Cheyenne Tactical (Chey Tac) M200

tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

prebíjanie je celkom v pohode,vo štvrtok by sa mali strielať nejaké pokusné na presnosť,teraz to bolo len o tom či to vôbec funguje.inak na 30 m to urobilo dieru do valu asi 25cm a 20 cm hlbokú a kamene padali až na nás.osobne si myslím že presnosť bude rovnaká ,ale uvidíme. budú sa skúšať 419 a aj 305gn strely.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

To budes skusat laboracie aspon na 200m nie ?:) ake mas sklo na tom?
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

malo by to byť 300 a 500m.je tam NF 12-42x56.my sme na tie nfx
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

tenorista: z odstupom casu , ako vam striela ta .408 Chey tac ?? presnost ? s tym NF sa vies na kolko metrov doklikat ?
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

popravde ani neviem už rok nebola ani pozrieť na strelnici.je toho nejako moc teda, tých pušiek a nebol na ňu čas.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, v polsku teda cheyenne ani .408my celkovo moc vody nenamutili co mna osobne dost sklamalo :roll:

Len to ale potvrdzuje to co je napisane v tomto myslim ozaj zaujimavom clanku (o .408mach vs. .338 a .50BMG):

http://longrangeshooter.com/forums/inde ... opic=215.0

Je dost zvlastne 'pocut' cloveka co vlastne .408my odstartoval, bol tym kto cely ten kaliber aj prve zbrane nan rozbehol, vyvinul ten ich balisticky soft, atd. atd. atd. a teraz po rokoch to hodnoti ako slepu ulicku, pretoze na ULR (ultra-long-range) ma realne vyznam bud .338ma (anti-personnel) alebo .50ka (anti-material), ale .408ma okrem dobreho marketingu neponuka nic navyse (zato clovek ziska navyse dalsich x kil na nosenie, daleko vacsiu spotrebu prachu, daleko horsi spatny raz, daleko mensi vyber striel, atd. a hlavne proti beznym tercom nema voci .338me ziadnu vyraznejsiu balisticku vyhodu a zasa proti materialnym tercom sa aj tak na .50ku nechyta).

Dost to ovplyvnilo aj moj vyber, matrice na 338mu som si kupil uz pred par rokmi, ale stale som vahal (vravel som si ze bud pojdem do semi-cka .338LM alebo opakovacky .408my), kedze sa ale ukazalo ze spolahlive semi-cko v 338me v najblizsich rokoch asi neuvidime, a .408ma je sice zaujimava rarita ale nema ziadnu vyznamnejsiu vyhodu nad .338mou (ci skor naopak, ponuka len nevyhody), vyber mi to dost zjednodusilo :lol:

Cize vobec sa nedivim tenoristovi ze sa jej nestiha venovat, ono, to je ozaj len taky kaliber na hrajkanie sa na dlhe zimne vecery a potom si raz za cas picnut 'velku ranu' :wink: :twisted:


Gunslinger
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

AKI napísal:Tak tak... netreba zabudat, ze .408 bol nedavno vyvinuty v labakoch specialne na tieto ucely a .50BMG ma uz 100 rokov.

Tym CheyTacom strielal Wahlberg na 2000m a zasah na prvu ranu. Este sa mame co ucit...

Inak ten vrtulnik zostrelil Barretom M82. Vycvik u armady mu asi moc nedal, ked semi-auto natahoval po kazdej rane aj ked zbran uz bola nabita. Skoda, take ''drobnosti'' dost znehodnocuju film.
Bola to .50 BMG Barrett M107
http://www.imfdb.org/wiki/Shooter
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Hm nikdy som to extra neskumal a na forach sa tiez pisalo o M82.

Zaujimave je aj toto:
Posted to IMFDB by Weapons Coordinator Ryan Steacy:
"I was the weapons coordinator on this film. The Barrett used was a real one firing blanks. After multiple strafing runs by the helicopter and the amount of dust and crap floating in the air from all the explosions,the gun did malfunction a few times on multiple takes. Unfortunately the way it was edited together made it seem like he was cocking it after every shot."
To objasnuje, ze to nebol nedostatok vo vycviku, ale znecistenie zbrane pocas filmovania.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"