Tokarev TT33

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Tokarev TT33

Príspevok od používateľa C08R4 »

Co vravite na tuto pistolku, ake mate s nou skusenosti? Myslim, ze to je kvalitnejsia a zaujimavejsia pistol ako vz.52 a dokonca aj s historickou hodnotou. Na naboj 7,62x25TT urcite vhodnejsia. Ako zberatelsky kus do zbierky by urcite bodla :wink:. Pan Lihan z GP, vravel ze ich dostanu niekedy v auguste, tak to stoji za zvazenie.

http://www.youtube.com/watch?v=ki441VdmwHE
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Pekná a ľahká zbraň na výkonný náboj. Ak bude dobrá cena, je to fajn zbraň do zbierky.

Na bežné nosenie by som ju však určite nebral. Najmä pre príliš výkonný náboj, ktorý na jednej strane prebíja niektoré typy neprestrelných viest, ale na druhej strane telom preletí ako nôž maslom a pokračuje ďalej. Čo pri sebaobranných situáciách nie je práve to, čo chceme. Navyše je to systém SA, takže buď ho treba nosiť s nábojom v komore a pred výstrelom natiahnuť kohút alebo sa spoliehať na izraelský spôsob tasenia. Teda tasenie a súčasné obtiahnutie zbrane.

Nepovedal ti Ing. Lihan aspoň približnú cenu? A či pôjde o vojnové kusy alebo povojnovú výrobu? GP ich totiž má v ponuke už dlhšiu dobu, takže som pochopil, že pôjde o nejakú novú sériu.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ing. Lihan odpoveď
Zdravím pane,
náš dodávateľ nám zmenil termín dodania na august 09. Podľa ostatných dodávaok však nevieme garantovať že bude v šarži aj Vami požadovaný ročník, nakoľko u vojnových ročníkov sa jedná už o zberateľské kusy.
Cena by mala byt okolo 282€, podla ich stranky(Cenu by mohli dat este trocha ludovejsiu :D). Inak v Cechach mam zdroj na vojnovy rocnik v 100% stave a za polovicnu cenu :P, ale treba vybavit patricne povolenia(dovoz, vyvoz). Ale to si nechavam pre seba na Jul :lol:. No pistolka je toto paradna, uz som s tym strielal, myslel som ze to bude kopat ako kôn, ale prdlajz. Ma fatk dost velku zivotnost a je spolahliva, aj vdaka unikatnemu systemu podavania naboja, absencii vyvodiek na zasobniku a pod. Len je to trocha taka hrubsia robota(Ako ruske zbrane), aspon tak pôsobi, ale ma ducha vojny v sebe a tym ma laka, trocha ma okuzlila :lol: :lol:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

chlapi nerád vám kazím nádeje ale GP slubovala dovoz novej várky už pred dvoma rokmi , nakoniec som kúpil v komise z LM, pôvodný majitel ju mal pravdepodobne od fm. Magic. Inak GP na sklade tt33 pravdepodobne ešte nejaké má ale ide o "uloženky" po repase, takže stav 2 a menej. Pred kúpou odporúčam skontrolovať vôlu v uzamknutí, stav laufu a tiež vôle záver vs. rám, no a tiež nebrať vojnovú výrobu ak chcete viac postrielať.
edit:

http://img.enter4u.eu/DSC09384fbiu.jpg
Naposledy upravil/-a R v 09 Jún 2009, 13:12, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

No ono by to bolo fakt iba na obcasnu strelbu, hlavne kvôli cene naboja, historickej hodnoty zbrane, ak by sa jednalo o vojnu. No zakonzervovat, dat do trezora a sem tam sa pripadne pokochat/pochvalit :lol:. Na nosenie to nieje, to je pravda.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

C08R4 napísal: aj vdaka unikatnemu systemu podavania naboja, absencii vyvodiek na zasobniku
To by som netvrdil...
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Zle som sa vyjadril, podavanie ma nezavisle od vyvodiek na zasobniku (ktore najcastejsie sposobuju zlyhanie/zadrzku u pistoli) a tym by mala by docielena zvysena spolahlivost. Zbran obsahuje vynimatelnu suciastku, ktora ma vyfrezovane vyvodky pre naboje. Nemam TT33, ale teoreticky aspon tak tu funguje, ked sa nemylim.
Naposledy upravil/-a C08R4 v 09 Jún 2009, 13:27, upravené celkom 1 krát.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

C08R4: pravdupovediac sa mi to nezdá, je to klasika browning. systém a asi nemám jasno v terminológii, čo sú podla teba vývodky zásobníku ?
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Nieje to uplne klasika ako Colt (Browningov system to sice je, ale prave v tom podavani je trocha rozdiel)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Production even machined the magazine feed lips into the receiver to prevent damage and misfeeds when a distorted magazine was loaded into the magazine well
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

jasne, už asi viem o čo ide, aj keď podla mňa je hlavná funkcia tých vodiacich líšt navedenie vyťahovanej hilzne do správnej polohy, vidno to na fotke, mosadz je ošúchaná až po vyhadzovací ozub. Skúšal som pomaly púšťať záver dopredu a počas podávania je hilzňa furt v kontakte s vývodkami zásobníku, ak by boli poškodené tak naozaj tie lišty udržia náboj v správnej polohe, nadruhú stranu si ale neviem predstaviť ako do pištole dostanem nabitý zásobník s natolko poškodenými vývodkami že by museli náboj držať lišty.

Obrázok
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 09:14, upravené celkom 1 krát.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

bum: nejde to, lišty sú pevné a náboj cez ne nepretlačím.
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

Veľmo pekná pištoľka ,dnes som ju mal možnosť na strelnici odskúšať. Sakra to boli ale prdy :D :D ,mocko sa mi páčila :D :D
inspiring_chatterjee

Príspevok od používateľa inspiring_chatterjee »

C08R4 napísal:Co vravite na tuto pistolku, ake mate s nou skusenosti? Myslim, ze to je kvalitnejsia a zaujimavejsia pistol ako vz.52 a dokonca aj s historickou hodnotou. Na naboj 7,62x25TT urcite vhodnejsia. Ako zberatelsky kus do zbierky by urcite bodla :wink:. Pan Lihan z GP, vravel ze ich dostanu niekedy v auguste, tak to stoji za zvazenie.

http://www.youtube.com/watch?v=ki441VdmwHE
To video je z dakej novej vyroby TT-33 nie? Lebo su tam dalsie veci ako poistky a podobne. To na mojej TT33 z roku 52 nie je.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"