Glock a nosenie náboja v komore

dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2077
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Jasne, pri akejkolvek manipulacii so zbranou je potrebna maximalna pozornost. Napriek tomu si myslim, ze so svojou zbranou zaobchadzam bezpecne. Podla mna moze podobny problem nastat aj pri zapuzdrovani do vnutornej koze alebo plastu.

Mne napr. vnutorny nylon pre moje ucely vyhovuje, je prijemny na nosenie a velmi nenapadny, pretoze nema vyrazne a pevne hrany. Z hladiska mojho pouzivania uplne postacuje, puzdro sa nerozpadlo, ani sa nerozviklalo.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Len tak btw: nie ja hanba uvoľniť si opasok a/alebo aktivovať manuálnu poistku pri zapuzdrovaní do vnútorného puzdra, nech už je akékoľvek.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

dantes napísal:Podla mna moze podobny problem nastat aj pri zapuzdrovani do vnutornej koze alebo plastu.
Konkrétne tento nenastane, teda pokiaľ hovoríme o kvalitnom puzdre, ktorého ústie si drží svoj tvar aj pod tlakom opasku po vytasení zbrane.
Jedna vec je, ak si v rámci kontroly pred puzdrením do puzdra pozrieš a následne siahneš slabou rukou, či tam náhodou nie je nejaká prekážka. A trocha iná, ak musíš tou rukou spľasnuté puzdro otvárať a pridŕžať, inak tam nevieš zbraň bez nejakej divokej manipulácie dostať.
Inak povedané - ak do opaskového puzdra neviem jednoducho a plynulo zapuzdriť jednou rukou, nemôže odo mňa dostať hodnotenie "dobré" či "kvalitné". To je samozrejme len čisto môj pohľad na vec, každý sme "svého štěstí strůjcem".

Jack napísal:Len tak btw: nie ja hanba uvoľniť si opasok a/alebo aktivovať manuálnu poistku pri zapuzdrovaní do vnútorného puzdra, nech už je akékoľvek. :wink:
Jasné, nič nie je hanba, čo ma ušetrí telesného otvoru naviac :twisted:
I keď pri takom sušení by to cvičenie s opaskom bolo celkom zábavné :D
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

ta vizualna kontrola je dolezita, predvcerom som strielal a zahadne sa mi dostala nabojnica do gati, najpr som nechapal ako, potom som zistil, ze cez vnutorne puzdro(cez tunel). ked som isiel zapuzdrovat, v puzdre bola sprajcnuta este jedna, ktora mohla sposobit nahodny vystrel ak by som vzdy nekukal do puzdra. rovnako mam aj na bundach odrezane stahovacie snurky prave kvoli nahodnemu vystrelu. moze to kludne byt aj zhuzvana kosela, tricko...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jack napísal:Len tak btw: nie ja hanba uvoľniť si opasok a/alebo aktivovať manuálnu poistku pri zapuzdrovaní do vnútorného puzdra, nech už je akékoľvek. :wink:
Jasné, nič nie je hanba, čo ma ušetrí telesného otvoru naviac :twisted:
I keď pri takom sušení by to cvičenie s opaskom bolo celkom zábavné :D[/quote]

Yarco, šak jasne. Vďaka poctivému sušeniu viem nielen rýchlo tasiť, ale aj rozopínať a zapínať opasok.
:lol: :lol:
luxus
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa luxus »

nieco pre Glock-arov ktory radi nosia v komore
https://www.youtube.com/watch?v=R0_qdJ4IDI8#t=225
duri013
občasný prispievateľ
Príspevky: 93
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa duri013 »

Keď niekto nezvláda základy bezpečnej manipulácie nemal by zbraň nosiť vôbec.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

To tu už bolo. Výrobca púzdra je nejak podobný nášmu :shock:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

netvarim sa, ze som vynasiel koleso. :) vsetko tu uz bolo. ale niektore veci je treba stale opakovat.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

To je jedna z nevyhod striker zbrani, s hammer pistolou sa ti toto nestane (ak puzdris s prstom na kladive)
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

Je mu sa to nestalo ked puzdril
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Bolo to tu už písané. Výrobca púzdra ani zbrane za toto skutočne nemôže. Galco je firma vyrábajúca kvalitné púzdra, no toto je normálna vlastnoť kože, ak sa už raz takto ohne pri nosení, tak je potrebné púzdro vyradiť z používania.
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa oci »

Glock in a nikdy inak :P Pre jedného bláznivého amíka čo to tam pchal cez bundu bez toho aby si pomohol druhou rukou, alebo sa aspon pozrel kam to dáva nebudem chodiť s vybitou zbranou :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"