Mosin Nagant 1890/30
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 14:02, upravené celkom 1 krát.
eager_ganguly

Príspevok od používateľa eager_ganguly »

bum napísal:Expannzna zbran nie je znehodnotena zbran ale je upravena na expanz a ma aj tlakovu skušku .

Tuto upravuju na expanz :
http://www.waffen.sk/component/page,sho ... /Itemid,2/
Aleveď to ja dobre viem čo je expanzná. Mňa zaujíma akým spôsobom prebieha znehodnotenie a ako sa prerába na expanz, a najmä čo to stojí, keby som jednu Mosinku dal prerobiť.
Podobné stránky ako waffen, deas,...poznam
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 14:02, upravené celkom 1 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 14:01, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

každá zbraň má inú konštrukciu t. j. nie každá zbraň ide znehodnotiť rovnako.Inak sa znehodnotí sa.58 inak PPŠ 41,pritom obidva sú "samopaly".
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Páni, pred časom mi ktosi tvrdil, že má pištoľ a ku nej jednu expanznú hlaveň a jednu neupravenú. Vraj na to má papier a je to legálne.

Mám ZP sk. A. Viete sa mi, prosím, vyjadriť, či by som si mohol ku svojej zbrani dokúpiť jednu expanznú hlaveň a normálne ju meniť, ak by som chcel používať slepé strelivo? Mne sa to celé nejako nezdá.

Ďakujem.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 14:01, upravené celkom 1 krát.
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Díkec :) Tak to dám len zaslepiť a budem si búchať na KVH akciách :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"