Kupa prvej zbrane zn. GP - rada

matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Mesi napísal:Z principu ked je nieco lepsie, tak preco by som mal nazaciatok pouzivat nieco horsie? Co by to bolo za logiku?
lebo prechod z narocnejsieho na jednoduchsie zvladne vacsina ludi, zatial co naopak iba mensina.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Podla mna nema vyznam uvazovat takymto sposobom, kazda zbran je ina. Treba brat to s cim sa cloveku striela dobre a zbytocne nespekulovat.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Mesi:
Nehovoril by som v tomto prípade o lepšom/horšom, skôr o ľahšie/ťažšie zvládnuteľnom.

Každý máme iný prístup a pohľad na vec, ja napr. začiatočníkom rozhodne neodporúčam ladené odľahčené spúšte a podobné veci. Človek tak môže veľmi ľahko podľahnúť mylnej predstave, ako dobre sa už naučil strieľať.

Komu nerobí problém strieľať a triafať v DA režime z revolvera alebo klasického služobáku, nemá problém trafiť obrazne povedané s čímkoľvek vrátane ladeného športového špeciálu či vymazlenej 1911-ky.
Opačne to často neplatí, príkladov stretávame na strelniciach neúrekom.

Súhlasím, že subkompakt na začiatok nie je ideálnym riešením, i keď aj takých úchylákov poznám :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Suhlasim, ze tazko na cvicisku, lahko na bojisku, ale ked od vyroby mozes mat lepsiu spust za lacny peniaz (tusim 40€ rozdiel oproti standardu), tak preco to nezobrat a brat spust, ktora bude mat tazsi-menej hladsi chod?

Tiez by som si asi ako prvu zbran nekupil TT-33, CZ52 preto, ze potom uz budem strielat ozaj lepsie skoro zo vsetkeho ineho len preto, ze maju tu z tuhsich spusti. Asi by ma presla aj radost zo strelby.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

1
regnak napísal:Zdravím všetkých,
nechcem zakladať nové vlákno tak to napíšem sem...
Uvažujem nad kúpou pištole na 70% som rozhodnutý pre GP a tých 30% je pre glock...
Pri GP uvažujem nad P1 a pri glocku nad G17...
Zbraň chcem nosiť v príručnej taške, teda nie za opaskom a hlavne ju využívať na strelnici... bude to moja 1. zbraň, teda nevylučujem, že budú aj ďalšie...
Som však otvorený každému postrehu od skúsenejších strelcov...
Ahoj,
vratim sa opat do diskusie.
snad by si nam mohol ozrejmit tych 70 per. pre GP? Je to ergonomia, vonkajsie kladivo, tazka hlaven, patriotizmus atd?
Myslim, ze hlavne sposob pouzitia a neskorsieho mozneho vyuzitia urcuje aj aka by mohla byt 1. zbran.
Tak ako Jarco aj moj osobny nazor je, ze G19 nic nepokazis. Ta strata "centimetru" oproti G17 sa neprejavi v presnosti ale vyrazne pozitivne sa prejavi v pripadnom neskorsom noseni za opaskom(na ktore Ta aj tak neskor presvedcime :) ).
GP Dynamic je pekne a dobre(ak funguje) sportove nacinie pre vyssi level, kde uz sa roznymi ficurami nahanaju sekundicky hlavne na IPSC.
Ako podotkol Matus je dobre trenovat so standardnym zelezom a hlavne poctivo pilovat techniku a snazit sa o univerzalnost, ktora sa moze ani nevies kedy hodit( v mojom okoli je vela strelcov, ktori vedia dobre strielat ale dost malo multitalentov, ktori vedia vykon aky robia so svojou vlastnou zbranou zopakovat s takmer hocijakou inou napr. aj so G26 ci sluzobakom CZ 82 ).
Ak by som mal byt uprimny, zvolil by som G a to pre hlavnu vyhodu(nie jedinu): vybalis z krabice a valis. Ziaden servis, ziadne reklamacie. Cista radost zo spolahlivosti a ta je primarna: je to zbran, nie sportove nacinenie.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

v prvom rade ďakujem za postrehy... nechcel som aby sa strhol súboj GP vs. G, v zmysle podceňovania sa navzájom... :roll:
Prečo práve 70% pre GP? z tých 70% je 40% v ako si napísal "patriotizmus", držím sa takej zásady, že pokiaľ je ponuka určitého produktu od zahraničného výrobcu a v porovnateľnej kvalite od slovenského kúpim slovenské...
Ďalšou vecou je to, že toho veľa nastrieľané nemám (skoro nič, ak nerátam vzduchovku alebo malorážku 8) ), strieľal som z CZ 83, CZ 50, TT 33, G 19 gen3, GP P1, W P99... Z toho najlepšie sa mi držala P1, teda aj ergonómia je plus... tu tiež, pripúšťam náhodu nakoľko neviem aký chrbát bol na waltherovi...
strieľal som vždy v DA režime a vraj strhávam dole, no napriek všetkému s P1 som mal nástrel najlepší... aby to tu nevyznelo, že som pištoľník :wink: , bolo to pred skúškou si po 15-20 rán z každej a nie súčasne...
A prečo ako druhá voľba glock? lebo 80% ľudí čo som sa opýtal na názor čo si kúpiť mi odpovedalo "kúp glock, zožerie všetko, neseká, nenáročný na údržbu - nemusíš sa o neho starať viac ako o frajerku..."
A čo sa týka súťaží to nepredpokladám (aj keď mini popre a gongy z hardoxu mám už vypálené :lol: ), len tak rekreačne pre radosť, vyventilovať, vyčistiť hlavu a súťažne len v rámci partie na strelnici, v prvom rade naučiť sa strieľať...

to mesi, PM som prelúskal a ak sa bude dať budem veľmi rád...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Suboj sa nemoze strhnut, to proste su dve neporovnavatelne pistole. 8)
K narodnej hrdosti tolko, ze prve Gloky Assembled in Slovakia uz opustili skladaci stolik.
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

abakan: :D
regnak: neboj sa, aj na súťaže budeš chodiť. Tiež som to nikdy nemal v pláne a nakoniec som tento rok nevynechal ani jedno kolo oravskej ligy... Jedna taká súťaž Ti dá viac, ako štyri návštevy strelnice. 8)
Ale k téme. Vieš Regnak, minulý rok som uvažoval presne ako Ty! Hľadal som zbraň na obranu, dennodenné nosenie, sem-tam na strelnicu. Rozhodovanie bolo medzi K100 a G17. K100 mi lepšie sedela, ale z G som aj tak nastrieľal lepšie. A aj keď som chcel byť akokoľvek patriotom a kúpiť K100 už len z úcty k Jarovej práci, jeho dielu, prínosu pre Slovensko a prístupu k zákazníkom, nakoniec som dal na rady starších a skúsenejších. Niekto mi povedal: Keď chceš zbraň, kúp si Glock-a. A bolo rozhodnuté. Vôbec neľutujem.
Tak Ti prajem príjemné rozhodovanie a dúfam, že sme Ťa moc nedoplietli. :lol:
eager_greider

Príspevok od používateľa eager_greider »

A aby si mal ešte "ľahšie" rozhodovanie, odo mňa znie rada - kúp si kľudne K100. Rozhodoval som sa presne ako ty (ešte bol vo výbere HK) a nakoniec som si povedal, že s čím sa mi strieľa lepšie, to kúpim - a bola to práve K100. Reči typu "je dobrá, ak funguje" atď si nemusíš veľmi všímať, ja som zatiaľ nemal JEDINÚ závadu (ani len škripnutie nábojnice v okienku, nič), ide ako hodinky. A to som už do nej napchal všelijaké strelivo.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Podla seba si vyhodnotil spolahlivost vsetkych Gepeciek? To nie je velmi objektivne posudzovanie. Nepotrebujem si honit cicinu ale skus ohdadom napisat kolko bolo z Tvojej vystrelene. Nadovazok ja netvrdim, ze nie su anomalie v podobe fungujucich:)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

[OT]Chlapci, hadate sa ako deti na pieskovisku, kto dalej docura. Ked su GP take chybove ako tu tvrdia odporcovia (nazvime ich Glockaci :P), ako je mozne, ze GP ich veselo predava a business im ide?

To treba dookola opakovat, ze kazda firma niekedy zacinala a kazda mala zo zaciatku problemy? Ci sa budeme drzat zubami drzat toho, ze ine znacky nikdy ziadne problemy nemali?

Fakt ma dookola uz nebavi citat uplne tie iste vety agitatorov.

abakan: z mojej bolo zatial (1 rok) vystrielanych 6800 + zopar nabojov, ktore neboli moje. A tiez by som bol rad, keby bola vyhodnotena celkova chybovost GPciek, Glockov, CZ, HS, HK... ale bohuzial nic take nie je.

Staci si ale precitat vysledky testov ktore znacky absolvovali, pokial som cital spravne, tak GP ich uspesne zvlada.
[/OT] :P
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Ak si silnejsi chlap, a zbran chces pouzivat na obranu (vysoko stresova situacia), tak prestuduj poriadne aj konstrukciu zbrani v potencialnom vybere. Vela pistoli s plastovym ramom ma jednu dost vaznu konstrukcnu chybu. Jemna mechanika spuste a bicieho kohuta ma pomerne male tolerancie pre spravnu funkcnost. To je ok, ak su pouzite kvalitne materialy pre trecie plochy. Avsak, pokial cap spuste a bici mechanizmus nie su zapustene v jednotnom pevnom materialy (povedzme v kove), tak v stresovej situacii s rozhodenou jemnou motorikou, roztrasenymi rukami a hrubou silou potlacis spust do strany velkou ilou v snahe rychlo vystrelit a tym trochu ohnes plastove telo, a pust moze zlyhat v DA - situacia s nabojom v komore na SA/DA spusti. Pri suseni sa mi to niekolko krat stalo, ale mal som vadnu spust. Kazdopadne, silnejsi chlap plastovu velkokapacitnu pistol s dlhou sachtou pre zasobnik ohne ukazovakom dostatocne na to, aby spust zlyhala vo vypusteni kladivka v DA.
eager_greider

Príspevok od používateľa eager_greider »

Abakan: nie, nevyhodnotil som to podľa seba, ale AJ podľa seba - okrem prevádzkara "mojej" strelnice, ktorý má sám Glocka, ale na požičanie viaceré K100 (nedá na ne dopustiť), aj množstva známych, ktorí s K100vkou nemajú taktiež absolútne žiadne problémy. Ja sa tu nemienim hádať, za svojím názorom si stojím, nesúhlasíš s ním, OK. Zbraň som si vyberal veľmi dlho, nebolo to tak, že som ešte s mokrým preukazom utekal do Bystrice. So svojou K100 som absolútne spokojný, nikdy ma nesklamala, ale to neznamená, že tu budem vyvolávať nezmyselné flejmy GP vs. Glock a zosmiešňovať Glock, ktorý je samozrejme tiež výborná zbraň, akurát mne sedí viac GP. A čo sa týka počtu striel, nemám tušenie, po 2000 som to prestal rátať, lebo mi je to jedno, nemienim ju predávať.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

precistene
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Robil som ZP pred cca 1a1/2 rokom ako začínajúci a neznalý som hltal témy ako 14 ročný winwtua :D . Musím priznať, že pri výbere mojej prvej zbrane som bol z 90% ovplyvnený týmto čítaním, pretože reálne som v ruke pred tým žiadnu zbraň v ruke nemal (nepočítam SA 58 na vojne ). Ovplyvnený a silne patriotický som si kúpil K 100.
A teraz k zbrani, pri prvých cca 100ks vystrelených nábojov mi asi 4x nedovrel záver, čo sa pripisovalo ečte nezabehnutej zbrani. Následne som z ne vystrielal cca 2500ks fabrických alebo fabricky prebíjaných nábojov, rôznych výrobcov bez funkčnej závady. Potom boli aj dalšie závady ale tie boli so strelivom, ktoré som začal prebíjať sám a to boli moje chyby, slabá návažka, zle nalisovaná zápalka, nie zbraňou. MEA CULPA.
Jediná objektívna závada bola zlomený lúčik, čo bola asi vada materiálu a ako mi bolo povedané tie dodáva subdodávateľ, a ako je u GP dobrým zvykom, oprava rýchla bez rečí, či to bola moja vina či nie. Servis je myslím si u GP vyššia pridaná hodnota.
Mám už aj zbraň inej značky, na súťaže, ale K-100 sa nevzdám, podla môjho skromného názoru je to naozaj veľmi kvaltný slovenský výrobok, akeby bolo takých viac možno aj Slovensko by bolo niekde inde, ale toto už sem nepatrí, (sorry, môžete to korigovať :) .
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"