Reálne použitie zbrane.

friendly_shamir

Príspevok od používateľa friendly_shamir »

Kamarat si este ako mlady chalan prestrelil ruku malorazkovym nabojom v dlani a strela este poriadne prehla hruby plech na krbe. Aj tu som uz cital aj inde,ze malorazkovy ako malo ucinny a zosmiesnovany naboj je. Hovoria to vacsinou ludia bez hociakych skusenosti. Neni problem s tym zabit cloveka,dokonca som pocul o pytliaceni s touto razou.
Pobudol nejaky cas v nemocnici,nepodarilo sa povyberat vsetky kusocky olova,hadicka z ruky...Vstrelna diera mala na chrbte ruky ma cervenu hrcku. Prebehol sud a pristroj mu zhabali.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Roman, ale tu si málokto dovolí pochybovať o tom, že .22 LR je pekná mrška. Nebezpečná a potenciálne smrtiaca. Ak tu niekto spochybňuje účinky náboja .22 LR, tak v kontexte použitia pri sebaobranných situáciách. Tam naozaj zaostáva.
:wink:
A áno, tvoju domnienku môžem potvrdiť, nie je nič neobvyklé, že sa pytlačí s .22 LR.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

roman30:
Trocha pleties 2 veci. Pri obrane nepotrebujes utocnika zabit, ale zastavit. A to pokial mozno okamzite. A to je to, v com ma .22-ka znacne rezervy.

Smrtiaca je dost, ale to myslim nikto nespochybnuje.
mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa mamaro »

bum spytam sa, prečo mažeš svoje prispevky?čitam aj staršie temy a dost tažko sa v tom vyznat,ked neviem na čo reaguju ostatny. :shock: javascript:emoticon(':shock:')
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

určite sa všetci zhodneme, že každý náboj vo vlastnom tele bolí.

Ten , ktorý nebolí- bud išiel mimo, alebo už necítiš nič...

kal.22 je vysokorýchlostné strelivo, ktoré má svoje prednosti i nedostatky.

Nakolko som absolvoval niake tie pitvy a videl naživo účinky rôznych zbraní- možem vám zodpovedne povedať, že netreba podcenovať žiadnu zbran a teda hlavne strelivo .

Štatistiky hovoria jasne- pri vraždách a rúznych strelných útokoch boli použité kadejaké zbrane- hlavne staré, rozne kalibre. Zbrane, ktoré dnes bežne užívame(moderné zbrane súčasnosti)- dost zriedkavo.
Nepočítajme sem samopaly, ktorými si mafia vybavuje účty.

Pokial je zasiahnuté akékolvek vitálne centrum ludského tela- ideš dolu- či je to kal.22 alebo kal.45.

Prípady strelných poranení hlavy, kedy človek prežije- patria do kategórie malý zázrak a je ich málo. Súdny lekári to komentujú , že nebolo spôsobené zranenie, ktoré by bolo nezlučitelné so životom.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

peterson napísal:Pokial je zasiahnuté akékolvek vitálne centrum ludského tela- ideš dolu- či je to kal.22 alebo kal.45.
Zdravím.

Ísť dolu je relatívny pojem. Sú ľudia, čo aj po projektile v hlave alebo pľúcach prebehnú pár metrov a strieľajú na teba, a sú takí, ktorí dostanú dva na nohu a už ich obkresľujú. (viac tu: http://www.valka.cz/clanek_10576.html ). Nesúhlasím s tým, že pokiaľ je zasiahnuté vitálne centrum, ideš dole. Väčšinou ideš dole. Nie vždy.

Ale je to vec debaty a skúseností.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

upresnujem- ideš dole- je myslené, že ideš k zemi. Klačíš, ležíš, alebo chrčíš- nemusíš byt hned mrtvý, ale si zranený a máš problém.

Tvoj mozog rieši, že si zranený. Ak ide o obranu a stav ti to dovoluje- mal by si ešte niečo robiť

Súhlasím, že napr.v USA je vela zdokumentovaných prípadov, kedy policajt nakrmil pachatela sprškou guliek a on po nom ešte smažil, či dokonca usmrtil policajta (vid kniha Jak prežít v betonové džungli)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

tak potom naco z toho robis zavery ci lezi, klaci, ked sam priznavas, ze je vela zdokumentovanych pripadov, ked este dokazal konat, hoci aj usmrtit policajta. to asi chrchlajuc z lahu nespravil.

aky zmysel ma dokola riesit ci ho dezintegruje prva gula. strielas skratka dovtedy kym predstavuje hrozbu.

kazdy special ti povie, ze ked chce terc okamzite vypnut, bude strielat pod nos na predlzenu miechu. na jutube je video, kde policajt pri cestnej kontorle dostal takmer point blank gulu pod nos a ta sa odrazila od kosti a trafila krcny stavec. po tom vsetkom sa este dokazal hybat, branit sa utocnikovi, ubranit si zbran a vysielackou privolat pomoc.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

može byt, ale to sú ojedinelé prípady.

H.Masár v Kaplne dostal pod nos a padol jak gate

A pri tých prípadoch v USA písali, že vela tých páchatelov bolo pod vplyvom drog.
V globále platí to, čo som napísal- ale stávajú sa výnimky, kedy postrelený ešte dokáže niečo spraviť
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

vratim sa k tomu co povedal yarco a myslim, ze to zostava neprekonane.
yarco napísal:Pri obrane nepotrebujes utocnika zabit, ale zastavit. A to pokial mozno okamzite. A to je to, v com ma .22-ka znacne rezervy.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

s prihliadnutím na našu legislatívu- na osobnú ochranu plne postačuje aj napríklad zbran kal. 7,65.

Pri zásahu do spodnej časti tela- nohy, panva- teda zásah na kost- možme hovorit o zastavení útočníka

dokonca pri použití gumových projektilov možme hovorit o silnom zastavení.

Ruské štúdie hovoria o okamžitom nástupe ohromnej bolesti, ktorá nedovoluje nič iné na rozdiel od zásahu kovovým projektilom, ktorého účinok prichádza po niekolkých minútach(pokial neni zasiahnuté doležité miesto)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

kde si civil moze kupit krabicku gumennych nabojov na nosenie?
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Luke: Môžeš gumené, zakazuje to zákon? Nie takže môžeš. Opakujem už x-tý krát, guma spoľahlivo na vzdialenosť do 10 m prestrelí chlapa, lebku, nohu a čo ja viem načo ešte strieľate v tejto téme, presne tak ako celoplášť. Videl som fotky a stačilo mi.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

vratim sa k mojej povodnej otazke, kde si civil moze kupit krabicku gumennych na nosenie?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

v najblizsej trafike pripadne lekarni
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"