PPK/E - cal. 9 mm alebo 7,65?

inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

to bart:
aby som si aj ja prihrial polievočku, posielam link na stránku Walther PPS. je tam aj veľkostné a hmotnostné porovnanie s PPK. PPSko môžem len vrelo doporučiť a na výber sú hneď dva z diskutovaných kalibrov 9mm Luger resp. .40S&W :)

http://www.walther-pps.com/
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

PPS je horuci kandidat a rad by som ho niekedy porovnal s PPK "nazivo". ono tabulkove rozmery a fotky vela napovedia ale ukaze to az porovnanie v rukach. kto mate PPS - mam otazku, neprekaza vam ta ostruha na patke zasobniku? zasobniky do ppk totiz nosim po vreckach a zda sa mi ze ta ostroha na zasobniku PPS sa moze zachytavat o odev, dokonca aj pri taseni zasobniku z puzdra. nuz ale to je len teoria ze...
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Ked Walther tak PPS :twisted: Boris ostruhu ma len 8 ranovy zasobnik, osobne mi v zbrani nijako neprekaza, prave naopak. Skor mam problem s 6 ranovym zbran pri taseni poriadne uchopit. Osemranovy nosim vzdy v zbrani, takze skusenost s hladanim zasobnika vo vacku nemam :wink:
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

myslel som ze ostruhu maju vsetky typy zasobnikov. vid foto. ja zase naopak pri malych zbraniach preferujem "volny" malicek. v PPK nosim zasobniky s plochou patkou. predlzena mi nesedi. kolko ludi tolko chuti :)

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Z toho co vidim mam pocit, ze ta zadna 'ostruha' pri zarazeni zasobnika zapadne zospodu do pazby a preto nema ako prekazat.

Ten vystupok je dost atypicky, tipujem, ze aktivuje zasobnikovu poistku alebo take nieco. Inak netusim, na co by tam bol.
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

ja osobne nosím len zásobník v zbrani. náhradný zásobník buď nenosím vôbec, alebo ho mám v samostatnom púzdre. vo vačku sa jednak ťažko loví a ešte ťažšie vyberá... na strelnici sa to ešte ako tak dá, ale v reálnej krízovej situácii si to predstaviť neviem...

inak môžem PPS len odporučiť :)
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Ten zubok sa iba zasuva do odnimatelnej quicksafety pazbicky, ale nic nestlaca, mozno to ma iba zpevnovat zasobnik v pazbe. Ale uz sme trochu daleko od PPK
http://www.carl-walther.de/pps/ani_1/ani.php

Boris sa ale pytal ci ostruha nezavadza ked je zasobnik volne vo vrecku.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

kriznik napísal:Boris sa ale pytal ci ostruha nezavadza ked je zasobnik volne vo vrecku.
To mi nejako uniklo :oops:
Bart
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Bart »

Dakujem za cenne rady pani, PPK teda uz zrejme nie je vykonnostne nijak vynimocna zbran, avsak mne proste nejak sadne. Zaobstaram si ho, mozno aj v S-ku od S&W ak Ecko nezozeniem (moc ich bez cakania nie je, vybehnem pozriet este do Ba). Ak nijake vhodne PPK nesplasim, vezmem Glock 26 alebo 36 alebo mini revolver
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

A ty chces nove ppk,alebo aj jazdene?Lebo v dease v BA som videl v komise 2ks.Jeden bol povojnovy original nemecky a druhy bol smith.Nemecky stal 320,- a smith okolo 700,-.Obidva boli 7,65.Inac v ponuke ich ma aj frano.
Bart
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Bart »

Chcem nove a ano, do Frana pojdem pozriet co tam maju na sklade :D
Este som tam nikdy nebol :D

Chcem funglac, pretoze ratam, ze somnou ostane dost dlho
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Tak potom Frano NR.V BA som videl len 7,65.
Bart
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Bart »

V Nr maju len jeden strieborny 7,65 a jeden cierny 9 ale so striebornym zaverom, ten sa mi nepaci, brr. Oba PPK/S.
inspiring_jones

Príspevok od používateľa inspiring_jones »

boris napísal:ako som uz pisal inde, mam pepka v 7,65. .........
Vlani (2008) som si z Borisovho PPK vystrelil. Citujem z môjho denníčka - :wink:
Doposiaľ zrejme subjektívne najlepšia zbraň, z akej som kedy strielaľ, dokonca v porovnaní s Kevinom. Veľmi plochá a oproti Kevinovi iba o máličko dlhšia. Doposiaľ jediná zbraň, s ktorou bol možný skutočný rýchly a relatívne presný dvojvýstrel. Hmotnosť zanedbateľná. Anatomicky veľmi dobrá. Iba systém istenia je mätúci. Stálo by za to vyskúšať verziu 9mm Browning.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Bart napísal:Chcem nove a ano, do Frana pojdem pozriet co tam maju na sklade :D
Este som tam nikdy nebol :D

Chcem funglac, pretoze ratam, ze somnou ostane dost dlho
bart - nove PPK/S od SW nebrat. mas mimoriadne vysoku sancu ze kupis poruchovu zbran. ak PPK tak v lepsom pripade nemecky, v menej lepsom Francuzsky od Manurhinu. SW nie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"