Glock 20, 10mm auto

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

bum: iba že tak, ale iba s použitím soft pointov, tie z 10mm alebo .357 prevalia iba 80cm vodný stĺpec, fmjčka sú ešte prieraznejšie :lol:

Obrázok
inspiring_jones

Príspevok od používateľa inspiring_jones »

lovec napísal:Co 9mmL FMJ,SP a pod. urcite neurobi,vsak.... :roll: :idea:
Najčastejšie nosím 9mm Browning (krátky) 8)
inspiring_elion

Príspevok od používateľa inspiring_elion »

myslim ze 10 auto sa este do zakonej hranice vmesti.....
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

netvor: zákonná hranica výkonu je údaj ktorý si niekto vyšpáral v nose... podstatné je riziko použitia fmj náboja velkého výkonu a možnosť priestrelu páchatela. FMJ Makarov, 9br, 38spl, sú ráže do mesta (alebo menšie), 9L a .40sw pripadá v úvahu s efmj projektilom alebo v prevedení subsonic z krátkeho laufu g26. Tvoj názor na univerzálnosť G20ky je výrazne skreslený...
inspiring_elion

Príspevok od používateľa inspiring_elion »

no a ked si prebijam strelivo sam a pouzijem patricne mnozstvo prachu tak ten vykon si sam regulujem podla pouzitia....neviem preco v tom vsetci vidite taky problem. hmm
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

netvor: 190/2003 §2 vymedzuje pojem "prebíjané strelivo" a jeho určenie, v tom vidím možný problém...
inspiring_elion

Príspevok od používateľa inspiring_elion »

zakon vymedzuje pouzitie zbrane ako take a ked ho pozijes na cloveka tak VZDY je problem tak nejake strelivo ma uz vtedy nerozhadze....
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

aby si sa nedivil
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

netvor84 napísal:no a ked si prebijam strelivo sam a pouzijem patricne mnozstvo prachu tak ten vykon si sam regulujem podla pouzitia....neviem preco v tom vsetci vidite taky problem. hmm
Vykon ale mozes regulovat iba v urcitom rozsahu kvoli korektnemu obtiahnutiu zbrane. Kazdy kaliber ma specificky rozsah energie a tato energia sa pouziva aj na korektne prebitie. Silnejsie navazky nemaju problem s obtiahnutim (skor s nabojovou komorou :-) ) ale slaba navazka ti nemusi korektne obtiahnut, do toho sa pridruzi este trochu slabsi uchop a obtiahnutie zlyha. Strelci IPSC si robia tkzv. "cajickove" naboje so slabym faktorom co na dieru v kuse papiera stacia :-) Potom ked im to zacne blbnut tak zacnu skracovat vratne pruziny zaveru a fukaju zozadu na zaver aby im zatlacil naboj do komory :-)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

netvor84 osobne si ale myslim, ze Glock 20 je na slovenske pomery velmi nevhodny hlavne co sa tyka streliva. To uz Glock 21, 45 ACP sa mi zda schodnejsi. Ale to je len tvoja volba. Kazdopadne 10mmAUTO je velmi silny kaliber, asi len do toho lesa :-)
Ja mam G26 a Ruger LCP a v civile az sa nieco zomelie, tak radsej by som mal pri sebe ten Ruger LCP s 9mm Browning. Kopec ludi to neprizna, ale aj obycajny 9mm Luger je aj na tlsteho chlapa velke "susto". A pre FMJ 10mmAUTO je to len taka medzizastavka :-)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

BKSL napísal:Kopec ludi to neprizna, ale aj obycajny 9mm Luger je aj na tlsteho chlapa velke "susto".
Ale co to melies, sanca ze prestrelis utocnika a este, ze aj niekoho dalsieho nevinneho zranis, je pomerne mala. Uz len z toho dôvodu, ze telo nieje iba nejaka balisticka zelatina, ale ma aj kosti, rebra a pod a tie mozu projektil bud zastavit, alebo mu zmenit drahu. Ak si niekto mysli, ze uz pri takom ogivale FMJ 7,65Br, alebo 9Mak pri blbej konstelacii hviezd nehrozi priestrel, tak sa seredne pletie :lol:. Tieto raze maju nato dostatok energie a o 10mm AUTO ani nehovorim :wink: :lol:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

C08R4 ved si pozri testy co dokaze FMJ 9mm Luger.
To si zo mna robis srandu. Tak poviem pachosovi "Pocuvaj, daj sa horizontalne aby som do teba mohol tak strelit a urobil si mi 1,5 metra masa a kosti v ceste aby v tebe zostal projektil alebo daj sa pri stenu aby som nikoho ineho nepostrelil" :-) Aj pre toto ludia neznasaju zbrane, lebo pri potycke so zbranou to vela krat odnesu aj nevinni ludia co chytia "odpadovu" strelu.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Veľakrát? Ale noo... Tak schválne, v slovenských a českých luhoch a hájoch sa to stáva ako často? OK, riziko tu je, ale zase to nepreháňajme. Viac by som sa v krízovej situácii bál toho, že strhnem, alebo z iného dôvodu netrafím (a ublížim nevinnému) ako toho, že gula preletí skrz útočníka a bude killovať ešte o dva bloky ďalej.
inspiring_jones

Príspevok od používateľa inspiring_jones »

BKSL napísal: Silnejsie navazky nemaju problem s obtiahnutim (skor s nabojovou komorou :-) ) ale slaba navazka ti nemusi korektne obtiahnut, do toho sa pridruzi este trochu slabsi uchop a obtiahnutie zlyha.
Niečo podobneo vidím na prebíjaných Aresoch - s ťažkou ca.145-147 grainovou strelou sa sice o ždibec pohodlnejšie strieľa, ale oproti 125-grainovej som mal vyššie percento závad. Pričom aj slabší úchop iste zohral úlohu.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Jack napísal: ... a bude killovať ešte o dva bloky ďalej.
Jack ked jeden mantinel bude do teba vyskakovat a za nim meter stat druhy, tak ked to ten druhy "capne" do brucha tak mas ublizenie nazdravi ako vysite aj keby to bol "gangmember". Pri nom uz NO neuhras aj keby si chcel.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"