Prva zbran vyber G45 | G48 | G19 vsetky MOS

matyashisko
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 1 year 6 months

Príspevok od používateľa matyashisko »

Mesi napísal: 16 Mar 2024, 19:22 Akože sila, ktorou bude náraz pôsobiť na jazýček spúšte?
Presne tak. Aby prenesena sila narazu nedokazala posunut spust a spustak dozadu a tak odpalit. Poistka tomu zabrani.

Sa mi to zdalo najprv ako blbost, ale po chvili google-fu uz nie... :D
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

matyashisko napísal: 16 Mar 2024, 17:54 Ten jazycek je tam hlavne preto, ze ked ti zbran spadne na cumak, tak sa sila dopadu vdaka spustovej poistke nedokaze preniest na spustovy mechanizmus a takto odpalit.
Ano to mas pravdu, toto je hlavna funkcia toho "jazycka" tj je to hlavne padova-narazova poistka.
Keby tam ten jazycek nebol tak Glock by pri priamom naraze do konca zaveru kde je ta krytka, vystrelil.

SigSauer nedavno doplatil na to stratou reputacie pri P320 ze neosadil tento jazycek do spuste.
Naposledy upravil/-a rusty95 v 16 Mar 2024, 20:18, upravené celkom 1 krát.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Mesi napísal: 16 Mar 2024, 19:22 Akože sila, ktorou bude náraz pôsobiť na jazýček spúšte?
Naraz neposobi len na samotnu spust ale aj na tiahlo spuste, jazycek ale pohyb tiahla zastavi.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

H11 ma ten jazycek dokonca vytvarovany tak ze ked NEstlacite spust priamo cez jazycek tak po zatlaceni spuste ten jazycek uz nepretlacite aj ked nan zatlacite spravne tj nevystrelite.
Musite akoby pustit-resetnut spust a zatlacit znovu na ten jazycek.

Ale podla radcov na youtube staci planzetovy nozik a jazycek jemne upravit aby sa dal zatlacit aj ked je uz spust stlacena :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Síce doma Vločka mám, ale nevenoval som sa vôbec spúšťovému mevhanizmu, však pri sile, ktorú treba na výstrel z tej zbrane mi príde tá úvaha, že je to kvázi pádová poistka až trochu ustrelená.

Ale možno to tak je.... Aj keď sa mi to zdá ako sprostosť. Spadnúť som už videl nejednu zbraň, aj s natishnutým kladivom, našťastie k náhodnému výstrelu nedošlo.

Ale späť k meritu- áno, bolo by fajn povedať, čo chlapec očakáva.lebo je celkom možné, že sa tak či tak bude rozhodovať podľa citového rozpoloženia a tým pádom nemá zmysel argumentovať. Potom si proste kúp po čom ti srdce kričí. Však prinajhoršom to potom predáš a kúpoš si niečo vhodnejšie.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

Myslím, že o tomto hovorí - choď na 1:40

https://youtu.be/ch7si_VQsGA?si=53iju2-RCcrcymAA
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Presne toto som myslel, velka hanba pre Sig.
A takto by vystrelil aj Glock keby nema ten jazycek.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Rusty a ako by to bolo pri klasických SA/DA zbraniach, keby som k svojim nemal vzťah, tak by som to otestoval (keby sa na to niekto podujal tak prosím bez náboja v komore a so safety tyčkou v komore a hlavni).

Ale predpokladám, že niekto takéto testy už robil a asi sa dajú potom dohľadať. Ak by klasické SA/DA pri týchto testoch nevystrelili, tak by to v princípe znamenalo, že Glock nie je bezpečnejší, ak má inú spúšť, ktorá nemá dodatočnú poistku na spúšti, že? :twisted:
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Napr K100 ma tiahlo spuste iduce v opacnom smere pri stlaceni spuste ako ide tiahlo pri Glock-u pri stlaceni spuste.
Takze k vystrelu pri pade K100 nedojde aj ked nema jazycek na spusti.

Praveze Glock je uzivatelsky statisticky velmi bezpecny nakolko ma stale rovnaku spust a ziadne manualne poistky tj malo "premennych" pre mozog strelca v stresovej situacii :)
Naozaj Glock ako sluzobna zbran je statisticky TOP volba.
rivaj
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 3 months

Príspevok od používateľa rivaj »

Dakujem za odpovede, celkom sa to rozbehlo. Skusim upresnit moj pohlad. Hladam kompromisnu zbran. Univerzala, ktory nebude vynikat v ziadnej discipline ale bude vyvazeny, budem si vediet urobit zakladne servisne ukony sam (cistenie, vymena gripu atd). Samozrejme pozeram na pomer cena vs vykon. Fin.limit iba na zbran mam ramec 700-1000E. Ale kedze zacinam musim ratat aj s inym prislusenstvom + naboje a strelnica. Ide o naozaj hobby strelbu, ziadne sutaze atd. Ak zvladnem zaklad neskor kurzy obrannej strelby toto je pre mna smer, kt.chcem ist. Realne sa na strelnicu dostanem 1x do tyzdna na 1-2h. Nosit to budem v pripade potreby, bavime sa o par dnoch v mesiaci. Co realne potrebujem je svetlo (kontrola jedneho objektu). Tlmic a optiku nateraz vylucujem. Ak kupim G viem, ze mieridla v serii nie su idealne ale chcem sa s nimi urcite naucit strielat a casom to vymenit za ine alebo kolimator. Zatial ma to taha do G19MOS. G48 som uz vylucil kvoli zasobniku (10). Viem, ze je moznost zakupit 15 (SVK obchod mi ho nedoda) a preferujem original prislusenstvo. Kolega je CZ pozitivny, za neho ideal ako prva CZ P-10 C FDE (tritiove mieridla,lepsia spust v zaklade atd). Ide samozrejme o subjektivny nazor, nechcem tu rozbehnut nejaky flame G vs CZ atd. V obchode mi ukazoval aj ine znacky, mal som to v ruke ale extra rozdiel som v nich nevidel (zacinam), pocitam ze rovnako to dopadne na strelnici. Aj z toho dovodu, pisem ze ide o prvu a ak nesadne predam so stratou a idem dalej alebo dokupim +1. Vyhodu G vidim aj v dosupnosti prislusenstva, neviem ako to ma CZ ale nemyslim, ze to bude tragedia
rivaj
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 3 months

Príspevok od používateľa rivaj »

Este doplnim, ze som otvoreny akejkolvek znacke. G budem mat tak, ci onak kedze je to taka ikona. Teraz riesim co je vhodne ako prva na ziskanie navykov.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Po tomto co si napisal tak jednoznacne G19-ka !
To bol inak aj moj prvy Glock :)
Je to naozaj univerzal, ked ta to ale chyti ako mna kedysi
tak isto ho hned predas a kupis velku pistolku na zabavu na strelnicu a malu pistolku na nosenie.
Naposledy upravil/-a rusty95 v 18 Mar 2024, 18:54, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

:roll:
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa matkoo »

rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Ziadne novo-trhovo uvedene pistolky nekupovat na prvy raz.
Ako zaciatocnik nebudes vediet ci je nahovno pistol alebo strelec :D
Zazil som sam kedysi s K100-kou 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"