Nosiť s nabojom v komore alebo bez?

tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 26 Mar 2012, 12:29, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

duros, bohuzial na slovenskuje bezne , ze ta vecer pristavi individuum s nozom, brtivou, boxerom, ci hoci len odrozbitym hrdlom z flase.

Ti co nosia pri sebe maximalne tak kluce a penazenku, odidu z takehoto stretnutia v lepsom pripade len bez tej penazenky.

Ti co sa rozhodli preventivne s tym nieco urobit a vybavili si A-cko maju moznost nechat svoj kver v stave, ktrory umoznuje okamzite pouzitie na odvratenie hroziaceho utoku (aj varovny vystrel moze v mnohych pripadoch uplne stacit) , alebo ho mozu nechat doma v trezore.

Mam suseda, dlhorocneho drzitela ZP skA. Nenosil. Min rok v novembri ostal v praci dlhsie, cca o 19 je u zv tom case tma. Vychadzal z firmy, chcel zamknut vchodove dvere a dostal nakladacku baseballkami. Keby nemal siga v trezore , mohol mat aspon moznost, takto ju nemal a mohol len cakat ci ho len zbiju alebo utlcu nasmrt. Nebol som tam a nedokazem posudit ci by mal prilezitost zbran pouzit , ale takto naisto viem, ze kver mal v trezore a na hlave ma 38 stichov. Bol aj hviezdou na markize v relacii 112.
Odvtedy nosi s nabojom v komore , lebo ako povedal, ked ta mlatia do hlavy aspon jednu ruku potrebujes na to aby si si aspon oci chranil.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Ja nosim z nabojom v komore a z plnym zasobnikom. Takze 17+1.
A kdo cital cele toto forum, vie ze mam neprijemnu skusennost,
ktora ma priviedla k tomu ze ak nosim pistol (vtedy revolver),
tak jedine z nabojom v komore.
Kazdy nech nosi ako chce, ale ak na cloveka dakdo taha pistol, tak je rad ze vobec sa mu podary
dostat vlastnu zbran z puzdra, tiez som po pazbe buchal ako cvok a v tom strese
som ani necitil ze uz som ju mal v ruke.A ked si predstavym ze ju mam este obtahovat, tak to by ma asi porazilo.
Uz aj tak som mal tlak na maximal.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ja zbran, ktoru nosim na opasku mam vzdy s nabojom v komore (ziadna paranoja, proste mam takto nacvicene tasenie), ked ju nenosim, tak je vybita v trezore. Zbran, ktora je na ochranu doma (a nie pod vankusom, ale mimo dosahu deti a vsetkych ktorym do ruk nepatri) je s naladovanym zasobnikom a neobtiahnuta (z dovodu bezpecnosti).
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

ked vypustate bici kohut, tak mate poruke aj bednu s pieskom, alebo doverujete svojim rukam
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Glock kohut nema, P2000 ma na vypustanie predpetia kohuta "tlacidlo". Tym padom bedna s pieskom odpada. :wink:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 19:10, upravené celkom 1 krát.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Ja pri vypúšťaní kohúta (otvorím kurín) mierim mladej na poskladanú posteľnú bielizeň a uteráky v skrini :twisted:
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

Ja si nemyslim, ze tango zije v inom svete ako bezny civil. Je to ten isty svet, len my sme nikdy nevideli to co on a ludia jemu podobni. Riziko tu je stale, pre niekoho vacsie pre niekoho (mozno) mensie. Nehovorim, ze SR je krajina, kde treba nosit zbran aby clovek mohol vyjst na ulicu, ale ak si niekto mysli, ze ochrani seba a svoju rodinu dufanim, ze sa mu nic nestane je na omyle.

Ja ked som zacal nosit, nosil som bez naboja v komore z jednoduchych dovodov. Nezvykol som si este dobre na zbran a potreboval som aj na 500% natrenovat bezpecnostne navyky (tak aby som nad nimi uz nemusel rozmyslat). Nosenie v komore alebo nie, je vecna tema ako to, ci bolo vajce skor ako kura. Kazdy ma inu odpoved, kazdy ma iny argument. Ak clovek mysli hlavne na to, ze ma doma deti a citi ze je to bezpecnejsie bez naboja v komore lebo zbran vystreli az po obtiahnuti, nosi to tak. Aj ked koniec koncov z opasku ti tu zbran dieta nezoberie a ak nahodou tu zbran kdesi odlozim (mimo trezor) bude urcite bez zasobnika. Ja budem rad ak tu zbran v kritickej situacii vobec vytiahnem a nie aby som sa este musel starat o obtahovanie (ktore v strese nemusi vyjst hned na prvy raz - ak vobec). V priamom strete kazda vyhoda moze zachranit zivot a luxus oboch ruk nebude vzdy dostupny, preto ja nosim naboj v komore.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

ja som to mzono cele zle pochopil asi, a za to sa ospravedlnujem, preto by som rad upravil svju reakciu

je to na kždom z nás či nosí alebo nenosí zbraň a tak isto je na kždom z nás to či s nabojom v komore alebo nie, jedine čo si myslim je že by mal robiť buď stale tak ,alebo onak nie tie dva spôsoby striedať

a moje slova možno idú prave z toho ako bolo napisane v pripevku predomnou, ja som si ešte neni na 500% istý.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Tazko povedat co je lepsie, obe moznosti nosenia zbrane maju svoje pre a proti. Niekto spravi kompromis, niekto nenosi vôbec a niekto mava zbran s nabojom v komore, vsak dnesne moderne zbrane su uz priamo nato stavane, aby sa mohli bezpecne nosit v stave okamziteho pouzitia, vsak nazov "SAVE ACTION PISTOL" (Glock :wink:) je toho dôkazom :lol:. Ale s nabojom v komore sa clovek urcite sprava este opatrnejsie, napr: ako sa ma zohnut a pod, ale to treba aj tak :lol:. Ale DA so zaistenou poistkou a s nabojom v komore je urcite bezpecnejsie ako nabity glock o tom nepochybujem.
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

Glock je SAFE ACTION PISTOL a nie SAVE ACTION PISTOL to by ten pojem potom nabral ine rozmery :lol:
C08R4 napísal:Ale DA so zaistenou poistkou a s nabojom v komore je urcite bezpecnejsie ako nabity glock o tom nepochybujem.
O tomto zase pochybujem ja po zvazeni systemu poistiek u Glocka. Ale stale je to o cloveku, ked si blby, prestrelis si nohu aj airsoftkou.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ja mam zbrane s oboma systemami, ano glock ma vyborny system internych poistiek, ale skor som myslel blbuvzdornost. Napr: U Walther P1 mam vysunuty (Ak je naboj v komore) indikator rovno u mieridiel, potom musis odistit manualnu poistku a nakoniec prekonat odpor DA spuste, kdezto u glocku ju staci len zmacknut a ked si da este niekto 1,5-2kg spust ani nehovorim.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

hmm, pravdupovediac, cim viac strielam, tym viac prichadzam na chut klasickemu SA Obrázok
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Napodobne, ale ja SAO :). Ale najlepsie je naucit sa jeden system. Lebo inak sa lahko moze stat, ze budete natahovat zaver, ked mate kohutik na bezpecnostnom ozube, ktory mam napr: na TT33 :lol:
Naposledy upravil/-a C08R4 v 07 Sep 2009, 14:05, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"