Kupa prvej zbrane zn. GP - rada

Používateľov profilový obrázok
Olllap
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 6 months

Kupa prvej zbrane zn. GP - rada

Príspevok od používateľa Olllap »

Zdravim Vas

Rad by som Vas poprosil o radu pri vybere zbrane.

ZP sk. A vlastnim uz niekolko rokov, kedze finacne mi to moc nevychadzalo, na svoju prvu pistol som si musel chvilu pockat. V kratkosti uvediem kriteria , aj ked znacne obmedzene. Ako svoju vlastnu podmienku kupy som si stanovil zbran vyrobenu na Slovensku(som tak trochu patriot). Kedze podla mojich doterajsich zisteni je na Slovensku len jeden vyrobca (seriovych zbrani), padlo rozhodnutie na firmu Grand Power. Otazka vsak znie ktoru si vybrat?

Pouzitie zbrane- sporadicke nosenie , prevazne strelba na strelnici.

Status strelca- zaciatocnik (do 100 vystrelov).

Stav zbrane- novy kus , nemam dobre skusenosti s pouzitymi vyrobkami
akehokolvek druhu.

Cena- cca 500 €, spada do nej myslim 7 modelov

Moj pociatocny vyber - K100 (tri variacie) , K100 MK6 , P1 , mozno aj P380 alebo K22 (ale posledne dve sa mi moc nezdaju)

Kedze peniazkov zas nie je tak vela , rad by som sa vyhol starsim zbraniam, pripadne vymene slabsieho modelu za novsi , atd. Obycajne su s tym takmer vzdy problemy a nie je to moc rentabilne . Viac menej by to mal byt uz dozivotny spolocnik (aj ked nikdy nehovor nikdy).

Kedze mate mnoho skusenosti , co sa tyka nosenia , strelby , funkcnosti atd. , na stranke som uz stravil peknych par hodin :-) , myslim ze mi poradite vybrat tu spravnu.

Vdaka

PS: nie je to reklama na GP , skutocne existujem a potrebujem poradit :-)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:53, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Olllap,keby som podla tvojich kriterii vyberal pre seba,kupil by som P1
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Ja ta nechcem odhovarat ani ta presviedcat ale podmienka "vyrobene v SR" je pri kupe zbrane podla mna trochu nestastna :roll:
Zbran by si mal vyskusat tak ako pisal bum. Zobrat ju do ruky vystrelit z nej pripadne skusit viac druhov. Mozno zistis ze zbran XY ti lepsie vrastla do ruky :)
Ak ti raz zbran do ruky nesadne ziadny pocit patriotizmu to nenahradi. Nemyslim len uchop ten ma kacena naozaj vyborny 8)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

ver noacoakovi jeho sen je k-100 :lol:
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Olllap...
Viem ze nemas dobre skusenosti s jazdenkami ale tot BALISTIK ma na predaj jednu silver verziu po zabehu s doladenou spustou. Ak by si chcel vediet viac napis mu PMku :wink:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Pozor to je pan iK-100 :lol: ta nevie co je zavada,bere co jej dam.Nejeden special som snou porazil :twisted:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Olllap napísal: ... stanovil zbran vyrobenu na Slovensku(som tak trochu patriot). Kedze podla mojich doterajsich zisteni je na Slovensku len jeden vyrobca (seriovych zbrani), padlo rozhodnutie na firmu Grand Power.
Ako keby som o sebe cital pred rok a pol :-)
Ach tie vasne a emocie - ziadny rozum, potom sa kazdy cuduje ako niekto moze mat taku spatnu zenu :-)
Používateľov profilový obrázok
Olllap
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Olllap »

Ajajaj , dnes som mal v plane vyskusat par pistoli v polovnictve v Cadci a predajna prestahovana do Ziliny takze budem skusat v stredu. Dam na Vasu radu a skusim chytit do ruky viac kusov. Osobne som som prvy krat strielal z 82 pocas vojny (utvar vojsk hranicnej policie) a neskor zo sefovho glocka-model nepamatam (uz byvaly sef a nie , nezastrelil sa). Z mojich chabych spomienok viem , ze s 82 som bol zzity hned , mala ,pomerne presna, vosla so do vrecka na nohaviciach . Stravil som s nou cely rok, prva laska , ktora ma pripravila o vencek :lol: , glock ma moc neoslovil, ale mozno bola chyba v sefkovi. Ale s mojim nakupovanim pistole to dopadne ako s kupovanim jazdeneho auta (to bola tortura). Hodiny a hodiny stravene na nete citanim recenzii, skusenosti majitelov , obvolavani servisov , otravovanim kamaratov atd. atd. Nakoniec po par okukoch v bazaroch a jazdach, som si vytlacil zoznam aut ( asi 17 kuskov) od Povazskej Bystrice na Blavu a zatacka na vychod, S cervenymi ocami od nedostatku spanku , s nervami na dranc som s braskom vyrazil a ... kupil to prve v Povazskej.Chvala Bohu , zatial cca 35000 bez poruchy. Tak akosi dufam , ze to dopadne aj teraz. Mozno skusim odskocit do BB , predajnu GP ste tu dost vychvalili. Zatial vdaka. O vysledku poinformujem.

PS: Objavim sa asi castejsie , co citam diskusie, zistil som , ze su tu celkom fajn ludia.
Používateľov profilový obrázok
Olllap
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Olllap »

Stastny majitel K100. :wink:
kj
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa kj »

Zdravim panov skusenych,
Toto je dost stara tema ale mozno niekto odpovie.
Prva info: som tu uplne novy ale precital som dost z tohto fora.
Next: Chcel by som si kupit GP K100 resp. nieco od GP (som patriot) a bol by som vdacny ak by mi niekto z okolia NR kto vlastni GP pomohol s vyberom zbrane a pripadne by mi umoznil vyskusat takuto zbran.
Ak nenajdem nikoho v okoli NR tak prosim aj o moznych "instruktorov" ktori by boli ochotny pomoct zaciatocnikovy aj z inych miest ZS alebo SS kraja. Dost cestujem takze by som sa vedel dostavit.
Vdaka za kazdu pomoc :roll:
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ak budes mat cestu okolo Piestan niektoru sobotu, kludne ta ja alebo Igor (majitel) zasvetime, ukazeme zaklady a opravime zaciatocnicke chyby. Nieje nic horsie, ako zacinajuci strelec, co si do svalovej pameti zafixuje nejake uplne zle navyky. Tazko sa ich potom zbavuje.

Aj ta K100 by sa dala vybavit na pozicanie hadam, co sa tyka kupy. Ja by som na tvojom mieste kupoval uz odladenu K100 od nejakeho IPSC strelca, co presiel na Shadow alebo Excalibur. Predsa len, uz su na nej vychytane vsetky muchy, ma vyladenu spust, casto ma aj o kusok dlhsiu hlaven.
Je to lacnejsia a kvalitnejsia kupa nez nova kacena. 2 su v okoli Piestan na predaj a jednu ma Balistik ukrytu v kopcoch na severe :lol:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ale ta v kopcoch nieje na predaj len na omak,dalej je tu jedna v kupelnom meste co ma Cyro :lol:
jancco
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa jancco »

Pani z okolia PN ,TT rad bi som sa z niekim stretol cez vikend ohadom nejakeho toho praktickeho vicviku co sa zbrani tika- priprava na skušky ZP. najradsej bi som si oshal K100 nakolko som skoro presvedceny ze bude moja prva. poprosim PM
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Tento weekend bez sance, vsetci sme na Bathory cupe.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"