Colt M4 OPS Carbine 22LR

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Duros nemam problem si priznat, ze som kupil hovadinu.
Ale nastastie tomu tak nie je!
Mozno si si vsimol, ze nikto nereaguje na moje prispevky, ale i tak prispievam, lebo sa to moze niekomu hodit.
I ked viem si predstavit, ze by mi fungoval spustac zaveru i dotlacac zaveru.
Ale len na take pukanie to je skvela a presna hracka.
Jedine co ma stve a som to spominal je skutockost, ze nepodava 1. naboj do komory a niekedy ma to fakt irituje. Pockam na dalsie zasobniky.
Pri 29 rocnych starych REXoch S&B mi sem tam seklo nabojnicu pri vyhadzovani
, ale tu uz mala po 250 nabojoch a bez cistenia od kupy.
PS: vsetky maju ako keby opaleny zaver od strielania, ale je to klam, pretoze zaver je na oboch stranach kaleny a je to vidiet az po rozobrati!!!
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 15 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

to Rasto: gratulujem k novej hračke :P Po zabehnutí nech maká na 110%. Ale začni radšej sušiť na Čachtice :D :D :D
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa marksman2 »

Rasto napísal: Krytka vyhadzovacieho okienka sa nachadza, ale je stale v otvorenom stave (vyrobca pise ze nie je potrebna, lebo samotny zaver zabranuje vniknutiu necistot)
krytka by sa mala dať zavrieť, viď:

http://www.youtube.com/watch?v=WtmNhHgOQIc pozri time 2:17
http://www.youtube.com/watch?v=MFnonzA0dJs&feature=fvw pozri time 0:44

Inak zaujímavá hračka. Podľa mňa to dobre pasuje ku GSG. Ak by bola lacnejšia tak neviem neviem.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

marksman2 napísal:
Rasto napísal: Krytka vyhadzovacieho okienka sa nachadza, ale je stale v otvorenom stave (vyrobca pise ze nie je potrebna, lebo samotny zaver zabranuje vniknutiu necistot)
krytka by sa mala dať zavrieť, viď:

http://www.youtube.com/watch?v=WtmNhHgOQIc pozri time 2:17
http://www.youtube.com/watch?v=MFnonzA0dJs&feature=fvw pozri time 0:44

Inak zaujímavá hračka. Podľa mňa to dobre pasuje ku GSG. Ak by bola lacnejšia tak neviem neviem.
Ver mi okienko sa neda zavriet, lebo mechanizmus uazvretia je pritomny, ale nema sa o co zavriet.
Ver mi mam ju doma!
Na originale ked natiahnes zaver sa ti otvori a na tejto kopie, ktora s vnutornostami originalu nema nic spolocneho to nema.
Keby stala tato hracka 1/2 ceny, tak by ju mal kazdy :')
Je to "exluzivna" hracka a tomu zodpoveda i cena, ktora urcite zlacnie, ale dovtedy budem mat cez nu prehnanych par 1k vceliciek :-)
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa marksman2 »

Rasto napísal: Ver mi okienko sa neda zavriet, lebo mechanizmus uazvretia je pritomny, ale nema sa o co zavriet.
Ver mi mam ju doma!
Na originale ked natiahnes zaver sa ti otvori a na tejto kopie, ktora s vnutornostami originalu nema nic spolocneho to nema.
... Ja ti verím, nemám dôvod neveriť. Podľa tých linkovaných videí na ktorých by podľa popisu mala byť tvoja hračka to však deklarujú a ukazujú. Možno majú amíci inak formované to kritické miesto na ktorom tebe (a ešte jednému v ČR) chýba ten zádrh pre poistku.

Rasto napísal: Keby stala tato hracka 1/2 ceny, tak by ju mal kazdy :')
Je to "exluzivna" hracka a tomu zodpoveda i cena, ktora urcite zlacnie, ale dovtedy budem mat cez nu prehnanych par 1k vceliciek :-)
... Aj GSG keď začínalo tak išlo za 20 000Sk, potom kleslo na 18 500Sk. Aj táto hračka klesne hneď ako ju začne mať na pulte viacej predajcov. GSG ma vtedy chytilo pre dizajn a lacné včelstvo. Rovnako sa mi teraz páči aj tento Colt. Vzhľadom na fakt, že už jednu takú hračku živým a viem, že je to len na vybláznenie musela by byť cena (aspoň pre mňa) výrazne nižšia byť je ten Colt lepšie spracovaný. Ale uvidíme ako sa bude držať po pár mesiacov používania, tie preverili počiatočnú eufóriu z GSG. Predsa len je tento Colt len Umarex ako P22 a môžu sa objaviť muchy. Držím však palce nech sa tak nestane.

Ak by tam fungovalo zhodenie a doraz záveru dostala by sa táto hračka na druhé miesto v mojom zozname na nákup. :wink:

EDIT:
pustil som si video na prvom linku so zvukom a pri demonštrácii funkčnosti krytky sa v komentári spomína zlé prevedenie a nutnosť silného dotlačenia do okna. Takže aj páni za mlákou majú rovnaký problém. Druhé video má len hudbu a vizerá to tam na 100prc funkčné.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Keby som moc chcel, tak by som okienko sfunkcnil zasahom do zbrane, ale vonkoncom mi to nevadi a preto to neriesim.
Najradsej by som bol keby fungovali ostatne ovladacie prvky, ale co uz.
Je to uplne ako GSG a treba to neustale mazat a najlepsie by bolo asi i naboje samotne, koli zadrzkam.
Alebo je tam druha moznost a tou viac povolit pruzinu, ale zatial som s nou nic nerobil a jedina vec co ma fakt stve, je podanie 1. naboju zo zasobnika do komory, kedy tento proces musim opakovat niekedy i dost vela x.
Este len je v zabehu a urcite sa na nej nieco pokazi, ale to budem len rad, lebo je v zaruke ;-)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dalsi postreh po cca 1500 ranach ma spust 5810g +- chyba merania :cry: :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

http://www.youtube.com/watch?v=eyFJLUPRAvQ&NR=1

Zaujimave video i s pouzitim tlmicu.
Neviem ci to je novsia verzia, ale ma uz spominany funkcny kryt zaveru.
inspiring_ellis

Príspevok od používateľa inspiring_ellis »

Tak som neodolal a dnes som ju zobral v Hermese za 670 ecok...
len naboje SB HV HP stoja 3.5 eura co je dost vela...
inspiring_ellis

Príspevok od používateľa inspiring_ellis »

rozborka... :roll:
Obrázok
ide do laku...
inspiring_heyrovsky

Príspevok od používateľa inspiring_heyrovsky »

Tak ako vám šlape táto zbraň chlapci ? Čo tu čítam o GSG tak je to šrot, no o tento colt mám fakt zájem, ale nerád by som si kúpil hračku na pár výstrelov...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nemusis sa bat.
Mam ju vyse pol roka, vystrelenych viac nez 3000 nabojov a ked ju vycistis nevidis opotrebenie.
Navyse mam 2 roky zaruku a len budem rad ked sa nieco pokazi aspon to moze3m vymenit :-)
Jediny problem slovenskych "obchodnikov" je zohnat nahradne zasobniky.
Kupil by som si ju znova.

Problem podania prveho naboja do komory sa sam vyriesil :-)
Len si budes musiet zvyknut na nespolahlivost 22LR nabojov a ratat s tym ,ze za zasobnik ti aspon jeden neodpali a musis ho obtiahnutim vyhodit.
inspiring_heyrovsky

Príspevok od používateľa inspiring_heyrovsky »

Fajn teda, ale to z tým (ne)podávaním si neskúšal riešiť výmenou značky včielok ? Chyba je v zbrani alebo v (ne)kvalitnom strelive podľa teba ?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Je to vseobecny problem malorazkoveho streliva v poloautomatickych zbraniach ci uz kratkych alebo dlhych.
Potrebovala sa zabehnut a uz sa to neda so spolahlivostou porovnat oproti novote.
Samozrejme ze k dobru.
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

ake su este moznosti co sa tyka takychto zbrani na 22lr ??? co sa da este zohnat?
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"