44 magnum

Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

44 magnum

Príspevok od používateľa dirty harry »

čosi opíšem, štrilal som na cca 25 metrí z mojej 629 6,5 palčeka, najprf magtechy, štrilali presne stred, rýchlosť 360m/s, 240gr. Potom štrilam PMC, 240gr, 420m/s, pri výstrele cítim silnejšiu šupu v ruke, a triafam 7 - 8 cm pod stred!!! očakával som že dierky budú naopak vyššie, ale bolo naopak. Potom som naládoval prvi partizan, 11,7g, rýchlosť udáva výrobca kol 500 metrí/s,cítim ešte silnejší kopanec ako PMC, a dierky asi 3 cm pod stredom. Vie mi niekto trošku vysvetliť, prečo pomalšie strelivo striela vykšie a rýchlejšie nikšie? Štrilal som s riadnou oporou, aj kamarat skušal, to iste :shock: :?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 19:16, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

ja som si myslel že tie pomalšie magtechy majú pomalšie horiaci prach a že pri opustaní strely hlavne dochádza ešte k zdvihnutiu zbrane a tým sa posunie zásah smerom hore. Zatial čo pri rýchlej strele stihne všetko vyhorieť ešte pred opustením strely hlavne a triafame tam kam sme mierili, stále v tom mám guláš, ale nijak vážne to neriešim, aj tak hodlám nadalej používať strelivo magtech a SB, nemôžem si pomôcť, ale obe spomenuté vykazujú z mojej zbrane skvelé výsledky a čo je hlavné, môžem vystrielať aj 150 ks behom hodiny a pol a nič v rukách necítim. Po streľbe remingtonmi či prvim partizanom ma boleli zápestia, a nie som z hovna ulepený. Okrem iného sa so SB a magtechom vojdem aj do zákona, takže Češi aj Brazilci vedia čo robia, napokon Magtech v apríli SB pohltil, aj ked aspon pre teraz ponechal im pôvodný managment.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

co ta stoji rana z takej 44 Magnum ??
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

výstrel mimochodom je to pekný zážitok z takej 44, stojí podľa toho, aké strelivo použiješ, ideme od spodu:
240gr magtech, poloplášť, celoplášť...cca 47 centov alebo 9,50 Kč :D
240gr sellier poloplášť......................cca 40 centov alebo 11,50 Kč
240gr prvi partizan polopl.................cca 65 centov
180 gr prvi partizan celopl.................cca 65 centov
240gr remingtom polopl....................cca 1,30 Euro :shock: atd.

ale celkom stačia tie magtechy, aj seliery, som s nimi veľmi spokojný.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

uff to je riadny kanon... to aj nosis ?:) to hadam s tym mozes aj lovit aku to ma presnost? daj nejaku foto toho revolveru
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

presnosť streľby je obdivuhodná, ked opriem, tak na 50m všetko do čierneho, na 100m rozptyl do 30cm, ale toto nie sú mieridlá na takú vzdialenosť. Pozoruhodná je ale balistika na 25,50 a 100m, sú to naozaj len centimetre, koľko padá strela.
A streľba z voľnej ruky je len alen vecou tréninku, najmä spúšťania, tu praktizujem suchý trénink. Spúšť je tak maslovo mäkká, že som takú ešte doteraz nespúšťal.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

foto mojej frajerky nájdeš v téme " fotogaléria našich miláčikov" ( mimo témy" pohľadaj, prilepil som to tam niekedy v auguste, isto nájdeš.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

A snad len dodam, ze ma .44Mka je proti .357M prijemnejsi vyvin rany a zvuk pri vystrele je tiez prijemnejsi.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Musím s Tebou len súhlasiť, 357 čka mi v ruke skákala ako divá koza, a akustika?? kto neskúsil, neuverí, ale z mojho pohladu je zvuk 357 čky až neznesiteľne ostrý, cítil som ho v kostiach, ale bola to moja chyba, alebo skôr blbosť, mal som použiť chrániče sluchu. 44magnum mi v ruke pri streľbe sedí omnoho viac, kopanec je taký mäkší, ale ja osobne to pripisujem aj koštrukcii mojej 629 a 6,5 inch hlavni. ale aj na strelive záleží. na všetkom záleží....
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

dirty harry napísal:výstrel mimochodom je to pekný zážitok z takej 44, stojí podľa toho, aké strelivo použiješ, ideme od spodu:
240gr magtech, poloplášť, celoplášť...cca 47 centov alebo 9,50 Kč :D
240gr sellier poloplášť......................cca 40 centov alebo 11,50 Kč
240gr prvi partizan polopl.................cca 65 centov
180 gr prvi partizan celopl.................cca 65 centov
240gr remingtom polopl....................cca 1,30 Euro :shock: atd.
Súhlasím, v mojom veku už príjemnejšie, ako sex..... :twisted:

A kde prosím ťa nakupuješ???? Asi v 5 predajniach tento kaliber vôbec nemali, a u Milatu len "prvi partizán" za 80 centov.

Samozrejme mám v pláne prebíjať, ale ešte potrebujem nejaké prázdne nábojnice.... :wink:
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Sellierky kúpiš aj u Fraňa, má ich tuším za 50centov, ja ale strielam Magtechy celoplášte, tie sú u neho za 47centíkov, a doviezol mi ich priamo domov, šikovný ten chlapec z Nitry!!!!
magical_panini

Príspevok od používateľa magical_panini »

Krátká historie náboje 44 magnum, měření rychlosti střel, něco o nejvýkonnější tovární laboraci (2236 J !), poznatky z přebíjení budou doplněny:

http://balistika.cz/44mag.html
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Tak sa mi podarilo zohnať prebíjané 44ky od ARESa. 240grs/11g .
Cena taká priemerná. 0,49 eur za kus.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Kapo, 240grs. je cca. 15,55g.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"