Colt M4 OPS Carbine 22LR

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Colt M4 OPS Carbine 22LR

Príspevok od používateľa Rasto »

V Sielnici som videl na vlastne bulvy tohoto krasavca, tak som zahajil po nom patranie.
Nemate niekto kontakt na predajcu v SR (zapadne SR), alebo v pohranicnej okolitej krajine, kde ho maju a nie ma natahovali s dodacimi lehotami a plavajucimi cenami?

http://www.carl-walther.de/index.php?co ... oduct=1249
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

ja ti neviem, ale oplatí sa za dalšiu hračkarsku napodobeninu dať toľko penez ? doložíš nejaké koruny a maš dospelú aspoň inperial defence !
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

No mas pravdu i nemas.
Za kolko sa da zohnat v podobnej konfiguracii Imperial Defense?
A za druhe cena za strelivo je niekde inde.
Daju sa kupit konverzne sety na 22LR, ale ani to nie je to prave orechove, lebo nie je zarucena 100% funkcnost.
PS ma ju v NMnV za 730E
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

no doložiť by si mal ešte asi raz toľko, ale začinať od polovičky by bolo jednoduchšie :) ale áno je to zaujímavá a atraktívna hračka , tomu nemožno uprieť a vyzerá byť spracovaná lepšie ako GSG.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Presne ako pises a to za tie peniaze dostanes len zakladnu verziu (ostru), ktoru by si chcel skor ci neskor doladit a doplnit kvalitnym prislusenstvom a uz hovorime o 3x vyssej sume :-)
Malorazka sa uspokoji s hocijakym lepsim airsoftovym prislusentvom.
Asi ostanem pri mojej 58me a tuto hracku si kupim len pre radost :-)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Len pre zaujimavost o par dni ju budem mat v podpise :-)
Milata nevedel pocitat a ked som mu povedal, ze si ju radsej kupim v Prahe za 620E tak sa ma spytal ze za kolko ju predava on a po odpovedi 730E povedal ze to je chyba a stoji 660E.
Mal jednu na predajni totalne zasranu (ze vraj 400 ran), tak som mu chcel dat za nu 650E a ani pocut to sa vazne neda na strielanej, vystavnej zbrani, ktora stoji 20 000Sk spustit 10E :?: :?: :?:
No nic objednal mi novu, tak potom v pripade otazok ma mozte kontaktovat.
inspiring_perlman

Príspevok od používateľa inspiring_perlman »

Ja by som mal tiez zaujem, pokukujem aj po sig saueri 522 lr, ale ta este u nas nie je v predaji.Daj vediet ked ti pride.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Takze pani a dama :-)
Dnes mi konecne prisla dlho ocakavana pusticka (1. som ju videl v Sielnici v So a musel som si ju zadovazit) :-)
Vela som si toho o nej precital na nete a najvacsie negativum je jednoznacne spust, ktora nie je nastavitelna a vyrobca uvadza 3-4.5kg.
Moju som este nemeral, pretoze by mala casom zmaknut i ked som cital pravy opak a uzivatel citil akokeby tam mal nasypany piesok a aj odpor sa zvacsil.
Dalsia nevyhoda je dodavana pazba. I na najlacnejsich AS zbraniach mi tak "nehegla" a vyhotovenim je na tom ako odliatok nic moc.
Nasledovna dilema sa toci okolo dlzke zasobnikov a tym padom celkovej svetlej vyske zbrane, pricom neumoznuje strielanie z lahu.
Existuju i 10 ranove zasobniky (objednane) ale keby neboli vsetky jednoradove a dodacia lehota min 20 dni :-(
Ovladacie prvky:
selektor strelby ma strasne dlhy chod pretoze absentuje jednu polohu, ale safety je az na poslednej.
Spustac zaveru nefunkcy atrapa.
Dotlacac zaveru atrapa.
Krytka vyhadzovacieho okienka sa nachadza, ale je stale v otvorenom stave (vyrobca pise ze nie je potrebna, lebo samotny zaver zabranuje vniknutiu necistot)
To len tak v skratke, dufam ze som nikoho neodradil a dostal sa az sem :-)
Celkove vonkajsie vyhotovenie je na dobrej urovni, i ked posobi ako lepsia celokov AS puska (a to i z vnutra).
Ale co je hlavne a to ako striela. Pocas mojho hodinoveho zastrelovania puskohladu so strelivom (CCi Blazer vid obrazok) som mal len jednu zadrzku a to sposobenu nedotlacenim zaveru po prebiti (chyba zaciatocnika :oops: ).
Co sa tyka presnosti, k tej sa vyjadrim az po Nedeli, kedy na nu nahodim dobry puskohlad a nastrelim ju s kvalitnejsim strelivom z opory.
Zatial som sa na 50m dostal na opisanu kruznicu 5cm.
PS milata mal i dlhu verziu skladom, pricom za rovnaku cenu ma nielen dlhsiu hlaven, tym padom i raily, ale i pevnu pazbu (normalna AS pazba) a co je najdolezitejsie sklapatelne mieridla!
V neposlednej rade mala i poistku na packe nabijaca.

Obrázok
inspiring_perlman

Príspevok od používateľa inspiring_perlman »

asi predsa len pockam na siga 522 LR
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Mastodont nie je to az take zle, len to nie je 100% kopia originalu, pretoze bicie ustrojenstvo a komplet vnutornosti su odlisne a preto nesprevedzkovali vsetky ficurky.
Dnes som bol skusit pusku na presnost a poviem vam bola to pekna drina.
Pred kazdou ranou som vybral zasobnik a tak dokola.
Neviem ci to je strelivom ci novotou zasobnika, ale ked som naladoval naboje a zasunul, nepodavalo mi naboj do komory a niekedy som tuto proceduru musel opakovat i 10x!
Ale ked uz bol vo vnutri a strielal som klasicky semi, nebol sebemensi problem, tak este pockam nech sa zabeha a vyskusam i ine strelivo.
Co sa presnosti tyka ,tak pri pouziti kopie ACOGu 4x32 a strelbe na lepku na 50m so strelivom CCI Blazer je moj sustrel nasledovny, pricom som ho este nemal dobre zastreleny.

Obrázok
Obrázok
Obrázok


Najvacsia tragedia zbrane je uz spominana spust. Po 100 ranach som citil, ze prst ma uz dost, ale to bolo koli mierenke. Pri len takom blbnuti mozte dat i 200 :-)

http://www.youtube.com/watch?v=Thr517oBPl8
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...nejaké príspevky zaoberajúce sa spúšťovým a bicím mechanizmom:
http://www.calguns.net/calgunforum/show ... p?t=215160
...rozobrať, vyčistiť, preleštiť, namazať, zložiť... vraj je lepší, prinajmenšom hladší, aj trochu ľahší!
:)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

To uz mam precitane este pred kupou zbrane.
Pomohlo to asi len psychologicky, pricom som cital i o vymene pruzin v spustacom mechanizme a spravil z toho full auto :-)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Človek iba plače, keď číta o servise, ktorý tam za mlákou poskytujú dodávatelia... Drobné diely - pružiny, skrutky - na telefonát zadarmo, reklamácie vybavené do dvoch týždňov výmenou za novú zbraň, identifikované systémové chyby odstraňované gratis iba za poštovné!

To by sa brúsila bicia pružina... tak dva závity preč, odrezať kus z kladiva, nech je ľahšie, natiahnúť vratnú pružinu, nech je tvrdšia... ibaže skús u nás zháňať náhradné, ak to náhodou zvŕŕŕtaš!!! :evil:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dnes som na kompletku rozobral mojho noveho Koltika :-)
Vsetky sroby boli zaistene modrou farbou a akurat na jednom bol strhany zavit, tak som ho nahradil.
Vnutorne prevedenie vcelku kvalitne, pricom to bolo mazane dakou priesvitnou vazelinou, ako airsoftove(AS) zbrane :-)
Pri pohlade na hlaven som mal pocit ze je vazne AS po stranke hmotnosti i prevedenia.
So spustou som radsej nerobil nic, lebo je to novinka a ND budu tazko zohnatelne.
Pockam nez niekto pride s osvedcenou vecou, alebo novym spustacim ustrojenstvom.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Rasťo ! končne normlane objektívne hodnotenie !!! paráda myslím si , že mnoho ludí ti môže byť viac ako vďačných , pretože aj keď si za to dal nemalé prachy si ochotný priznať chyby , čo mnohí neboli pri popisovaní GSG 5 tesne po jeho kúpe.. Moc ďakujem !!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"