Potrebujem radu od skusenejších

inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Zaujimave ze som este nevidel rozbitu plastovu pazbu, iba vela prasknutych drevenych, a este k tomu Slavie co by som necakal. Takze plast nieje taky zly, aj ja mam plastovu. Proste sa rozhodne ci chce pekne prijemne drevo na ktore treba davat pozor, alebo skaredy plast :? ...ktory snad prezije viac.
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

Ano nech sa rozhodne ale plast je skaredy o a neverim ze keby spadol na zem (nejaky asfalt beton) ze by nepraskol....ale dobre..skoda ze sa k nam nedovaza ten Hatsan 95 vyzera akoby to hatsan ani nebol :)
eager_hermann

Príspevok od používateľa eager_hermann »

ok takže u nas 4.5 iba 230 m/s a ako je to v ČR 250m/s?

vieš ked si všimnete na tej stranke www.colosus.sk su aj gama s vykonom 310m/s a predavaju sa na nete. či tam oni len tak trepli 310m/s?

Thomas75 alebo link vedeli by ste mi poradit s nejakym puškohladom?
tak do 30 eur
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

No v CR je povolena hranica 16 J a okolo 250 m/s viac nie...no vzhladom na to ze ta vzduchna ktoru chces bude celkom silna tak nechaj si 30 euro v penazenke a nevymyslaj lebo budes potom lutovat :lol: dosetri este par euro a potom sa vratime k puskohladu..co sa tyka diaboliek samozrejme za naj sa povazuju JSB ale su dost drahe...stacia ti aj levicke alebo presovske sportky.....vid obrazok: cierne- presovske zlte -levicke
nejak mi blbne internet tak si daj do Google levicke diabolo a presovske diabolo... a ten puskohlad potom poriesime.. a s tymi 310 si nelam hlavu
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Levicke, tie s plochou hlavickou vhodne na terc: http://diabolky.cz/levice.htm v LV som ich kupil po 90sk, u vyrobcu vraj este lacnejsie, inak bezne po 120sk
Presovske, ale v uz inej krabicke: http://diabolky.cz/presov.htm podstatne lepsie ako ktorekolvek gamo na vacsiu vzdialenost. Cena okolo 70-90sk
JSB som videl aj lacnejsie ako ich ma Merkuria.net po 180sk ale ani to nieje taka zla cena, pokial to nieje na trening.

Presne tak, tych 310m/s je len reklama. Nikde v EU, pokial viem, tak nekupis vykonnejsiu...heh, a objednavat z rumunskeho e-shopu :roll: som si to nastastie rozmyslel
eager_hermann

Príspevok od používateľa eager_hermann »

Mne ide Hlavne o 2 typy brokov do dialky a na terč...
vy už mate niečo odstrielane takže nechcem trepat blbosti ale osobne si myslim že na terč su lepšie ostre ako s tupou hlavičkou...

viete pri zlamovacích vzduchovkach idu broky pomaličky a preto si myslim že by som si aj mohol dovolit nejake tie lepšie broky z netu nakupit lebo u nas v SL take nekupim... takže take Gamo broky su v pohode? aj cenovo aj silou a presnostou?
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Si to presne "vystihol"... :lol: ...nechces si najprv precitat nejaku teoriu o strelbe a diabolkach? Este aj tu na fore je toho dost napisane. Inak spominal tu niekto gamo diabolky, ze sa na ne pitas?

Ploche robia pekne vyseky do terca, vidis kde ktora preletela. Ale na vacsiu vzdialenost stracaju stabilitu. Pouzivaju sa na 10m sutaze.
Spicate su, mrhanie olova... :roll: to uz radsej broky, aj tie su presnejsie...
Pologulate si udrzia vacsiu presnost na dialku, take univerzalne strelivo.

Jedine cim sa oplati strielat su ploche Levicke alebo Presovske. Pokial niesu v ponuke, tak Kovohute: Diabolo Master, Gamo: ProMatch alebo Expander(teda aspon mne lietali dobre, ale nemusi z kazdej)...alebo si doplatis na 6eur za JSB exact 4,52.
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

podla mna je sila kvalita a presnost nejaka CO2 napr. Umarex 850 a aj o ten dalekohlad sa nemusis bat potom ze ti ho roztrieska lebo ten dalekohlad na tej pruzinovke ty neudrzi nastrel ani 1 den
to je moja rada
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

Mne najviac na terc vyhovuju levicke sport ploche..da sa s nimi pekne strielat..no a na dialku by som ti radil skusit nejake polgulate napr. tie od presovskeho vyrobcu alebo nejake napr. gamo pro hunter pozri si toto : www.diabolky.cz ...ak mas dost penazi mozes aj JSB :D no uz si sa rozhodol ze ktoru vzduchnu chces??????
mozes aj tu QB 78 deluxe sice je to CO2 ale staci ked si kupis redukciu,kyvetu,plnici ventil a musis mat hasicak alebo nejaku tlakovu nadobu kde si napustis CO2. ....neboj napustenie CO2 stoji malo..a tu kyvetu a ventil zozenies tu: http://www.drulov.org/cz/index.htm na tu condor pistol nepozeraj.....potom redukciu to znamena ze z kyvety ( http://www.pgp.mysteria.cz/plneni_CO2/Kyvety.gif ) chces dostat do zasobniku zbrane CO2 musis mat toto : http://www.afg.sk/obchod/vzduchovky-pri ... a-na-qb78/ a toto strielanie cez hasicak je velmi lacne oproti CO2 bombickam...takze nieco aj usetris...kupilo ju vela ludi a celkom ju chvalia... a na nej ti vydrzi puskohlad aj za 15 euro lebo nekope :lol:
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Si strielal s Gamo pro hunter? vsak to neleti rovno ale po spirale :? ked som vystrelil do vzduchu so slabou vzduchovkou tak som videl ako rotuje ale nie okolo svojej osi, pretoze hlavicku ma mensiu ako je priemer medzi drazkami, tak sa nezareze do drazok...
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

Ano strielal som no je to trosku horsie ale da sa...na plechovky atd. :lol: na terce by som bral sport levice
eager_hermann

Príspevok od používateľa eager_hermann »

Thomas rad by som kupil tu Co2 ale ked už Co2 tak poriadna Co2 aby bola silna a presna ale nato nemam peniaze. ale zda sa mi že silnejšie su pružinove vzduchovky.
Všetko zaležii od toho či budem robit na brigade dlhšie teraz ked som prepočital peniaze mam 236 Euro na konte s toho 20 musim dat na pauušal a 66 Eur musim vratit.

Takže mam 150 E + tento tyždeň zarobim 100 E =250e no a za 250E si musim kupit vzduchovku s naozaj dobrím puškohľadom aby sa len tak pri spetnom naraze nerozkyval.

takže si to zrekapitulujeme
napište svoj nazor na Najlepšie broky do dialky a na terč

Najlepší puškohľad do 50 Eur :)

a najlepšiu vzduchovku (pružinovu) do 190 Eur


Viem že sa vam pozdava Hatsan 100X Torpedo (drevo) a 105X torpedo(plast) viac by som bral tu 100x torpedo ked už mam peniaze

ale ste si istí že do 190 Euro su to najvykonnejšie vzduchovky :?:
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

Ja by som povedal ze je to velmi dobra volba u pruzinoviek...pevna hlaven slusny vykon celko good opracovanie co este chces??? :D a broky...hovor diabolky lebo broky su olovene gulicky!!!! tak ja by som opdprucal na terc nejake ploche a vyber si ale najistejsie za priatelnu cenu su levicke sportky...a do dialky presov bude dobry pripadne nieco polgulate spicate su debiliny.. a puskohlad...ja mam Walther 6x42 a nastrel na mojej hammerli si drzi..a moja vzduchna kopance dava pekne a neni to taky smejd ako si myslis LYNK!! nechvalim ju ale od gama (vacsiny modelov) ma poriadne daleko k lepsiemu.... tu je : http://www.colosus.sk/p31307-puskohlad-walther-6x42/ je celkom dobry ...a z kade ak sa smiem opytat chces hatsana kupovat?????
eager_hermann

Príspevok od používateľa eager_hermann »

no na Hamrli nemôžem povedať žiadne zle slovo kvoli tomu že za taku cenu nenajdeš lepšiu vzduchovku a to si zober že je dost silna a ako si vravel tažka taže aj pevnejšia.

http://www.colosus.sk/ tato stranka je podla mna asi najvhodnejšia cenovo a aj dostupnostou
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

Ano aj som bral z tade Hammerli...ale objednaj si najneskor stvrtok lebo posielaju na SR v piatok a asi v utorok ti to pride vsetko..ak chces usetrit dobra volba je aj Hatsan 60 alebo 55 jediny rozdiel je v hlavni takze mozes aj vykon je rovnaky a opracovanie podobne
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"