Tlmič

Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa maros15 »

robogti napísal:Ani ti to fungovať nemohlo :lol: Vtip je v tom, že tlmič všeobecne funguje len na určité strelivo, väčšina vie o čom hovorím.
Okrem toho, na dlhé strelné zbrane , kde sú úplne iné tlaky, rýchlosti a pod. treba rešpektovať osobitné fyzikálne podmienky. Bližšie to rozvádzať nebudem. :wink:
Vtip je v tom,ze to nebolo strelivom a flasa by uletela aj so subsonikom.Je to tlakom plynov,ktore tlacia strelu a izolacka tu flasku neudrzi :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

No ked ziadas o vydanie povolenia na zbran kat "A" a to nehovorim o prislusenstve o ktorom nemam ani sainu co by to stalo vobec si podat ziadost, ktoru ti na 99% zamietnu mam chut to ani neskusat.
To so radsej za tie peniaze necham vystavit povolenia na vlastnu strelnicu :-) pokus o vtip samozrejme :lol:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

B...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:27, upravené celkom 1 krát.
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa robogti »

Rasto napísal:Uz to tu bolo niekde spominane a cital som to pred nedavnom osobne.
Ked vyplnis tlaciva a zasles ich kompetentnemu uradu udelia ti vynimku a bud si ho mozes kupit, alebo vyrobit a pouzivat samozrejme legalne na strelniciach.
Hacik je v tom, ze len poplatky boli niekolko 100 viek $$$ a kazdy silencer ma samozrejme ev.c. ako hlavna cast zbrane.
Pokial sa mylim prosim opravte ma.
Pre istotu som prešiel ešte raz celé vlákno. Spomínali sme tu kde čo, koľko sa ASI zaplatí, ako by sme si to PREDSTAVOVALI a pod. Preto ma zaujíma ako to majú právne podchytené, ak by bola vôľa ( čisto teoreticky ) urobiť konečne niečo pre ľudí aj u nás. :cry: :twisted: :wink:
robogti napísal:Ani ti to fungovať nemohlo Laughing Vtip je v tom, že tlmič všeobecne funguje len na určité strelivo, väčšina vie o čom hovorím.
Okrem toho, na dlhé strelné zbrane , kde sú úplne iné tlaky, rýchlosti a pod. treba rešpektovať osobitné fyzikálne podmienky. Bližšie to rozvádzať nebudem. Wink
Vtip je v tom,ze to nebolo strelivom a flasa by uletela aj so subsonikom.Je to tlakom plynov,ktore tlacia strelu a izolacka tu flasku neudrzi Wink

Takže subsoniky sa robia len tak pre srandu králikom :lol: :lol: Ale v niečom máš pravdu
Butvin - to by sme tu už mali tlmiče skoro všetci. :lol: Zákon zatiaľ stojí tak, ako uvádza Bum
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Myslel som to tak,ze ta flaska by uletela bez ohladu na to aky naboj bol pouzity :wink:
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

pani niesu krajsie tlmico co su sucastou hlavne ako napr tieto u CZ http://www.fusil-calais.com/shop/cat_main.asp?14$113$3$
aj ked z hlavne robia hrubu ruru ako taketo nadstavcove http://www.fusil-calais.com/shop/cat_main.asp?14$148 ? Stavim sa ze ste ani netusili co sa v CZ vyraba.
Ked som to videl v Parizi, skoro som sa pototo :wink:
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa robogti »

Tak tieto CZ-ty som fakt videl prvý krát. Veľmi pekné, len tie ľudové ceny :roll: :cry: Toto by som si chcel aspoň vyskúšať, možno až budem veľký, mi tato takú kúpia :lol:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ja som niekde cital na Nemeckych strankach, ze u nich uraduje(val) seriovy vrah a pouziva pistol prave s tlmicom a to CZ-83, ktorych bolo takto seriovo vyrobenych iba okolo 50. Povolenie tlmica, by podla mna akurat zvysilo pytliactvo a este by pribudli aj ludia, ktory si chodia pravidelne puknut "mimo", lebo hluk je urcite jedna z viacerych pricin toho, ze to mnohych odradi.
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa robogti »

Tak v tom prípade by som zakázal zbraň ČZ 83 :lol: Alebo ich tým samotným tlmičom umláti :?:
Daj link na ten článok. Zaujíma ma odkiaľ tí nemci vedia, že tá 83 bola robená originál na tlmič, že tlmič bol továrenskej výroby a že to nie je dodatočná prerábka
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ak by šlo len o ten tlmič, tak ten vám vyrobí každý šikovný sústružník.
Ale bolo by potreba na legálnu zbraň urobiť úpravu-závit.
Ten kto chce páchať zlobu, tak ten zháňa čiernu zbraň a potom tlmič je najmenej.

Ono sú dva druhy pytliakov. Jedny sú "čierny", tý používajú všeliaké hákovnice:
http://www.e-zbrane.sk/index.php?option ... 3&Itemid=9

...a druhý sú biely. Teda polovníci, ktorý sa na jednu povolenku tlačia divinou celý rok. Bóže, tých som stretol aj stovku. Ak by bol tlmič legálny, tak by nebolo v lese ani kopyta. Ale to by malo výhodu, že by polovníci vykapali a flinty by boli za facku. :D

A v druhom prípade? viete si predstaviť, že by mal tlmič každý? To by sa strielalo po dvoroch a asi aj z balkónov, načo platiť za strelnice?
Slovač je už taká, si myslím, že je to presne tak, ako má byť. Nič by sa nezlepšilo, ale horšie by to bolo určite. :wink:

Nerád by som moje zbrane odovzdal do šrotu ...
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pri dnesnom nastavenom systeme budme radi ze mame "A" a nie to este tlmice :-(

PS: bol som svedkom hrania sa karboskou na takej kope historie :cry:
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa robogti »

Kapo : ak by si si prečítal predchádzajúce príspevky, hovorili sme, že legálny tlmič by bol ako legálna zbraň, teda NIE ten vysústružený v garáži.
Preto som hovoril, že ma zaujíma legislatíva v štátoch kde je tlmič povolený, kedy, kde a na akých zbraniach ho možno používať. Teda nie paušálne na všetkých zbraniach a za hocijakých okolností!
Podľa tvojho príspevku by bolo treba zakázať všetky strelné zbrane, lebo aj tak si ich kde kto vyrába doma, používa mimo strelnice, pytliači a pod. teda používa mimo zákon.
Bavme sa troška sofistikovane, nech toto fórum neklesne na úroveň tretej cenovej :D
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

robogti napísal:to electron. - chcem sa dozvedieť , aké sú názory streleckej verejnosti napr. na použitie tlmiča.....
Som to práve čítal. A trochu mi to pripadá, že niektorý ludia sú už moc sofistikovaný a trochu im uniká realita. Ale ak som ti tu prekazil zasadnutie vlády SR a kôli mne teraz schválenie tlmičov nebude, sa hlboko omlúvam. :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Kapo:
Robogti sa pytal, "ako je to legislatívne upravené v štátoch, kde je tlmič povolený". To je cista a jasna realita, myslim.

Ci prilis sofistikovana, to sa uz musi rozhodnut kazdy sam. :roll:
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

nedavno som si strelil s utlmenej 58my, 45ky aj 22jky ked som bol s clovekom drziacim prislusne vyjnimky na strelnici. je to teda riadna parada strielat tieto veci bez sluchatok, u nas v zbehoch nemozu prevadzkovat velmi peknu strelnicu prave koly hluku a tak je obmedzena len na kaliber 22lr. pytliakom mozme podakovat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."