Kupa prvej zbrane zn. GP - rada

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

daredevil napísal:Robil som ZP pred cca 1a1/2 rokom ako začínajúci a neznalý som hltal témy ako 14 ročný winwtua :D
Máš pekne skreslenú predstavu o dnešných tínedžeroch, ale najbližšie ako sa dostanú k problematike Mayoviek bude, keď sa nejaká "herečka" prezlečie za Ribannu na edukatívnom serveri redtube :)

Ale iné som chcel, aká je to tá ďalšia zbraň čo máš na súťaže? Veď toto neni živý televízny prenos, že nesmieš povedať žiadny názov firmy, že to bude skrytá reklama :)
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Je to CZ 75 TS :wink:
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

konečne som sa dostal poriadne k netu...
v prvom rade by som chcel poďakovať mesimu za cenné rady, ochotu a neskonalú trpezlivosť ;)
Na strelnici som poskúšal G19 a K100 a rozhodol som sa ako 1. zbraň kúpiť K100 alebo P1...
Budúci týždeň mám dohodnuté stretnutie v GP, tak sa potom určite ozvem ako to dopadlo...

----
28.09.2014
teda v piatok som kúpil GP K100 na ráme MK12/1, pýtal som sa aj na rám MK7 ale, že už nemajú, aj keď o 1 hod. po mne mali ;), nevadí ....
dnes som vystrelil 200 nábojov S&B, bez jediného problému, neskutočne sedí v ruke, zatiaľ spokojnosť...
mihi
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa mihi »

ahojte, preštudoval som hádam celé fórum a po zvážení som sa rozhodol pre K100 MK12
od dnes je doma!! :) zajtra registrácia a pozajtra sa ide zabehnúť :) joj teším sa ako malý chlapec :D
ďakujem všetkým ktorý mi pomohli svojimi príspevkami pri rozhodovaní sa :)
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Ja som ju bol kúpiť v TN včera. Od policajtov do obchodu a potom hneď zaevidovať. Len ma mrzí že ju budem môcť prevetrať až cez víkend :?
Používateľov profilový obrázok
pitlo
prispievateľ
Príspevky: 311
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa pitlo »

Moja prva zbran od GP bola P40L 10 auto. :)
inspiring_albattani

Príspevok od používateľa inspiring_albattani »

Zdravím, ako čerstvý držiteľ ZP sk.A uvažujem nad prvou zbraňou(nosenie a sem tam strelnica) a zatiaľ najvážnejší kandidát sa javí GP P1. Súčasne chcem aj niečo v kalibri .22 na lacnejšie strieľanie, chcel by som ale vedieť názory strelcov na P1. Do úvahy spadala aj P11, tá by bola na moje plutvy(čítaj ruky :D ) asi malá.
Zbraň plánujem kúpiť priamo v Ľupči.
Treba dať pri kúpe na niečo bacha, alebo keď sa jedná o novú zbraň, všetko by malo byť ok?
Vopred ďakujem za rady!
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Keď si rozhodnutý, tak treba kúpiť a strieľať, strieľať, strieľať... 8)
Keby sa niečo vyskytlo, tak reklamovať - a servis nech rieši problémy. :oops:
(dosiaľ vyriešili všetko, čo sa mi vyskytlo) :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Ak mas velke ruky tak P1 bude lepsia.
Kazdopadne si do Lupce zavolaj a dohodni si nech ti pripravia na ohmatanie P1 aj P11 a P1S Posledne dve maju rovnake telo Mk12 a rovnaky uchop bez vymenych chrbtov.
Tu je video k .22 https://www.youtube.com/watch?v=XOE5vyVWjsI
Este taka drobnost. Ak chces nosit, tak musis hlavne strielat a nie len obcas :)
Používateľov profilový obrázok
Dudko
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Dudko »

Tiež mám čerstvý ZP sk."A" a tak isto som riešil svoju prvú zbraň. Po prvotných skúsenostiach na strelniciach som sa nakoniec rozhodol ísť do značky "Grand Power". Veď by to bol aj hriech nevyužiť takú možnosť mať fabriku rovno pod nosom a navyše ich ústretovosť voči zákazníkom je povestná. Navyše za rovnakú, alebo aj nižšiu cenu už môže mať človek jemne "vytunenú" zbraň.
Predtým som strieľal na strelnici vo Zvolene z ich K100 a super sa mi to držalo (mám 196cm a veľkú tlapu) a veľmi kultivovane to strieľalo. Na nosenie je tá full-size K100 predsa len trošku väčšia a na druhej strane ten kompakt P11 mi je zasa malý, malíček mám na tom úplne v ľufte aj s väčšou pätkou. Tak som zobral semi-kompakt P1 kde je hlaveň a záver o 1,5cm kratší ako na K100, ale rukoväť je rovnaká. Zobral som si verziu P1 ULTRA, kde je na konci vyfrézovaný a o 40g odľahčený záver, je tam svetlovodná muška, stranovo nastaviteľné mieridlá a na ľavej strane väčší vypúšťač zásobníka.
Keď som tam prišiel tak mi pekne na pult vyložili 3 kufríky a mohol som si ošahať, ktorá P1 ULTRA mi bude viacej vyhovovať. Keďže sa do toho moc ešte nevyznám, tak som si zobral tú, ktorá mala na priloženom nástrelnom terči najlepší výsledok. Dohodli sme sa na cene, pribalili mi k tomu ešte nejaké náboje (9g/140gr.) a išiel som odtiaľ vysmiaty ako lečo rovno ju zaregistrovať do BB na PZ.

Zatiaľ som z toho vystrelil len 70 rán na strelnici. Drží sa to rovnako dobre ako K100, spätný ráz veľmi príjemný, presnosť na 15m vynikajúca. Na nosenie je to ešte celkom v norme, dal som si na to urobiť vo Falco kydexové púzdro, takže to tak neodstáva ako nylónová Dasta a pod voľným XXL oblečením sa to dá celkom nosiť. Takže zatiaľ maximálna spokojnosť :-)
Naposledy upravil/-a Dudko v 25 Máj 2016, 16:50, upravené celkom 2 krát.
vitamin
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa vitamin »

Pochybujem že sa niekto kvôli tomu presťahuje ale keď už býva blízko tak je to určite výhoda. Hlavne ak má fabrika dobrý prístup k zákazníkovi.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

ked si kupujes pistol znacky ktora ma "vynikajuci servis" tak je vyhoda ked ju mas pod nosom lebo to vyzera ze na rozdiel od inych vyrobcov ten servis budes vyuzivat... keby fungovala by bolo celkom jedno aky pristup k zakaznikovi ma
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Preco ked sa spomenie v jednom vlakne GP a servis, tak sa najde plno ludi co k tomu maju nic nehovoriace narazky?
O zavadach je tu ina tema.
Vacsinou taka debata konci sposobom:
"Ktoru buchacku si mam kupit? P1 alebo P11?"
"Kup si Glocka!"
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

ci to ono nebude tym ze ludia nechcu na plnu hubu napisat ze gp ma nedopilovanu konstrukciu ktora ma potencial zozrat majitelovi nervy ak si nahodou nesadnu suciastky na 100%. ze gp ma navod ktory je uplne nedotiahnuty a este pridavaju standardny k100 navod k xcaliburu kde je v podstate uplne nanic. ze poniektori uz neuzamknuty zaver pri pokuse o vystrel nepovazuju ani za zavadu, ze samotny vyrobca uplne netusi preco zbran zapichava naboje pod sklzavku, ze sa vyrobca neobtazuje napisat ani zakladny popis pruzin dodanych ku zbrani - to aby ich dajme tomu farebne rozlisil je uplne scifi atd.

zbran na obranu by som asi u gp nehladal lebo tam Jarove vyjadrenie ze s K100 su problemy lebo ma male vole na co sa pri SIGu nikto nestazuje neobstoji - clovek ozelie milimetriky v terci aj s malymi volami v prospech 100%nej funkcnosti. pri glockoch sa mi jezi srst ale pri vybere k100/glock by som vzal gastonovu pet flasku...
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

... a zase dookola to isté ... :arrow: :arrow: :arrow:
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"