Nosiť s nabojom v komore alebo bez?

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

gewehr; nojo , ale budes to nosit v stave cocked&locked ??? toho by som sa u klonov 1911 jaxi bal. A kedze to nema DA , natahovat v pripade stresu kohut palcom mi tiez neprislo optimalne, i kde mozno mam len malu ruku na poriadny kanon :)

system SfA od Glocka beriem ako kompromis medzi DAO a SA/DA a na Mloku co nosim urcite necham povodnu 2,5kg stojinu a nebudem sa babrat s poistkami ako som videl u niektorych pistoleros :)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

roman napísal:natahovat v pripade stresu kohut palcom mi tiez neprislo optimalne, i kde mozno mam len malu ruku na poriadny kanon :)
U Tokarevu je to jedina moznost, ale ono to ide, aj ked s namahou :). Coltovsky system cocked&locked, nepovazujem za nejako zly, da sa to tak nosit, aj ked to natiahnute kladivo by mi asi na istote nepridavalo :)
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Ja sa tiež prikláňam k SA lebo ak chce niekto nosiť zbraň v stave umožňujúcom čo najrýchlejšie použitie, tak tá zbraň by mala byť v stave /tasiť a strieľať/ a to je najbezpečnejšie asi len u SA .
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

C08R4 napísal:
roman napísal:natahovat v pripade stresu kohut palcom mi tiez neprislo optimalne, i kde mozno mam len malu ruku na poriadny kanon :)
U Tokarevu je to jedina moznost, ale ono to ide, aj ked s namahou :). Coltovsky system cocked&locked, nepovazujem za nejako zly, da sa to tak nosit, aj ked to natiahnute kladivo by mi asi na istote nepridavalo :)
no co si budeme hovorit, na jednom svetadieli nosili vyhradne SA viac ako storocie :lol:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 19:09, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

tango napísal:.... na nohe aortu...
:lol: :lol: :lol:

s ostatnym suhlas
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Tak co sa tyka indikataorov naboja v komore uplne suhlasim s tangom. A okrem toho, bezny indikator je vec tak nevyrazna, ze sa nan neda spolahnut, nech uz je v akejkolvek polohe, kor u veci ako je zbran / vystrel.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Podla mna vzdy s nabojom v komore.
Pri systeme SA/DA ako ma napr. K100 tak naboj v komore a kladivo nenatiahnute-DA rezim a uz ziadna ina manualna poistka.
Pri systeme ako ma Glock tak naboj v komore a samozrejme ciastocne prednatiahnuty udernik :-)
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Pri dnesnej urovni techniky je uplne zbytocne nenosit naboj v komore.
Ja som to tiez tak robil, ale potom som s tym prestal. Teraz nosim naboj v komore a zaistena zbran. Natrenovane mam vytahovat zbran odistit poistku a strielat cez DA prvy vystrel. V strese je DA celkom vyhoda, lebo clovek so stupajucou hladinou adrenalinu straca cit v prstoch.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

BKSL - keď si už vymenoval niektoré zbrane .... :lol:
CZ 100.....svými funkčními a bezpečnostními charakteristikami opravňuje k zařazení do kategorie typu "Nabij a zapomeň".
Aj sa dá , no nie ..?
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa robogti »

Bez
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 03 Apr 2012, 23:07, upravené celkom 1 krát.
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa robogti »

Zvyk
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

AKI napísal:Pri dnesnej urovni techniky je uplne zbytocne nenosit naboj v komore.
Ja som to tiez tak robil, ale potom som s tym prestal. Teraz nosim naboj v komore a zaistena zbran. Natrenovane mam vytahovat zbran odistit poistku a strielat cez DA prvy vystrel. V strese je DA celkom vyhoda, lebo clovek so stupajucou hladinou adrenalinu straca cit v prstoch.
Ano, ale treba mat nadrilovany prvy vystrel z DA rezimu, kdezto z G sa mi striela furt rovnako ako som natrenovany :P
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Zas nerobte z prvého výstrelu v režime DA strašiaka. Ak máte kultivovanú spúšť a nie nejaké drhnúce šialenstvo s velikánským odporom, tak je to úplne v pohode. Nie som zrovna expert, ale prvý mi problém nerobí, zato druhý (už v SA) občas uletí.
:lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"