Puškohľady Premier Reticles

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Puškohľady Premier Reticles

Príspevok od používateľa lovec »

Ctenemu osadenstvu oznamujem,ze takychto krasavcov:

Premier Heritage
FOTOGALERIA

....oficialne zastupujem a predavam.
PR su spickove takticke puskohlady s kopou volitelnych zalezitosti ako Single Turn a Double Turn vezicky,klikanim clockwise a counterclockwise, osnovami Gen II MilDot, Gen II XR a dalsie.... 8)
Naposledy upravil/-a lovec v 13 Okt 2009, 22:55, upravené celkom 1 krát.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

No fajn. A teraz daj nejaky cennik alebo link na internetovy obchod.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Doporucena cena je pri oboch modeloch 3-15x50 a 5-25x56 rovnaka - 2241€. Ja ich predavam za cenu citelne nizsiu,idividualna dohoda je vzdy mozna.
Foto pre inspiraciu:
PR1
PR4
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

lovec napísal:Doporucena cena je pri oboch modeloch 3-15x50 a 5-25x56 rovnaka - 2241€. Ja ich predavam za cenu citelne nizsiu,idividualna dohoda je vzdy mozna.
Foto pre inspiraciu:
PR1
PR4
ZA 10000,- Kč beru :-)))
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

lovec napísal:Ctenemu osadenstvu oznamujem,ze takychto krasavcov:

Premier Heritage
....oficialne zastupujem a predavam.
PR su spickove takticke puskohlady s kopou volitelnych zalezitosti ako ST a DT vezicky,klikanie clockwise a counterclockwise a dalsie. 8)
Promiň mi ten drsnej humor ale za tu cenu seženeš přepychovýho Leupolda, Schmidt und Bendera, Nightforce nebo Nikona :-)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ano,mas pravdu to je skutocne humor. Preco? Aspon strucne - Leupold rady Mk IV nie je ekvivaletny puskohlad voci PR. Ani opticky,ani mechanicky. Mk IV,ktore brali US ozbrojene zlozky prechadzali kazdy jeden kus upravou od PR. A to tak uspesnou a dobrou,ze mohol Leupold podstatne rozsirit poskytovanu zaruku (skus sa spytat na fore strelectvi nicku Shiva,napr.). NF - skvela mechanika,odolnost a robustnost.Potialto OK. Skla vyslovene o triedu nizsie,cez den prijatelne,vecer slabota. Najhorsie vyriesene podsvietenie osnovy asi zo vsetkych puskohladov. Na tercovu strelbu cez den nevadi,vecer a za zhorsenych svetelnych podmienok minimalne neprakticke,skor nevyuzitelne. Schmidt&Bender je z tych co si uviedol jediny porovnatelny a s podobnou cenou. O Nikone sa vyslovene v tychto suvislostiach a kategorii puskohladov skoda bavit,to nie je ekvivalentny puskohlad voci ziadnemu zo spomenutych.
Predpokladam,ze PR nepoznas takze to beriem ako pokus o nevydareny vtip. Skus si o nich nieco najprv pozistovat. :wink:
Za 10.000Kc ti mozem ponuknut mierne pouzity Seeadler.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

onevan: Je to presne tak ako pise lovec, Premier sa da porovnavat len ak so S&B alebo Hensoldtom/Zeissom (pricom S&B je drahsi - hlavne po poslednom zdrazovani, niektore modely su dost problemove, a nema tak dobre vyriesene zeroing a osvetlenie ako Premier, Hensoldt je tiez dost predrazeny a plati to co u S&B).

U.S.Optics/USO kvoli problemom s kvalitou v poslednych rokoch ani nespominam, aj ked nebyt toho tak by tiez patril medzi spicku.

Nightforce alebo Leupold pri tychto znackach bohuzial hraju druhu ligu, v niektorych ohladoch su sice vcelku ok (napr. na benchrest sa Nightforce hodi docela dobre), ale stale to je len druha liga (kvalita optiky/skla, zorne pole, rozsah zvacsenia, atd. atd.)


lovec: Inak, ja uz tiez striham meter (na mojho Premiera 5-25x cakam uz par mesiacov), keby som vedel ze ho budes mat 'v ponuke', bol by som ho radsej zobral od Teba aj keby to trvalo dlhsie.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Guns: Jeden kamos sa zamiloval do 3-15x50...... :lol: Len este riesi ci vezicky ST alebo DT. Od koho budes mat montaz?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

LOVEC :
Edit shiva :ohladne PR

, prohlizel jsem to na IWA a nejak mi to neohromilo. tezky velky bazmek. premier reticles byla firma co delala upravy na Leupoldech ajako jedina mela povoleni a leupold i pres jejich upravy stale drzel dozivotni zaruku. pak stary pan umrel a prevzal to syn nebo vnuk ci co a leupold s nimi v kratke dobe prestal spolupracovat. no a ted udelali najednou optiku.
nestd. tubus myslim ze 34mm drahe jak svine a krouzky dela jen par firem.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

ano cital som....a treba aj dodat,ze ked sa S&B zacal osivat s dodavkou 3-12x50 pre USMC (prostrednictvom PR),tak jednoducho Premier nemienil odstupit od dobreho biznisu a postavil vlastne puskohlady (velka cast vyvojoveho oddelenia S&B odisla k Premier)....
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

lovec: Kruzky budu od Glena (Seekinsa) - teda ak konecne podobiehal zakazky... :roll:

Inak, ja osobne by som rozhodne bral DT, ST je az prilis 'jemny' - az lahko clovek preklika moc, DT je tak akurat a aj s jednou otockou na DT sa da dostat hodne daleko (podla kalibru), a ten vyskakujuci 'cudlik' na DT na signalizaciu druhej otocky je celkom premysleny/funkcny.


TURBIAK: V tomto s Shivom nesuhlasim:

Ad: Leupold vs. Premier - Leupold je tam kde je len a len vdaka Premieru, a to ze sa rozisli tak ako sa rozisli Leupoldu len poskodilo a este to stokrat olutuju (nehovoriac o tom ze nakoniec ten spor o MilDot Gen2 prehrali a museli Premieru zacvakat riadne $$$). Trochu historie/detailov o tom preco a ako to bolo sa da pozriet napr tu:
http://6mmbr.websitetoolbox.com/post?id ... 9&trail=16
a aj ked presne detaily vedia len samotni ucastnici, co som pocul z inych zdrojov, pravdepodobne to je to dost blizko k pravde.

Ad: Premierove puskohlady - ludia co sa ozaj vyznaju (napr. Ilya Koshkin ktoreho nazory v ramci optiky respektujem) tvrdia ze to je naozaj spicka, presli uz x testami vratane dost drsnych, a aj ked len cas ukaze ci budu naozaj take dobre a spolahlive ako sa javia, zatial nic nenasvedcuje tomu ze by to tak nemalo byt. Navyse skoro vsetky parametre maju spickove, a v mnohych prevysuju konkurenciu, a ked k tomu clovek prida aj ergonomiu/funkcne vlastnosti, je to vyborna kombinacia.

Ad: Cena - ano, su drahe, ale rovnako drahe alebo este drahsia je aj porovnatelna konkurencia (S&B, Hensoldt, USO), a napriek tym cenam idu Premiery na dracku a waiting listy su plne, co hovori same za seba...

Ad: Velkost tubusu - 34mm je momentalne sice 'nestandardnych', ale tuto velkost pouziva aj S&B, a coraz viac vyrobcov kruzkov ich zacina mat v ponuke. Co sa tyka optiky/rozlisenia/... je 34mm vs. 30mm znacny rozdiel (cca 30% vacsia plocha vnutornych skiel), a kedze objektivy sa z fyzickych dovodov uz moc zvacsovat nedaju, logicky tak ako sa vyvojom pomaly prechadza/preslo z 1''/25.4mm na 30mm, tak sa da cakat ze sa casom prejde na 34mm...

Kolem a kolem, momentalne su Premiery jednou z naj volieb (ak nie tou uplne naj) pre takticky puskohlad.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Gunslinger napísal: Inak, ja osobne by som rozhodne bral DT, ST je az prilis 'jemny' - az lahko clovek preklika moc, DT je tak akurat a aj s jednou otockou na DT sa da dostat hodne daleko (podla kalibru), a ten vyskakujuci 'cudlik' na DT na signalizaciu druhej otocky je celkom premysleny/funkcny.
....dobra rada nad zlato...tiez sa mi pozdava viac DT. A budes mat aj s MTC?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Kurna chlapy ja asi prestanem na forum chodit :lol: cim viac tu studujem o tom PR tym viac sa mi to paci,,,zachvilu budem asi len na zbrane robit :lol: 8)
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

lovec napísal:Ano,mas pravdu to je skutocne humor. Preco? Aspon strucne - Leupold rady Mk IV nie je ekvivaletny puskohlad voci PR. Ani opticky,ani mechanicky. Mk IV,ktore brali US ozbrojene zlozky prechadzali kazdy jeden kus upravou od PR. A to tak uspesnou a dobrou,ze mohol Leupold podstatne rozsirit poskytovanu zaruku (skus sa spytat na fore strelectvi nicku Shiva,napr.). NF - skvela mechanika,odolnost a robustnost.Potialto OK. Skla vyslovene o triedu nizsie,cez den prijatelne,vecer slabota. Najhorsie vyriesene podsvietenie osnovy asi zo vsetkych puskohladov. Na tercovu strelbu cez den nevadi,vecer a za zhorsenych svetelnych podmienok minimalne neprakticke,skor nevyuzitelne. Schmidt&Bender je z tych co si uviedol jediny porovnatelny a s podobnou cenou. O Nikone sa vyslovene v tychto suvislostiach a kategorii puskohladov skoda bavit,to nie je ekvivalentny puskohlad voci ziadnemu zo spomenutych.
Predpokladam,ze PR nepoznas takze to beriem ako pokus o nevydareny vtip. Skus si o nich nieco najprv pozistovat. :wink:
Za 10.000Kc ti mozem ponuknut mierne pouzity Seeadler.
Jasně, že to byl humor, jak jinak :-)
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

lovec napísal:Doporucena cena je pri oboch modeloch 3-15x50 a 5-25x56 rovnaka - 2241€. Ja ich predavam za cenu citelne nizsiu,idividualna dohoda je vzdy mozna.
Foto pre inspiraciu:
PR1
PR4
A tvoje individuální cena je teda kolik?
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"