Kupa prvej zbrane zn. GP - rada

Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Mal som na vyber K100/Target/X-Trim. Z kazdej mi bolo po slusnej dohode umoznene vystrelit 4 rany, municiu dodali a terc tiez. Zhruba sa potvrdilo na kazdej to, co sa dalo vycitat aj z 3 ran z nastrelneho terca. Vybral som na zaklade tercov a vyhovujuceho setupu mieridiel. (9mm X-Trim oproti .22LR X-Trim nema vyskovo nastavitelny cielnik). :| Vsetky tri testoval ten isty pracovnik GP podla podpisu. Ja osobne neriesim ci z pistole padli iba 3 vystrely v ramci vystupnej kontroly, alebo vyrobca v ramci finalneho ladenia strelil viac, ci nejaky zakaznik z nej nahodou pustil 4 vcely predo mnou. Ak by to danej pistolke malo nejako ublizit, asi nestoji ani za to. :) Pre mna hlavne nech spolahlivo funguje a je presna. Verim vsak ze GP vyhovie aj specifickym poziadavkam a v pripade potreby polozi na pult kufrik s "nikym nepouzitou" zbranou. Lenze potom ziadat zlavu z MOC tam asi nebude na mieste, co je prijemna opcia v Lupci. Tu zlavu som vyuzil a rovno na mieste preinvestoval do 400 ks fabrickeho streliva za VOC. :mrgreen: Do mesiaca spotreboval, vlastnosti sa malinko zlepsili (alebo ja) po tomto uvodnom zabehu. Spatne ani neuvazujem ci mala pistol v den D nakupu vypalenych 3+4 ci 70 ran. Ja osobne by som sa nebranil kupe novej zbrane po malom "fabrickom" zabehu. Bavime sa tu vsak o seriovo vyrabanom tovare. Ziadny indi dovoz/vyroba nejakej exotiky na zakazku. Tam by sa 101% "novota" samozrejme mala ocakavat. Toto je moj pohlad na vec, respektujem vsak ine nazory a nechcel som ani nikoho urazit ci poskodit dobre meno. Urcite su zakaznici co si potrpia z nejakeho dovodu na nesusenie a nestrielanie so zbranou, ktoru hodlaju kupit. Ked chcem mat tuto istotu, Hermes. Ked mi cudzie susenie nevadi, DAES. Tretia moznost Lupca s life testom.
inspiring_albattani

Príspevok od používateľa inspiring_albattani »

Tiež by som si rád strelil so svojej ,,budúcej´´ zbrane, nie len z rovnakého predvádzacieho modelu. Samozrejme až po tom čo výber zúžim na 1ks :D
Inak oplatí sa v Ľupči hneď vziať aj nejaké strelivo, popr. aké?
Alebo ideálne, kto ho tam nakupoval a za aké ceny? :)
Zajtra idem po nákupko.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ak chces na nosenie iste nekupuj sypane treningove strelivo. Ostatne podla vlastneho uvazenia.
inspiring_albattani

Príspevok od používateľa inspiring_albattani »

Samozrejme, radšej by som ju zabehol s niečím lepším. A na nosenie samozrejme niečo kvalitné.
Ide mi iba o to či sa oplatí kúpiť u nich, popr. čo odporúčate pre GP...
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

V Lupci maju v ponuke ZVS nasackovane po 100 ks alebo S&B v krabici po 250ks.
Prílohy
image.jpeg
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Maju to aj u nas v Barlove. Asi pred mesiacom som to kupoval.
Ale uz odbiehame od temy.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Ak sa bavime o prvej zbrani v zivote, nemusi to byt nutne 9x19, bez ohladu na znacku. Ja som prvy rok tohto tohto firearm :) vztahu utuzoval v kalibri .22LR. GP K22 alebo K22 X-Trim je vhodne riesenie.
Prílohy
image.jpeg
inspiring_albattani

Príspevok od používateľa inspiring_albattani »

Slavmiro: aká je cena tých lugrov v GP? Keď tak do SZ, diki :)
inspiring_albattani

Príspevok od používateľa inspiring_albattani »

Včera som sa konečne dostal na strelnicu vyskúšať novú P1. Strelivo Limit 8g, vzdialenosť 10m.

Na fotke moje vôbec prvé rany v živote z ostrej zbrane, viem že na 10m asi nič moc, ale so zbraňou som zatiaľ spokojný a dúfam že sa zlepším :)
Prílohy
DSC00078_PerfectPhoto.cz_2016-07-15 11-39-21.jpg
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ak si mieril na celo tak fantasticky vysledok.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Tiež by som povedal, že velmi slušný nástrel. Je niektorá rana z toho v DA režime?
inspiring_albattani

Príspevok od používateľa inspiring_albattani »

Mesi: ďakujem za pochvalu a áno, mieril som na čelo.

Zbraň je teda od výroby veľmi dobre nastrelená.
inspiring_albattani

Príspevok od používateľa inspiring_albattani »

Hornet: tento nástrel je v SA režime. Nabudúce skúsim 25m, na prvý krát som si netrúfal :)

Inak vystrieľal som 75 rán a asi 2-3 krát sa mi stalo že spúšť medzi výstrelmi ostala v DA režime..teraz neviem či je to normálne..
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

To akože ti po výstrele zostalo kladivo nenatiahnuté?
To nie je normálne.
inspiring_albattani

Príspevok od používateľa inspiring_albattani »

yarco: presne tak, stalo sa mi to s nábojmi GP. Skúsim ešte nabudúce vyskúšať či to urobí znovu a hlavne vystrieľam viac ako 75 kusov.
Inak zádržka žiadna, iba jeden náboj od GP zlyhal(neskôr som ho skúsil znovu a vystrelil mi na tak na 5-ty krát. S Limitmi sa mi strieľalo pocitovo rovnako aj keď GP boli subsonic.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"